Z czego wynika fenomen, że im bogatszy rejon kraju, tym więcej dłużników w nim mieszka?

Witam. Kiedyś obiła mi się taka ciekawostka o oczy i do tej pory mnie to zastanawia. Czy ludzie bogaci są bogaci, bo mają większą skłonność do ryzyka czy może ludzie bogaci zawyżają lokalną inflację, więc biedni muszą się tam bardziej zadłużać? Może ten fenomen ma jeszcze inne przyczyny? A może ten fenomen nie istnieje?

1 polubienie

Bo wtedy wszyscy próbują się równać .

2 polubienia

Zależy co rozumiesz przez bogaci? Zachowujacy pozory tegoż?
Wielu zyje w stanie permanentnego zadluzenia, a ze ceny w stefach gdzie tacy mieszkaja sa wyzsze to wszedzie.
Ludzie chcac rownac w gore sie zadluzaja, i spirala sie nakreca.

3 polubienia

Tym sposobem mieliśmy w latach 1995-2000 m plagę osób kupujących fajne auto na raty i… kupujących na stacji 5l paliwa.

3 polubienia

Wszystko do kupy. Szczęście, cwaniactwo, znajomości, układy, kreatywność, determinacja.

2 polubienia

A frankowicze i ich domy?

1 polubienie

A to też prawda a teraz płacz że banki oszukały. Ale Kufa nie. Wtedy też z byłą szukałem domu i w 90% ofert wprost było ostrzeżenie o ryzyku. Ale opcję dupochnona podjęto dopiero po 2010 roku. Dupochron to podpisana oferta z oświadczeniem o zrozumieniu.
80% frankowiczów to drogie chaty. Na mieszkaniach koszt raty to parę złotych.

3 polubienia

Wiele zjawisk społecznych ma odwrotnie tendencje od tych, których należałoby oczekiwać. Dlaczego w bogatych krajach ludzie mają mało dzieci a w biednych dużo?

3 polubienia

A dlaczego anteny cyfrowej tv są powszechne tam gdzie bieda?

4 polubienia

A czy to jakiś luksus?

Pracowałem Plusgsm później cyfrowypolsat… Uwierz mi że 90% anten wisi tam gdzie bieda. I nie mówię o antenach a tv typu CP lub NK

2 polubienia

Instalacja anteny plus dekoder to 150-200 zł. Nie jest to zawrotna suma, aby mieć co robić popołudniami w domu.

Stary miesięcznie to z 50 pln. A ci ludzie płaczą że mają 800/ miesiąc. A montaż i dekoder to 1 pln. Dlatego to zamawiają. Płacą chwilę ale mają czas luksusu.

3 polubienia

Nie wydac na telewizję to dla takiego człowieka, jak odmówic dziecku cukierka. Telewizja musi być!

5 polubień

Bo nic innego nie potrafią.Zlikfiduj zasilki na Zachodzie a zobaczysz zaraz inne tendencje.
W biednych krajach nie ma o czym gadac.Pozostaje to pierwsze.Zmuszeni do wiecznego uciekania w ramach nieustajacych czystek, wojen,dżihadow i innego zezwierzecenia,szukają wytchnienia w funkcjach podstawowych do ktorych wyksztalcenie jest zbedne.

3 polubienia

I teraz rozumiesz?

A’propos płatnej telewizji, telewizja nie jest dla mnie wiarygodnym źródłem krytyki internetu. Telewizja używa szczytnych argumentów, że niby lepiej poczytać książkę albo wyjść na spacer, ale telewizja dobrze wie, że dla przeciętnego człowieka mniej internetu to więcej telewizji. Czyli to po prostu przeciąganie liny między biznesami.

2 polubienia

Ostatnio TV zywi sie netem.
Kupic inny telewizor niz SMART jest coraz trudniej.

1 polubienie