Za dużo nas się namnożyło, abyśmy kontynuowali ekspansję domków

jednorodzinnych dla patologicznego gatunku ludzkiego?

Bardzo chciałabym mieć malutki domek. Koniecznie z ogródkiem…

No co ty! Bajeczne HMP będą miały betonowe przechowalnie dla ludzi projektu @Harmonika

2 polubienia

To nie dla mnie…

Skad on tyle betonu wezmie?

Wówczas nie byłoby miejsca dla harmonijnych gatunków DSHN-u, a jedynie dla patologicznego gatunku ludzkiego, choć może jakby ludzie się przesiedli na hulajnogi elektryczne, to mógłbym im HMP zmodyfikować na niższą zabudowę, niż 40-piętrowcami.

Beton to piasek, żwir, skały wapienne na cement (CaO - wapno palone) i deko wody. Wszystkiego tego mamy w dużych ilościach. A stal na zbrojenia betonu zaimportujemy w drodze wymiany.

A ile trwa przygotowanie do montazu takiego budynku?

Dotychczas ludzkość się rozwijała kosztem ekspansji na tereny harmonijnych gatunków DSHN-u, co musi się skończyć. Alternatywą jest budownictwo wysokościowe, lub zaprzestanie się rozmnażania ludzkości, chyba że ograniczenie się do 1 dziecka.

Rozumiem barterowej?
Myslisz, ze harmonijne malpy z czasem opanują technologie wytopu stali?

@harmonik, co ty pleciesz? Właśnie posiadanie ogródków pokrytych trawą, krzewami, drzewami sprowadza do nich wszelką harmonijną faunę - owady, pająki, małe płazy, gryzonie czy ptaki. Zalanie HMP betonem wręcz wypłoszy ją z tych miejsc a szujowato-patologicznych ludzi jeszcze bardziej oderwie od natury.
Pomyśl wiec nad HMP-Bis, gdzie każdy dostanie domek z ogródkiem, w którym będzie uprawiał dojrzałe i słodkie owoce a DSHN będzie miał zawsze na wyciągnięcie ręki!

1 polubienie

Proponowane przeze mnie jednakowe 40-piętrowce, będą składały się z tak jednakowych elementów, że będą się budowały niemal same, w pełni zautomatyzowanie.

Zanim je wybudujesz, zorientuj sie najpierw czy znajdziesz chętnych do ich zasiedlenia.

O mieszkaniach z wielkiej płyty z fabryk domów Gierka, Polacy marzyli po 20-30 lat. Jeśli chcieli mieszkać w 5-kondygnacyjnych blokach bez wind, to na pewno chcieliby mieszkać w 40-piętrowcach z windami w bajecznych HMP, jakich nawet w 1/10 atrakcyjnością i nie ma nigdzie na Ziemi.

A tymczasem ta wielka plyta we Francji, skad zreszta technologia pochodzi to bylo najtansze budownictwo socjalne. I w wiekszosci zamienilo sie w slumsy.
Podobnie jak te Twoje, ktore beda jedna wielka kloaka w ktotkim czasie, wypelniona automatycznym zardzewaialym zlomem.

2 polubienia

Nie wiesz, co mówisz. Mógłbym odszukać niejedną kompetentną opinię, że Polacy mają dobre zdanie o wielkiej płycie.

@harmonik - jeżeli jak piszesz “Nie ma nigdzie na Ziemi” to znaczy, że nikt (albo niewielu ludzi) ich potrzebuje.

Niekoniecznie to znaczy, bo większość lub wszyscy pragną żyć szczęśliwie, a mało komu to się udaje, jako że do tego trzeba mieć szerokie horyzonty, gdy ludzie mają patologicznie bardzo ograniczone.

Ponieważ ludzie jak słusznie zauważyłęs, mają szerokie horyzonty, więc nie można ich na siłe uszczęśliwiać swoimi wydumanymi teoriami

Nie wiem, jak to czytasz, gdy wyraziłem odwrotne zdanie do przypisywanego mi przez Ciebie.

Poza tym, moje teorie są tak solidnie uargumentowane, uzasadnione, że zdziwiłbyś się. Naukowcy są niepoważni z ich teoriami.