Wstyd mi żyć w państwie, obciachowo kompromitującym się taką WOŚP Owsiaków,

Najpierw musiałem bez dotacji ułożyć całą wiedzę w spójny światopogląd i paradygmat, przewyższający dorobek całej ludzkiej nauki. Harmonijne gatunki DSHN-u, które wywyższam nad cywilizowaną ludzkość, nawet nie tworzą żadnych szkiców, więc i ja nie jestem od nich zależny. Moje dążenia są maksymalnie ambitne, ale z ich realizacją marnie mi idzie, nad czym ubolewam, a nawet się wstydzę. Spróbuj przeprowadzić tu sondaż, czy nic nie dałem użytkownikom tego serwisu.

1 polubienie

WOŚP ma jeden z najwyższych wskaźników przelanych pieniędzy i jeden z najniższych rachunków kosztów własnych. Ludzie którzy w nim pracują, robiąto etatowo a praca trwa cały rok. To co mamy w ten weekend, to tylko finał, czyli takie podsumowanie roku, zakończone śwìętem pomagania.

Ja co roku daję więcej, widząc kłody rzucane przez państwo. W tym roku przelałem 100 zł, bo to dobrze wydane pieniądze będą

8 polubień

To 100 zł upoważnia już z czystym sumieniem do korzystania z wszystkich sprzętów z sercami?
Czy są jakieś limity? :rofl: Za ile można wykupić vipa? :joy:

problem drogi kolego @GumowyKrokodyl, ze to nie koscielne odpusty. ktore mozna wykupic zeby pojsc do nieba - zakupy sa robione nawet z mysla o takich jak Ty.
VIP-ow nie przewiduja i jak sadze sprzet raczej do rzadowej klininiki nie pojdzie, a tam gdzie naprawde jest potrzebny.

3 polubienia

Przecież napisałem to celowo…To nie pisz gdzie 8ndziej o byciu konsekwentnym… Ktoś nie płaci to jego sprawa… Jeżeli kasa jest nie ważna to nie muszę płacić… To wy robicie problem no i oczywiście trzeba szerzyć przy każdym WOŚP nienawiść do pis i kościoła…

1 polubienie

Gdy wpłacam pieniądze na WOŚP, mam głęboko gdzieś całą politykę i różnice światopoglądowe. Wpłacam, bo to moja kasa i chcę wpłacać.
I będę wpłacał do końca swego życia w głębokim przekonaniu, że te pieniądze się nie zmarnują, pomogą komuś i, że bardzo słusznie czynię.

Negatywne opinie o panu Owsiaku traktuję, jak zeszłoroczne jesienne liście i w ogóle nie biorę ich pod uwagę. Jerzy Owsiak jest osobą, do której mam zaufanie.

9 polubień

przepraszam bardzo - ja problemu nie robie, wplacilam, choc prawdopodobienstwo, ze skorzystam z jakiegos urzadzenia z serduszkiem jest male, bo w Polsce nie mieszkam.
ale ktos bedzie mial szanse - to tak wlasnie dziala.
tylko jesli ktos placic nie chce to niech nie wiesza zdechlych psow na pomysle i jego realizacji. milczenie w tym przypadku jest zlotem, a nie milczeniem owiec.

3 polubienia

Mnie to w ogóle nie interesuje, czy będę korzystał z orkiestrowego sprzętu, czy nie.
Ważne, że ktoś skorzysta. A kto? Ktoś chory, któremu ten sprzęt pozwoli wrócić do zdrowia. Amen…!

3 polubienia

Zamilcz człecze - o ile autora takiej żenady człekiem nazwać można.

2 polubienia

Ja już zapłaciłem… Jurek podziękował i spoko :rofl:

1 polubienie

Mi też wstyd… ale gdybyś to Ty czy ja czy ktokowliek inny… miał dryg i możliwosci do prowadzenia taaaakiej akcji przez tyle lat… też byś sobie życie finansowo zabezpieczył swoje i swej familii… nie ma bata.

Pacjent sobie może akurat podecydować… nikt nikomu nie odmówi leczenia sprzętem Owsika z uwagi na poglądy…

To są sprzęty i materiały kupione za pieniądze polskich podatników, i to głównie za granicą, wspierając tamtejsze firmy, a osłabiając polskie.

