Współczucie jest nam obce?

Wczoraj w jednej z grup na fejsie pojawił się filmik, gdzie pewna para XL siedzi sobie na wielbłądzie, w końcu jego opiekun każe mu wstać, a ten ledwo się podnosi, turyści przemieszczają się na jego przednią część ciała, on walczy z ciężarem, oni z równowagą…
Osoba, która wrzuciła ten post opatrzyła go opisem wskazującym na to, że chce ludzi tym filmem rozbawić i o dziwo jej się udaje, bo 3 osoby, czy 4 komentują i lajkują, że ich to bawi. Trafiło na mnie, ja wyłamuję się z tego rozbawionego towarzystwa i piszę, że nie wiem, z której strony można tu się śmiać i że raczej współczuję… Pod moim wpisem pojawiły się 2 komentarze pełne współczucia. Na to szefowa grupy, której wpis też tam się znalazł, pisze do mnie coś w stylu, że niby dlaczego nie wolno się śmiać, czy może bardziej to, że przecież może to być śmieszne. Miałam coś skomentować, ale bateria mi padła. Dzisiaj szukam postu, żeby odpisać, a tu post zniknął.

3 polubienia

Żal ci grubasów którzy spadli z garbatego czy tego że garbaty miał balast?

Ludzie od zarania dziejów wykorzystują swój rozum do panowania nad zwierzętami. Ktoś przecież pozwolił na to by czynili sobie ziemię poddaną.

1 polubienie

Panowanie nad zwierzętami? przecież to jest znęcanie się

2 polubienia

Taki już jest gatunek ludzki. Ewolucja dała nam potężny dar - rozum mający zdolność uczenia się.
Tylko potężny kataklizm może zatrzymać to piekło. Po nim ziemia sie odrodzi. Człowiek być może też ale na samym końcu. Im później tym lepiej dla matki natury.
Człowiek pozbawiony swych wynalazków i odzienia jest niczym w konfrontacji z naturą.

2 polubienia

Wydaje Ci się. Wielbłąd na spoko nosi 300-400 kg i to tylko tak głupio wygląda jak wstają lub się kładą, bo mają bardzo długie nogi. Znęcanie się, to wsadzenie takiej 100+ kg na osła.

4 polubienia

dla niego to pikuś? nie sądzę

wielblad tez ma prawo byc zmeczony.
ale faktycznie jak wstaje to trzeba sie dobrze trzymac, bo hustawka 10 w skali Beauforta…
wlasciwie jesli smiac sie z czegos to glupoty turystow nie potrafiacych sie na takim wielbladzie utrzymac.
a osiol tez silny jest, zwlaszcza katalonski, ale jak przeciazony to kroku nie zrobi, zeby nie wiem co. chyba stad wzielo sie powiedzenie o uporze osla.

5 polubień

Jakoś to mnie nie śmieszy.

4 polubienia

No smieszne to to na pewno nie jest!
Przynajmniej dla mnie

A wielblad albo mlody bardzo albo niedokarmiony

3 polubienia

Mnie tez nie
Bo co tu jest smiesznego? :thinking:

3 polubienia

Przecież wyraźnie widać, że:
Siodło było źle zamontowane
Turyści to debile, albo nikt ich nie poinstruował jak wielbłąd wstaje
Zanim wielbłąd wstał, to ta mini karawana zaczęła ruszać

Wielbłąd może spokojnie unieść tę dwójkę. A to powyżej - nie powiem, że o wielbłądy się dba w arabskich krajach, ale bardziej mi wygląda na głupi przypadek, niż na jakieś celowe okrucieństwo.

4 polubienia

Dla wielbłada to moze byc najwyzej nudne ale z pewnoscia nie ponad sily.
Natomiast wydaje mi sie ze funkcjonujesz w jakims towarzystwie/grupie,ktorej poziom a poczucie humoru w szczególnosci,nie należą do wyszukanych…
Wyspalem sie,moje mysli szybko biegną i od razy porownuje z poziomem współczesnych kabaretów…I slysze ten śmiech :face_with_raised_eyebrow:
Moze to lepiej ze…Jeremi Przybora i jemu podobni juz odeszli?

3 polubienia

Tak obce. Coraz mniej ludzi, których obchodzi cierpienie innych ludzi, a co dopiero zwierząt. A kiedy jeszcze można na tym zarobić to ludzie są w stanie wykorzystywać zwierzęta do granic ich możliwości. :upside_down_face:

1 polubienie

w kwestii turystow stawiam na to pierwsze.
ale i wielblada szkoda, bo za szybko ruszyli.

2 polubienia

Na “rozrywkowych” grupach na fejsie często zdarzają się filmiki,
które z różnych powodów znikają.
A co jednych bawi,innych może zasmucić czy nawet zdenerwować.
Ale tu chyba nie o wielbłąda,tylko o nadmierną wagę “bagażu” chodziło.
Bo zwierzakom tak naprawdę nikt nie współczuje
-raczej chodzi o “modę na miłość do zwierząt”
Odwracanie uwagi od problemów ludzi???

2 polubienia

Widzialam to. Po prostu sie wscieklam. Ciekawa jestem KOGO to bawi…

1 polubienie