Wołyń vs akcja Wisła

Zawrzało w dyplomacji

Poseł Janusz K. tylko w tych tematach jątrzy a fragment o ukraińskim terytorium został od razu sprostowany przez ukraińskie MSZ tego samego dnia chyba nawet.
Beata Sz. tez nie się zajmie broszką a nie jątrzeniem, bo nic konstruktywnego do sprawy nie wnosi.

“Wpiątek, portal Bankier poinformował, że ukraińskie MSZ wysłało do PAP list z wytłumaczeniem słów Dmytro Kułeby wypowiedzianych na Campusie Polska. “W odpowiedzi na pytanie jednej z uczestniczek młodzieżowego forum w Olsztynie minister spraw zagranicznych Ukrainy mówił o tysiącach Ukraińców, którzy w wyniku zbrodni reżimu komunistycznego – Akcji Wisła – zostali przymusowo przesiedleni z terenów Polski, gdzie żyli w zwartej społeczności” – cytuje portal.”

“Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba nie wyrażał roszczeń terytorialnych wobec Polski - oświadczyło ukraińskie ministerstwo spraw zagranicznych.”
W ogóle dyskusje po angielsku to prowadzą do tego, że się czasem któryś zapętli i powie od lampy…

1 polubienie

Jak to ma tak wyglądać, że my się żremy z Ukraińcami, a ruskie się cieszą z tego faktu, to to żaden jest interes. :confused:

1 polubienie

Tu nie chodzi o żarcie się tylko o odkłamanie historii i ujawnienie faktu, że ich bohater narodowy Bandera był zwyczajnym psychopatą i zbrodniarzem wojennym. Cały świat powinien się o tym dowiedzieć.

5 polubień

To niech oni konkretne działania ustalą a nie Beata z broszką się wtrąca i Janusz z botoksem jakby czyhali tylko na okazję, że naszczuć :thinking:

Polacy chcą ekshumacji a Ukraińcy się nie zgadzają
Dobrze, że nie mogą zostać członkiem UE bez polskiej zgody. A polska zgoda zależy od ich zgody na ekshumację.

2 polubienia

Dokladnie
Nic o nas bez nas
Skubiszewski!

1 polubienie

No ale tam się rozpoczęły ekhumacje w 2022 czy 2023r. Nie wiem, czy to się da teraz robić w czasie wojny, jak im bomby lecą na głowę.

1 polubienie

Nunu -nie bądź bezkrytyczna. Też mi ich żal i też jestem po ich stronie, ale najbardziej ze wszystkiego jestem po stronie Polski. Mojej mamy rodzina bardzo od nich ucierpiała, ale nie biorę tego pod uwagę na zasadzie: co było a nie jest… Po prostu jestem przeciwna ukrywaniu prawdy I wkurza mnie to, że ulice, place i obiekty są nazywane imieniem tego psychopatycznego bandziora. Nie jestem przeciw narodowi absolutnie, ale jestem przeciw temu zwyrodnialcowi.

3 polubienia

Staram się nie być bezkrytyczna, ale widzę, że z polityków wypowiadają się głównie ci, co chcą rozgrzewać emocje w zły sposób, żeby zbić polityczny kapitał.

2 polubienia

Tak to jest. Konzentrationslager Mauthausen i Wołyń
No to cud, ze jestem.
Co do potomstwa? Zycie niekoniecznie przenosi sie drogą płciową
Ukraina na dziś?
Nie da sie zjeść i miec cukierka.
Bandery nie odpuszczę

1 polubienie