Wyrzucą nas z UE czy sami wyjdziemy?

Nie pasuje nam ta UE. Wtrąca sie w nasze sądy i klimat. Poradzimy sobie. Stworzymy z Węgrami i spółką własny sojusz.
:wink:

a skad te spolke wezmiesz?
bo to.ze Orban juz sie szykuje na przeniesienie stolicy gdzies do Siedmiogrodu to juz wiem, ale jak kaczy kacyk chce odzyskac Hospodarstwo Moldawskie to zagadka? Tokaju sie chlopcy opili czy jak?
Orban to nie piekna cesarzowa Sissi, zeby wydebic z Unii przywileje dla Madziarow.

2 polubienia

Będziemy mieli RWPG-bis. Pod wodzą Putina i Orbana

3 polubienia

I bardzo dobrze ze nie jestesmy wiernopoddanczymi pieskami!
Kazdy czlonek obojetnie jakiego stowarzyszenia,ma prawo do samostanowienia a nie do niewolnictwa!
A UE,probuje rządzic swoimi poddanymi,co jest niedopuszczalne.Nie mowiac juz o ingerowaniu niemal we wszystko…

5 polubień

UE to nie klub nocny, że się wchodzi a potem z niego wyrzucają. Aczkolwiek model biznesowy jest oparty na tych samych zasadach. W nasz kraj zainwestowano sporo funduszy i dopóki nie nastąpi zwrot z inwestycji, wszelkie gadki o wyjściu to fikcja. Ale że politycy chcą mieć jakiegoś straszaka, to takie wrzutki będą pojawiały się notorycznie i naiwni będą w to wierzyć.

3 polubienia

Przeciez my tez placimy ogromne pieniadze.Nikt niczego nie daje za darmo.

1 polubienie

Kaczyński nie chce wyprowadzić Polski z Unii, ale Unię z Polski.

1 polubienie

Jest roznica miedzy koordynowaniem pewnych dzialan a narzucaniem postepowania. Tu obie strony nie sa bez winy - UE zaczyna czepiac sie drobiazgow, nie mowiac juz o podejmowaniu wielu decyzji bez liczenia sie z warunkami lokalnymi, ale i polskie zachowanie pozostawia duzo do zyczenia - podjalbys sie merytorycznej, rzeczowej dyskusji z “dobra zmiana”?
Bo ja nie nawyklam do rzucania grochem o sciane.

2 polubienia

Tusk jak zwykle trafnie i w punkt podsumował dziłąłność kaczystów:

Nikt nie wyrzuci Polski z UE, a tym bardziej sama Polska z niej nie wyjdzie… Rzygać mi się chce jak po raz enty czytam jakieś brednie że PiS chce polexit itp… :rofl:

Ja nie wiem czego chce PiS. Jedno jest pewne, ze wielu sie przekonalo, iz czlonkowstwo w tym klubie to nie tylko francuski koniaczek i hawanskie cygaro w miekkim fotelu.

Czyli ktoś kto chciał wejścia Polski do Unii a teraz chce wyjścia? Nie znam takich ludzi.
Polexitu to może by chciała Konfederacja gdyby rządziła ale i tak nie każdy w niej to popiera…
A jeżeli już o konfederacji to niedawno ambasador Izraela wyraził “głębokie zaniepokojenie” tym że do Sejmu dostała się Konfederacja… Jak można być oficjalnie tak bezczelnym… No w sumie ze strony Izraela to nic nowego… Hipokryci tfu :rofl:

Co do Konfederacji to sie wypowiadac nie bede, z nimi mi nie po drodze.
Ja pisze o wielu politykach, ktorzy teraz przyssali sie do eurostoleczkow w PE, a jeszcze niedawno flage unijna wynosili. I jeszcze wiekszej grupie myslacej o dotacjach i jak je przebalowac, a zapominaja, ze kazda dofinansowana inwestycja wymaga wkladu wlasnego i wydatki sa kontrolowane. Co prawda jak przyklady Grecji czy Wloch pokazuja z mizernym skutkiem.

1 polubienie

Ale to że taka Szydlo osobiście nawet chciałaby wyjścia polski z Uni i wycierala by jakąś szmata w gwiazdki podłogę to nie znaczy że jeżeli Polska w niej jest, to nie chce na serio dbać o polskie interesy w tej Unii… A jeżeli tak nie jest… To równie dobrze można to powiedzieć o politykach opozycji… Którzy tak samo w dupie maja dobro polski :rofl: co z tego że oficjalnie opozycja jest pro unijna…( no pis też, ale taki lewacki przekaz)

Polska to szósty wspólnotowy rynek zbytu, a po wyjściu Wielkiej Brytanii będzie na piątym miejscu. Do tego z powodu słabości rodzimego przemysłu, jest to perspektywicznie rynek bardzo chłonny. Tylko idiota ma poważnie myślałby o pozbyciu się czegoś takiego ze wspólnotowego grajdołka. Chyba że Unią rządzą idioci, wówczas na serio byłoby się czego obawiać. Głoszenie takich zacnych tez, jak ta cytowana za kimś tam przez Pana Tuska, jest wyłącznie miarą niskiej świadomości lub cynizmu głosiciela takich wiadomości.

2 polubienia

Na miejscu Tuska, to ja bym się na historię nie powoływał.

2 polubienia

No lepiej bym tego nie ujął…

1 polubienie

Ująłbyś, może jednak lepiej się stało, że nie ująłeś. :grin:

2 polubienia

Tyż prowda.Byc moze…Bo to moj odwieczny dylemat na tym forum,w tej kategorii :wink:

1 polubienie

Tusk to teraz bedzie chcial za wszelka cene zaistniec. Problem w tym, ze etat zawodowego blazna ciagle zajmuje Walesa.