Wyszukiwarka Yandex

Przeglądalem rosyjskojęzyczne strony wyszukiwarką Yandex wpisując to co mnie interesuje cyrylicą.Zaglądałem też do stron zablokowanych przez UE.Po jakimś czasie sprawdziłem swoją pocztę mailową.Była wiadomość od firmy - jak wszyscy się pewnie domyślają…Yandex!
Proponowali mi współpracę…
Mam pytanie:Skąd znali mój adres mailowy?
Wygląda mi na to,że poleźli za mną np.tu na forum,włamali się i weszli w ustawienia mego profilu wyłuskując tym samym owy adres.Inaczej tego wytłumaczyć nie potrafię.
Co o tym sądzicie?

2 polubienia

Żeby się przekonać czy tak mogło być wypadałoby założyć nowe konto z nowego adresu mailowego, bo w sumie mail bywa także na platformach zakupowych, sklepikach internetowych, wszystkich forach, na jakich się bywa. To musiałoby być pojedyncze, żeby móc tak myśleć.

2 polubienia

Tak ale akurat Yandex…- taki by był przypadek…dziwne ale możliwe.

1 polubienie

Bylem na Yandexie setki razy, łaziłem miesiącami po ruskich stronach, ale mi współpracy te łobuzy nie zaproponowali.

Będę protestował.

6 polubień

Zostaniesz sygnalistą kremla?

1 polubienie

Ruskie mnie lubią.Fajnie.Jak przyjadą czołgami to mnie lejtnantem mianują :wink:

2 polubienia

Po prostu wpakowałeś nas po uszy, teraz wszyscy będziemy dostawać reklamówki od rusko brzmiącego serwisu.
Tak naprawdę, to jest to coś naturalnego. Jest to system stworzony w państwie autorytarnym, podobnie jest z chińskimi wyszukiwarkami, tam po prostu wchodzisz, i chcę cię lepiej poznać za to, i nie dziw się, że nie robią to w imię jakiś zasad wolności i demokratycznych, bo im te wartości nie są znane w ogóle.

Na końcu okazuje się, że google jaki by nie był, ale legalnie nie wolno im prowadzić szpiegowania, ani nielegalnego wchodzenia w czyjeś prywatne życie. Dlaczego, bo jest to system stworzony w wolnym i demokratycznym państwie.

2 polubienia

Nie musieli prez forum.
Namierzyc mogli bezposrednio, wlazl ci jakis ruski pegasus w terminal i pilnie kontrolowal Twoje ruchy.
Na Twoim miejscu sprawdzilabym caly sprzet, z ktorego korzystasz. A przy okazji i nam by się zdało, bo jak to jakis żywotny robal?

3 polubienia

Bo Ciebie się boją nawet ruskie trolle :melting_face::upside_down_face:
Tez wedrowalam po ruskich stronach, ale widać mizoginy jakies?

2 polubienia

Posmiertnie?

1 polubienie

To na pewno spisek.