Wyscig z czasem?

Jakoś komentować to głupio. Ale tłumaczenie się feriami czy włoskimi zwyczajami?

1 polubienie

Dobrze temu jest na świecie, kto kupuje węgiel w lecie…

4 polubienia

Do naszego diabelka tez maja wczesniej przyjsc!!!

1 polubienie

No ja mam 15 grudnia. Dla księdza będzie to ostatnia wizyta u mnie :smiling_imp:

2 polubienia

a co, chcesz sprawdzic jak to wyglada?

Tylko najpierw musze ogłuszyć ministranta co śpiewac przyłazi.

1 polubienie

Nie ma się co dziwić, u nas na rynku juz stoi choinka.

1 polubienie

choinka to co innego. ale dla mnie jednak kolęda w adwencie czy przed? nie po bozemu jakos.

1 polubienie

Choinki to stoja u nas juz od dwoch tygodni

Od polowy pazdziernika u nas w sklepach juz bozonarodzeniowo i to bardzo
Najfajniejsze bylo mjak sie te bombki i choini wymieszaly ze szkielecikami :crazy_face:
Jak tak dalej pojdzie w takim tempie to bedziemy miec choinki pewno juz w maju

Oj nie po bożemu. Ani po świątecznemu.
Ale po handlowemu, komercyjnemu.

1 polubienie

A może razem z zajączkami i pisankami? Zajączki bez problemu wkomponują się w pejzaż choinkowy, a pisanki? może zamiast bombek? Byłaby dekoracja na cały rok! :slight_smile:

4 polubienia

U mnue tez tak jest. Powod jest prosty, czysta matematyka czyli stosunek liczby księży w parafii do liczby wiernych. Żeby wszystkich odwiedzić trzeba zacząć już teraz by potem nie ciągnąć tego do Wielkanocy

1 polubienie

O tym właśnie myślałam, Chociaż z powodu braku księży są parafie, które już ze dwa lata temu zdecydowały się na kolędę co drugi rok. Raz u jednych, drugi raz u drugich parafianach :slight_smile:

1 polubienie

Kilka dni temu rzeczywiscie widzialam drzewko z dekoracja (skromna co prawda) wielkanocna, a latem ktos dla zartu zawiesil kilka bombek na krzaku bzu
image

Nie widzę w tym nic dziwnego, tym bardziej złego. Księża, po prostu, będą mieli więcej czasu na wizyty duszpasterskie.

1 polubienie

Ale kasy o połowę mniej wtedy wpada!

1 polubienie

Jak się wiernym z ambony przypomni, że to raz na dwa lata to … sypną groszem :slight_smile:
A może nie wszyscy (na pewno nie wszyscy) księża są pazerni - znam kilku takich, prawdziwych księży.

1 polubienie

Ja też znam, ale to raczej wyjątki od reguły

2 polubienia