Z czym sie wam kojarzy nazwa gatunku muzycznego "Indie rock"?

Oczywiście.Ani z kauczuku…

1 polubienie

Scio me nihil scire. Wiem, że nic nie wiem - Sokrates

No ale w tym wypadku to przydomek. Na Legionistow mowi sie Wojskowi, choc z wojskiem.nie maja od dawna nic wspolnego, podobnie jak Lech z kolejarzami

1 polubienie

@ZiraaeL oj tam, niektorzy w Paryzu Koloseum zwodzali

2 polubienia

W tym przypadku to mało istotne.Oni MIELI z wojskiem dużo wspólnego.Podobnie jak Lech z koleją.I stad te nazwy,przydomki.

2 polubienia

A chlebak, jak sama nazwa wskazuje sluzy do noszenia granatów :rofl:

1 polubienie

@Bingola , @collins02 konkurs czeka

Eeee,tam…Wszystko mieszasz :joy:
Moim zdaniem “citizens” można potraktować identycznie jak indie.Lecha i Legii,absolutnie,nie!
W przypadku polskich klubów,byly to słuszne odniesienia do historycznych już,faktow.

1 polubienie

Z klubami to bylo tak, ze powstawaly zakladane przez okreslone grupy - niegdys nazywano je towarzystwami lub stowarzyszeniami. Z czasem przyjelo sie krótsze miedzynarodowe klub.
Ale pewne skojarzenia zostaly.
Ja z tymi polskimi nowymi to się pogubilam, kilka oryginalnych nazw zostało, ale reszta?

To jest akurat oczywiste i historycznie często,uwarunkowane.Ale głównie chodzi o to że nie warto szukać reguł bo ich po prostu NIE MA.
Trzymajac się już choćby tylko tego przykładu…
Warta Poznań kojarzona była z zakładami Cegielskiego [późnopowojenny patronat] ale nikt na nich nie wołał np. “ceglarze”.Najczęściej mówiono"zieloni" choć to tylko polowa barw klubowych…

1 polubienie

No to powiedz mi czemu na Atletico Madrid mowia colchoneros? Czyli “materacowi”? Uprzedzam, ze nigdy ich żadna fabryka materacy nie finansowała?

1 polubienie

Co ty tam wiesz o Indiach … :grin:

A nawiązując do tematu, to taki pendrive nie jest wcale jeżdżącym długopisem, kiełbasa nie jest zębem gitary basowej, a ploter nie plotkuje i nie zaplata.

1 polubienie