Wszystkiego najlepszego!

To bylo gdzies ok. 1984-5 roku…Zima…Prawie kazdego dnia,odprowadzalem z mego miejsca pracy, Malgorzate i gitarzyste,Piotra Zandera,WZROKIEM do centrum miasta… :innocent:
I chyba dobrych kilkanascie dni,mobilizowalem sie by ich zaprosic na Sylwestra…Jakos tak dziwnie…Nie starczylo mi chyba odwagi :innocent:
Jakis czas wczesniej,chyba w 1983 roku,Lombard nagral Szklaną pogode…I dla Malgosi oraz tego zabójczego riffu na gitarze,chodzilem na ich koncerty!
Wtedy jeszcze nie wiedzialem ze troche popracuje pare lat potem,dla G.Strózniaka :innocent:
Ale nie o nim dzisiaj.Lombard chyba nigdy nie narobiłby tyle szumu gdyby nie M.Ostrowska.To taka nasza"dziewczyna dynamit"[przydomek Suzie Quatro].

Zawsze wtedy gdy Ostrowska wraz z Zanderem brali wszystko w swoje rece,wychodzilo to najlepiej…
Tutaj z koncertu w Szczecinie…To jedna z najlepszych solówek Zandera w ogóle!!!
ZRÓB GŁOSNIEJ!!!
Bo Zander nie byl gorszy od A.Nowaka z TSA!
Za to Gośka nie miala konkurencji wcale!
A potem wszystko jakos sie wyciszyło…
Czasem ktos wspomni"Przeżyj to sam" i tyle po Lombardzie…W dodatku bez Malgosi…
Szkoda…Tym bardziej jak sie slyszy te jakość nagrań rodem z dennych bootlegów gdzie jakims cudem,jako tako wybijala sie gitara Zandera.
W tym calym rockowym zamieszaniu w Polsce w latach 80-tych,Lombard byl nie tylko poznańskim wkladem ale i porcją niezłej jakosci.

Na deser,Stan gotowości…Poziom nieosiagalny dla obecnych kapel w Polsce…Brzmienie jakby troche z amerykanskiego Kansas…Motoryczność tego numeru kazala mi nie raz i nie dwa,powtarzać bezmyslnie owo"jeden,siedem"
A nasza jubilatka oczywiscie swobodnie przebijala sie glosem ponad to stosunkowo cieżkie brzmienie…
Jak to wtedy odczytywano,moznaby ksiazke napisać.Ale tych zapalniczek w Arenie i tego stania na baczność,nigdy nie zapomne…
Wszystkiego najlepszego Małgosiu!!!

5 polubień

bylam na ich koncercie w lodzkiej filharmonii

1 polubienie

Jeszcze z Gośką?

Ty wiesz, że kiedyś wstawiłam jej piosenkę i słuchałam jej 5 razy. Jestem kobietą, być może nie wypada tego mówić, ale łyżeczką bym ją jadła.
Wszystko mi u niej pasuje.

1 polubienie

No znowu nic nie wiem :innocent:
To dobry przyklad jak piosenka niby a’la Varius Manx,zyskuje na dojrzalym wokalu.

1 polubienie

to bylo w 82 :slight_smile: pewnie, ze z Goska, ale juz bez Wandy.
wtedy Lombard nie nalezal do zespolow holubionych przez wladze, stad koncert w stosunkowo niewielkiej filharmonii - ale za to jaka akustyka byla ?

1 polubienie

Piękny wokal, cudna kobieta, muzyka . No kurde wszystko na medal.

1 polubienie

Są jeszcze takie kapele w Polsce? Rockowe? Coś Cugowscy coś próbują robić.
Gdzie się podział polski rock?

2 polubienia

No wlasnie…Jaka?Bo jakość na żywo rzadko sie u nas zdarzała…
Wanda byla tylko do pierwszej plyty…Nie znam przypadku w Polsce gdzie dwie wokalistki z aspiracjami,wytrzymalby obok siebie dluzej :wink:
Ale tutaj juz bez podtekstów,dobrze sie stalo!

1 polubienie

w tej chwili tamta stara sala juz nie istnieje - ale sluchalo sie swietnie. w koncu myzyki klasyczniej nie wykonuje sie ze wzmacniaczami? musialo byc dobrze.
w przeciwienstwie do Hali Sportowej gdzie w zasadzie koncert to byl pretekst zeby zywych muzykow na scenie zobaczyc.
jak teraz jestw nowej hali Atlas Arena to nie wiem, zbudowali ja po moim wyjezdzie z Polski i nigdy tam nie bylam, ale narzekania na naglosnienie bywaly.

1 polubienie

Nie wiem co Ci na to odpowiedzieć…Moze jestem za daleko…
W dodatku opolskie spedy jako jedyne osiagalne w tv,są krotko mowiąc,KOSZMAREM jesli chodzi o rocka…
Jeszcze kiedy Trojka istniala,cos tam sie przebijalo raz na jakis czas.Byl to na ogół taki rodzimy progressive rock i brzmialo to calkiem calkiem…
Ale ja juz jestem zmeczony potyczkami o radio w Polsce.Poczekam az pis upadnie.

2 polubienia
2 polubienia

Zayebiste zdjecie…
Nie,chyba tego nie kojarze…Brzmi tak jak powinno a wiec musi byc po Lombardzie.Dobre!

1 polubienie

Dobre, to mało powiedzieć. Ona ciągle jest aktywna na scenie.

1 polubienie

To akurat wiem bo taka nie do konca"moja" znajoma [z biura mojej matki],czasem sie odzywa…Byly ponoć kumpelami kiedys…To troche skomplikowane :innocent:

1 polubienie

Więcej nie wklejam, bo jej ostatnie płyty mocno odbiegają od tych z Lombardem.

1 polubienie

To Jej wątek.
Ja tylko zrobiłem wstęp :innocent:
Mam nadzieje ze nie robi tego co kiedys odpalila Kora.Czyli wersje techno dawnych hitów Maanamu :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

Trzymaj się fotela :grin:
Ostatnią daje i uciekam.

1 polubienie

Ignoruje takie klimaty ale…Jesli pojawia sie rockowy wokal
to wszystko sie zmienia!
A tych kolejnych zdjec tez nie sposób ignorować!
Moje ulubione to oczywiscie to na ławce!!! To z kapeluszem!

a przepraszam, po przeprowadzeniu rachunkow . to nie byl 82 a 83 jak bylam na koncercie.
niby specjalnie to roznicy nie robi, ale jednak lepiej trzymac sie dat.

1 polubienie