Za Powstanie Warszawskie powinni wisieć!

Zgadzam sie z Toba.
Jefni Polske olali,inni wyr…ali.
Tacy,sprzymierzency’’
Nie wspomne juz o zlocie zdeponowanym w Londynie,ktoee yo soonfislowamo,jaoo rekompensate wypisarzenie wojska polskieho,ktoee walczylo o Anglie.
Zaplac za yo,ze pozwolilem Ci mnie bronic.
Yo juz czyste zlodziejstwo,

Spokojnie. W ocenianiu historii emocje ją fałszują Teraz nie mam czasu, ale niedługo podam fakty.

2 polubienia

I to tyle w temacie.Dodam tylko ze lotnicy brytyjscy oraz polscy w Anglii,rwali sie do niesienia pomocy ale …Nie bylo pozwolenia bo nie bylo mozliwosci lądowania.NKWD wykluczyla te mozliwosci.
Rok temu czytalem wywiady z tymi lotnikami,pochodzace jeszcze z lat 60-tych

4 polubienia

Mój dziadek był na tym brzegu Wisły z Brygadą Kościuszkowską. Opowiadał :disappointed:. Straszne to jest.

Kilka lat potem wylądował w Wojsku Polskim i został przymusowym członkiem przyjaźni polsko-radzieckiej. Za zasługi dostał ziemie na zachodzie i w momencie odzyskania niepodległości, po 1989 roku Wałesa odpisał mu że może sobie tym dokumentem dupe podetrzeć ! Serio. Tak to właśnie było.

1 polubienie

Starał się? A reszta? A jak potraktował polskich pilotów broniący Londynu, którzy po wojnie zostali w Anglii?

Nie.To miało być do Leosia.

@gra, podałem dla przykładu, że Sikorski też powinien być skazany, nawet dzisiaj, za tchorzostwo. Odpowiedzialni za Powstanie Warszawskie również, za zbrodnie, za klęskę, za tych wszystkich ludzi, którzy chcieli po prostu przeżyć i nie brać w tym udziału. Tfu

Ja bym poszedł dalej. Jagiełło pod sąd bo Krzyżaków nie dorżnął… Poniatowskiego za sypianie z wrogiem. Piłsuskiego zdegradować za przewrót i zamykanie opozycji… Dmowskiego za szerzenie ksenofobii i rasizmu. A jak już osądzimy i zdegradujemy wszystkich martwych… to się za żyjących wezmą… Później napiszemy naszą wzorcową i nieskazitelną historię… i będzie się można brać za reformę służby zdrowia :wink:

Historia dla historyków Szanowni Państwo :wink:

8 polubień

Akurat Piłsudski jest antybohaterem.
Przestań wierz c w propagandę, Powstanie Warszawskie to największa klęska w historii Polski i dzieciom trzeba to powtarzać do znudzenia.

Można powiedzieć że Piłsudski to taka starsza wersja Wałęsy? :rofl: Właśnie czytam jak to Józek w walce o niepodległość współpracował nawet z obcymi służbami i pobierał od nich kasę xd

1 polubienie

Kult Piłsudskiego w Polsce jest bardzo zakorzeniony, a gówno prawda, że to on zatrzymał bolszewików, tak jak Wałęsa nie obalil komuny

1 polubienie

Niestety,niepoprawnych politycznie,nikt nie potrzebowal.
Ja bylem na wycieczce w Warszaeie i opowiadal na przewodnik,byly powstaniec.

To dla niego Francuzi czołgi ze wstecznymi lusterkami budowali…:rofl::rofl::rofl:
Bohater przez wielkie CH :rofl::rofl::rofl:

1 polubienie

A coz to sa blefy?
Nawrt dzialamia w bardzo dobrej wierze,moga okazac sie bledem.
Ale yo dppieto po fakcie ocenia ktos,kto siedzi w cieplym fotelu.
A kto nie popelnia bledow?
Tylko nieboszczyk.
Bo nawet nicnierobienie,czesto bywa bledem.
Ludzie byli zastraszenie,gnebieni,miali wszystkiego dosc,czasrm woleli smierc z bronia w reku,niz zycie pod butem.
Pewnie nawet gdyby znali efekt koncowy powstania,tez by chwycilo za bron.
Czytajac niektore wpisy,majac swiadomosc bledow przeszlosci,obecnie powinien byc raj na ziemi.
Nas tez kiedys beda oceniac,
Nie sadze,by ktos w przyszlosvi napisal,to byl okres bezbldnej polityki’’
Bo powstanie,to nie tylko byla walka,a i polityka,a ani jednej,ani drugiej stronie nie bylo na reke,by Polska sama sie wyzwolila.

1 polubienie

Wiem wlasnie to o czym napisales. Stali i czekali. A polscy zolnierze mogli tylko plakac…

1 polubienie

Żołnierze polscy usiłowali pomóc, ale ponieśli wielką ofiarę. Teraz czasu mi brak, ale, po południu, jak mi się uda, to wstawię osobne pytanie w temacie, by podzielić się ogólnie tym, co wiem o powstaniu.

2 polubienia

Jak zwykle poczytam rano, ale juz nie moge sie doczekac!

Tlumaczy sie obecnie,ze zolnierze musieli odpoczac.
To zwykle pierr dolenie.
Dom sie pali,a strazacy musza napic sie piwa.
Gdyby Warszawa sie wyzwolila,pewnie ruszyla by cala Polska,a to nie podobalo sie,ami wsvhodnim,ami zachodnim ,sojusznikom’’
Bo ci pseudosojuszjicy,patrzyli tylko na swoje korzysci,miali w dupie cale powstanie i polakow.Tak na wschodzie,jak i na zachodzie polski zolnierz,byl potrzebny,jako ,mieso armatmie’’
Polacy nie zostali nawet zaproszeni,na parade zwyciestwa w Berlinie.
A obecnie odzywaja sie glosy w Anglii,ze powinni zaplavcc za udostepniona im bron i sprzet.
A kto zwplaci,za krew polska przelana w obronie Anglii?

3 polubienia

Alez oczywiscie, ze pier…Przekaz znam od najwczesniejszych lat!

1 polubienie

Chociaz urodzilem sie i wychowalem na poludniu,od najmlodszych lat,slysaalem od ojca o bohaterstwie powstancow.
I z tym umre.
Krytykujacy pewnie by patrzyli,jak mu gwalca matke siostre morduja braci.
A 9n by pewnie pidpisal Volksliste,bo yo korzystniejsze w tym czasie i bezpieczniejsze bylo.

4 polubienia