WYJĄ jednak

Może wyliby przy różnych innych wypadkach. A jak spadł samolot na Lasek Kabacki? Dlatego,że bliskie lotnisko nie chciało go przyjąć. Tam tez byli ludzie…

1 polubienie

U mnie nie wyli i nie wyją. Jednak tak też można :wink: :smiley:

2 polubienia

U mnie zawyli skończyli a potem ktoś się chyba prywatnie włączył… A w ogóle to zaczęli wyć za późno! Miernota wychodzi.

1 polubienie

W ogóle to u Was wyli głównie przy pałacu prezydenckim. A u nas nie musieli, bo Olsztyn to takie zadupie, że kto by tam sprawdzał czy tu wyli. :joy:

1 polubienie

U mnie to straż pożarna. Ale ze znacznym opóźnieniem i coś wyciszone…

1 polubienie

Ukraincy podobno piszą na FB zazenowani tym, ze polska opozycja wymyslila zakaz syren… XD ze co komu to przeszkadza. No wiadomo ze nie wszyscy.

Mysle, ze jedynym lub glownym powodem sprzeciwu wobec pisu w tym temacie, bylo po prostu jak zwykle zrobienie na przekor, na zlosc a ukraincy zostali w to wplątani i sami są tym zaskoczeni, ze syreny mają im przeszkadzac XD

Oczywiscie to nie tak, ze mi sie podoba ten pomysl pisu… tez uwazam ze to przesada…
Zeby wyly syreny w takie rocznice… ale nie ze wzgledu na jakichs ukraincow.
Pomysly opozycji w tym temacie są kompromitujace wedlug mnie, lub po prostu niby powody sprzeciwu.

Slyszeliscie o tym ostatnio, ze w Zabrzu byla jakas akcja odgorna z zamalowywaniem barw Górnika Zabrze na ulicach, zeby nie urazić ukrainców, bo górnik ma barwy w kolorach flagi rosyjskiej i moze sie to zle kojarzyc? No to juz jest skandal! Xd

Dlatego wczoraj pisalem, o tym w innym temacie. Wlasnie przez takie rzeczy… zalosne…

Moze Francja powinna flage zmienic bo ma tez rpsyjskie barwy ? Xd

I znowu nie mam nic do Ukraincow… To Polacy przeginają z tą niby “pomocą”. Ktorej ukraincy nawet nie oczekują

1 polubienie

U mnie ktoś zawył ale cicho.Wypytam kto to i wytropię pisowca.
Smutna rocznica to fakt ale po co takie szopki robić to nie wiem.

1 polubienie

A tu zgadzam się z Tobą.

1 polubienie

A to jestem pozytywnie zaskoczony :rofl:

1 polubienie

Tak,…akurat Uraińcy nie mają teraz co robić, tylko być zażenowani, że ktoś popiera, żeby im dzieci nie straszyć.

No jak widzisz. Jakaś część…

U mnie mieli nie wyć a wyli. Burmistrz z PO był na nie ale wojewoda z PiS na tak. I tyle ten z PO miał do gadania.
Ale podobno Ukraińcy dostali esy że nie ma się czego bać.

3 polubienia

To nie do końca tak jest. Nie wiem, czy Ukraińcy akurat protestowali, pewnie nie, wielu nawet nie wiedziało, język polski nie wszystkim jest znany. Ale to my powinniśmy pomyśleć jaką traumę przeżyli. Z czym im się takie syreny kojarzą.
Moja mama bardzo panikowała, jak nad domem przelatywały wojskowe samoloty bazujące na nowym lotnisku w Krzesinach pod Poznaniem. Po tylu latach wciąż bała się kojarzonych z tym dźwiękiem niemieckich samolotów zrzucających bomby. Więc… sami powinniśmy zaoszczędzić tego dźwięku Ukraińcom.

2 polubienia

Nawet tego skomentować się nie da. Mogli sobie darować… ludzie na dole rozumieją, każdy rozumie, tylko jest kapitanoza.
Nie mieć domu. I jeszcze każdego dnia ktoś się dowiaduje, że mu bliski zginął…