Za Powstanie Warszawskie powinni wisieć!

Wszystkie trzy konferencje, na których “stanowiono” o losach i granicach Polski, odbyły się podczas trwania 2WŚ.

1 polubienie

Fakt,moj blad.
Co nie zmienia pozostalych faktow.

1 polubienie

Trzeba czytać ze zrozumieniem… Żołnierze tylko wykonywali rozkazy i należy się im szacunek, ale generałów pod sąd, mają krew na rękach setek tysięcy ludzi

To nie było wczoraj. 2019 - 1944 = 75.

.obudź się.

1 polubienie

No i co z tego?
Czy powinniśmy darować błędy w dowództwie Śmigłego Rydza podczas kampanii wrześniowej, dzięki którym zginęło dziesiątki tysięcy naszych żołnierzy? Powinien wisieć jak ci, którzy są odpowiedzialni za Powstanie Warszawskie

Nie bądź bezczelny. Doskonale widzę co napisałeś. Żebyś Ty w połowie czytał z takim rozumieniem jak ja…

4 polubienia

A kto jest odpowiedzialny za Powstanie Warszawskie? Kto wydał rozkaz?

Polski, oficjalny rząd w Londynie.

2 polubienia

Oni też powinni wisieć, razem z Sikorskim

Powinni, ale dawno już powymierali.

1 polubienie

Nic nie stoi na przeszkodzie by wszystkich zdegradowac i wpisać w podręcznikach od historii w szkołach kto jest odpowiedzialny za klęskę, i wymieniać zaraz obok Hitlera jako zbrodniarze

Ponieważ fakty historyczne są dla mnie priorytetem, nie zrobię żadnej łaski, że zgodzę się z tobą. Pod warunkiem, że dotyczy to tych, którzy to powstanie wymyślili i zorganizowali.

No przecież pisze o tym od początku, “odpowiedzialnych” pod sąd, zdegradowac, wpisać w podręcznikach jako zbrodniarzy, antybohaterow, odpowiedzialnych za zniszczenie Warszawy i śmierci setek tysięcy ludzi, zwykli żołnierze wykonywali tylko rozkazy zbrodniarzy, którzy oszukali wszystkich.

1 polubienie

Tak,mozna nie miec,zwlaszcza tych co spier…lioi do Anglii iudawali rzad.
Kto z was byl na wojnie,nie domowej,z mesem zona,kochanka.i na takuej kosna popeonic bledy.
Fajnie sie ocemia,diedzac w cieniu,przy piwku.
A ja bym zrobil tak,a moze tak,aobo jeszcze inaczej.
Nie tam nie ma czadu na dydkusje godzinami,tam trzeba dzialac on line,jakby to terax nazwali.
A mylic sie rzecz ludzka.
K5o nigdy w rzyciu w pracy nie popelnil blefu.
Reka do hory.
Ten jest wietutnym klamca.

@Kacper_Jagielski Szkoda,ze nie poszedles na akademie wojskowa,bylby super dowodca.
Pewnie w tamtych czasach juz 2 wrzesnia,bys siedzial w Londynie.

2 polubienia

Ta… zwłaszcza z perspektywy czasu :frowning:

2 polubienia

Sikorski zginął w 1943 w Gibraltarze w katastrofie lotniczej Co więc miał on do powstania w Warszawie skoro nie żył od roku?

4 polubienia

Ciekawym ilu z tych krytykantow,stanelo by do walki.
,Syty nigdy nie zrozumie glodnego’’
Reszta to pier…enie.
Byly straszne czasy,czesto stawialo sie wszystko na jedna szale.
Nie bylo czadu na tygodniowe dysputyjak to zrobic,
Po ponad 70 latach,znajduja sie stratedzy,ktorzy by ta wojne w dwa dni wygrali.
Noze widzisz i nie grzmisz.

1 polubienie

Dużo czytałam, chyba mogę sobie choć trochę wyobrazić jak się wtedy żyło. I jak to wierzyć w sojusze? Nie mówię już o honorze, o wywiązywaniu się z zobowiązań. “Zachodni sojusznicy” sprzedali nas “wschodnim sojusznikom”, a my wciąż patrzymy w nich pierwszych, jak w obrazek :frowning:

1 polubienie

Nie było tak do końca jak mówisz bo Churchill starał się walczyć o sprawę Polski na konferencjach Wielkiej Trójki czy chciał zorganizować uderzenie na Bałkanach co mogło być szansą na wyzwolenie Europy środkowo wschodniej jednak nie wiele mógł zrobić mając przeciwko sobie Stalina i Roosevelta

1 polubienie