Wreszcie coś ludzkiego i ekologicznego w tych USA?

  • Nie
  • Tak
  • Trudno powiedzieć
  • Mam jeszcze inne zdanie na ten temat

0 głosujących

2 polubienia

Mnie mogliby pochować nawet w worku po cemencie pod płotem i nie dlatego, że to fajniejsze, ale dlatego, że wychodzę z założenia, że zmarłym to i tak wszystko już jedno. Czyli nie mam nic przeciwko, by skompostowano mnie.

3 polubienia

Ja się nie martwię bo nigdy nie umrę. No chyba że ludzie odejdą od religii i zaczną żyć pełnią życia.

2 polubienia

Uwazam tak samo
To co po mojej smierci juz mnie nie obchodzi - to jest nie dla mnie a dla pozostalych zywych

3 polubienia

Czyli, po mnie choćby potop :rofl:

3 polubienia

To raczej nie tak
Po mnie beda inni ksztaltowac swiat

1 polubienie

A próchnica z Twojego kochanego ciała zasili harmonijne rośliny, w tym ze słodkimi owocami…

3 polubienia

Obchodzic to moze za bardzo nie obchodzi, ale uwazam, ze kremacja jakos bardziej estetyczna niz kompost

Kremacja mniej ekologiczna z powodu zużycia energii i emisji CO2

Ta ekologia tu dyskusyjna.
Tylko jak sie bedziemy wszyscy poddawac kremacji to przyszle gatunki rzadzace ziemia beda mialy problem z ustaleniem wygladu ogniwa ewolucyjnego :roll_eyes:

Nie wiem, co w tym szokującego, szczerze mówiąc.
I mam podobne podejście jak @Daniel86 ,mi jest całkowicie wszystko jedno, co zrobią z moim ciałem, jak umrę.
Jedyne, czego sobie nie życzę, to klasyczny pogrzeb i ozdobny grób z “ozdobami” pokroju zniczy, bukietów itd., bo mnie to strasznie odrzuca.
A poza tym, to można mnie skremować, można mnie zakopać i posadzić nade mną drzewko, można mnie przerobić na kompost, można ze mnie zabrać, co się komuś może przydać (narządy) i resztę jakoś tam zutylizować, można mnie przerobić na preparat dla innych studentów i też się nie obrażę.
Ogólnie kompletnie nie przywiązuję wagi do tego, co się dzieje z ciałami po śmierci i, jakkolwiek kontrowersyjnie to nie zabrzmi, nie czuję szacunku wobec ciała ludzkiego za sam fakt, że jest czyimiś szczątkami, jak dla mnie to wtedy po prostu przedmiot.

3 polubienia