Wyobrażacie sobie swe życie, gdybyście nie zetknęli się z moimi

harmonijnymi poglądami, że życie cywilizowanego gatunku ludzkiego to nieharmonijna patologia i zasadnicze poszkodowanie na myśleniu?

Sorry, że dokument trwa prawie godzinę. Można też włączyć polskie napisy.

Nie. Patrząc z tej perspektywy, moje zycie nie mialoby sensu…

1 polubienie

Zaliczenie miliardów różnogatunkowych wcieleń, nazywasz bezsensem?

Moje zycie nie mialoby sensu gdyby nie poznal twoich pogladow :rofl:

1 polubienie

I to jest wielkie, co napisałeś, bo moje poglądy wzięły się z trudzenia się całej ludzkości nad zrozumieniem życia i Wszechświatów. Odpuściłem osobiste kariery dla uzyskania najwartościowszej świadomości.

1 polubienie

Niezbyt elokwentnie odebrałem Twoją odpowiedź, sorry.

1 polubienie

Taka mała dygresja nad sprzecznością pomiędzy tym:

a tym:

Czyli że ludzie to patologia i poszkodowanie na myśleniu, a jednocześnie temu samemu poszkodowanemu na myśleniu gatunkowi ludzkiemu jesteś wdzięczny za trud w zrozumieniu życia i Wszechświata :smiley:

1 polubienie

Nie widzę tu żadnej sprzeczności. Ludzkość stara się uzyskać sensowną, maksymalnie wartościową świadomość. Może ją uzyskać, jeśli nie zadowoli się bezmyślnością i oszukaństwem, czyli patologią.

Dlatego Ci ją podkreślam :wink:

Dalej nie widzę. Widzę miliony gatunków żyjących w Harmonii, zdrowo, atrakcyjnie, i jeden bezmyślny gatunek ludzki, lekceważący życie harmonijne, żyjący niezdrowo, bezmyślnie, znojnie…

któremu zawdzięczasz trud zrozumienia życia i wszechświata :wink:

Tego nie twierdzę, że cywilizowana droga ludzkości jest niezbędna do uzyskania najwyższej świadomości. Najwyraźniej zostaliśmy umieszczeni w patologicznej sytuacji życiowej, aby docenić życie harmonijne. To jest sensowna konkluzja. To nasze życie ma charakter ozdrowieńczego, ciężkiego snu. A tych nie zaliczamy do rzeczywistości.

Przypomnę, że cytuję Twoje własne słowa.

Moje słowa warto rozumieć z odpowiednią głębią.

1 polubienie

Nie ośmieszaj się.

Znów mnie obrażasz, a nie pojmujesz, że nie jesteś w stanie mnie przekonać do swych ludzko-cywilizowanych poglądów.

1 polubienie

A co mam napisać, gdy złapany na sprzeczności, zamiast się do tego przyznać, idziesz w stronę głębi ? Przecież tylko się tym pogrążasz.

A Twoje poglądy są nieludzko-niecywilizowane ? :smiley:

Tutaj harmonik ma rację. To zadna sprzecznosc. Jedno nie wyklucza drugiego

1 polubienie

Tutaj nie masz racji, sprzeczność jest:)

Ale to harmonik ma miec racje i to dla niego ma byc sprzexznosc lub nie. Napisal ze nie ma sprzecznosci i to tyle…
Ze da sie tak itp…