Zagadki nr 147

Zapraszam na kolejny zestaw zagadek

Rebus 1 – powiedzenie

Rozwiązania poniższych zagadek poproszę przesyłać na PW do niedzieli 19 grudnia, dzień później podam rozwiązania.

Kolejne zagadki w pierwszej odpowiedzi.

1 polubienie

Rebus 2 (wstydliwy)

Dlaczego wstydliwy? Bo popełniłem w nim żenujący błąd ortograficzny. A że rebusik smakowity i ładny, to… postanowiłem nie poprawiać. No i już. Są gorsze grzechy. :stuck_out_tongue:

Zagadki językowe:

3 Anagram podwójny
W stajni ministra _ _ _ _ _ _, (6)
Był też kolega _ _ _ _ _. (5)
Udane mieli _ _ _ _ _ _, (6)
Gdy ludzi chcieli gnoić.
_ _ _ _ _ rozumek mieli, (5)
Ludzie z nich sobie rżeli.

4 Benasek
Pędzili fachowcy

5 Kalambur
Skrócony żagiel czyta.
Na mroki nocy się przyda

6. Dwa kalambury Birbanta
Młoda na kobiercu, dola wspak,
przed deszczem chroni on nas wszak.

Konwi Rusowicz, co ładnie śpiewała.
u pana Fiedlera żywicą pachniała…

7. Rebus Joko (kołowy)

8. Rebus Birbanta

9. Z archiwum Antykwy (z 19 stycznia 2017)
Rebus 9

@gra @kocieoczko @benasek @elsie @birbant @ihtiel @Joko @vilemo @anon18020312

A na rozwiązanie czekają Zagadki nr 146. Do jutra!!!

2 polubienia

Dobrze, że się przyznałeś, bo od razu tego błęda zobaczyłem… :grinning:

Obejrzę sobie tylko te zagadki, bo mi zaraz z nową lodówką na chatę wjadą. A później zmierzę się z nimi.

1 polubienie

Najpierw zapełnij lodówkę piwem i ten, tego… a dopiero potem zagadki! :slight_smile:

1 polubienie

Stara mnie padła na amen, nową trza było kupić, Dziś rano w Herzogenrath w Media Markt zawarłem transakcję, miałem szczęście, bo na obniżki trafiłem. W przyszłem tygodniu telewizor chcę tak trafić. Wczoraj ponoć po 99 euro były.

1 polubienie

Na razie, to tylko na swoje zagadki znam odpowiedzi… :crazy_face:

1 polubienie

Tee, @Bingola A Ty, jak Gierek…? :stuck_out_tongue:

Ponieważ mam teraz za dużo na głowie, resztę skończę później. :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Hahaha…
No cóż…
Nowej lodówki nie kupuje się codziennie :joy:

2 polubienia

Dziś nie pada

A niech Cię z tem anagramem @Bingola …, ale, jednak walka do upadłego się opłaca. Rozwiązanie poooszłooo… :+1:

A ta nasza koleżanka @joko też sprytniutko rebusik ułożyła, oj sprytniutko, ale nie ze starem poczciwem birbantem taki brunery… :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Też rozwiązałem i wysłałem. Nie lubię politycznych zagadek z nazwiskami w tle …

Mnie tam polityka lata wiadomo gdzie … Poza tym te postacie nawet nie zasługują, by je wspominać. Tyle w temacie.
Rebus ma aż 4 litery wśród obrazków! O tym pomorskim błędzie nie wspomnę, bo autor sam się przyznał …

Nic więcej nie napiszę …

1 polubienie

Oj tam, oj tam…, mój też będzie polityczny niedługo, ale bez nazwisków i podobać się tobie będzie… :crazy_face:

Ja do tego anagrama dwie wersję znalazłem, ale jedna z błędem była, to wybrałem tę drugą.
A naszukałem się… ło matko…

1 polubienie

Znam obie, ale dałem jedną. Pożyjemy, zobaczymy. Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą. I każdy, kto coś robi, zrobi jakiś błąd. Dobrze, gdy się ten błąd widzi.
Mi się też kilka razy zdarzyło, pamiętam mój kalambur z karakułami … Do tej pory jest z błędem i już tak zostanie na wieki …

1 polubienie

Ja też dałem jedną. Nie wiem, czy dobra, ale tak na 98% powinna być właściwa.

1 polubienie

Poczekajmy na werdykta i wypijmy za kolegę, który mimo burz i wiatrów jako jedyny tu publikuje zagadki i jest wierny naszej tradycji od lat …

Jak z niego prawdziwa cnota, to się krytyki obawiać nie powinien :grin:

2 polubienia

Właśnie to robię :+1:

:beer:

2 polubienia

To sie pochwal, co tam łoisz …

Ja dziś Weihenstephaner Helles a potem Stortebecker - Pazific Ale …

Mam pytanie, czy kolega wie, z czego ten pierwszy browar słynie? :thinking:

1 polubienie

Żywca łoję.

A na Twoje pytanie nie umiem odpowiedzieć, ale coś mnie mgliście ze Stralsundem się kojarzy…

3 polubienia

Tylko nie układajcie zagadek o browarach, bo przepadnę :wink:
Rozwiązałam tylko pół anagramu. taki ze mnie polityk. Męczę tę drugą połowę, ale nie wiem czy coś wykombinuję. :slightly_smiling_face:

3 polubienia

Nie pół koleżanka rozwiązała, tylko cały jeden (z dwóch)

2 polubienia