1 polubienie

Jak masz jakiś ciekawe atrykuły na ten temat, to podeślij linka.

1 polubienie

W Holandii, Belgii, Niemczech, Francji, też tamtejsze ochrony zdrowia funkcjonują dzięki ichniejszym Owsiakom, i też mają sprzęty z naklejonymi sercami, kupione w Polsce?

1 polubienie

Wbrew pozorom orkiestra da sprzęt, ktory uratuje nawet hejterów… dlatego to tak wielkie dzieło :heart_eyes:

2 polubienia

Wstyd to jest że w swoim kraju nie można się doczekać opieki szpitalnej, lekarskiej niekoniecznie na poziomie zachodu, wstyd wprowadzenia kolejek przez rządy do lekarzy na odległe terminy 19 miesięcy np rehabilitacja, tomograf 7 miesięcy, rezonans podobnie itd, do okulisty 14 miesięcy, Jedynie RTG nie spieprzyli - czeka się tylko 2 godziny. Do tego jeżdżą prywatne karetki na wyposażeniu szpitali na zlecenia do chorych. A kolejny minister chwali wprowadzenie kolejnych rehabilitacji systemu triaż w SOR, doszły apteki które sponsorują rząd dopłacając za refundacje leków co jest psim obowiązkiem rządu - efekt ponad 2 400 leków wycofanych a potrzebnych chorym, za które ów rząd nie płaci aptekom bo kasa na programy wyborcze musi być, a apteki skończyły sponsorować rząd z kasy która miała być na badania nowych leków jak i chorób czy epidemii poszła na przekupienie ludzi. Kogo dziwią ceny leków - rząd je ma na skinienie palcem, repolonizacja aptek która utrudnia ludziom leczenie i zmusza ich do szukania aptek w innym województwie, Apteki zaufane po myśli rządu mają wszelkie zezwolenia i profity, podobnie problem kształcenia pielęgniarek, lekarzy - Fundacja także wspiera szkoleniami za free itd. Wyobrażasz sobie moje wczasy do Łodzi z pomorza ok 650 km po 1 pudełko leku - wyjazd opodatkowany, / trzeba cokolwiek zjeść pode drogą by nie zemdleć podatek itd / Czy to jest poważne czy kpina ? ,ważne by kasa była, jej cena nieważna że kilku nie przeżyje takiej terapii/ który potrzebuje bo w pobliżu żadna apteka nie ma zezwolenia na sprowadzanie i sprzedaż - pozostał mi zakup z przemytu. W szpitalu gdzie leżałem brak potrzebnej aparatury i wyjazd do szpitala 80 km dalej - głównie rezonans i tomograf czy zwykły holter Dziś już są z zakupu Owsiaka, Reszta wyposażenia sal jest znośna. Skoro żyję to moralnie jakiś dług mam wobec służby zdrowia / bo nie wobec ministra czy rządu / dlaczego nie wspomóc, ktoś wyłożył na sprzęt z którego ja skorzystałem, dlaczego nie mam komuś zafundować swej pomocy, skoro każde ! życie jest bezcenne. Dałem kosztem czegoś bardzo chętnie i nie byłem sam

5 polubień

Można się tylko dziwić, że są ludzie nie rozumiejący, jaką żenadą jest takie funkcjonowanie ochrony zdrowia.

1 polubienie

Kolego @harmonik Gdyby służba zdrowia w Polsce była w połowie choć na takim poziomie, jak w krajach wymienionych przez Ciebie, żadna fundacja nie byłaby potrzebna.

2 polubienia

Gdyby rządowi zależało to wskrzesiłby firmy które w Polsce produkowały podobny sprzęt na zachód. Ważne by obecne programy utrzymać wbrew zdrowemu rozsądkowi. Partia na I miejscu, nie czasu na twoje myślenie. Tu oczywiście masz rację, Na dziś nie ma nawet firm by dokonać kalibracji sprzętu - glukometry, ciśnieniomierze po gwarancji co 5 lat itd, bo zostały zlikwidowane / nie były dochodowe dla rządu / ten pracujący w szpitalach jest już nielegalny bez stosownych certyfikatów bezpieczeństwa dla pacjentów i tak się toczy polskie kółko medyczne

1 polubienie