Zagadki nr 185

Rebus 1 kołowy – ile czego (NIESTETY)

Rozwiązania zagadek poproszę przesyłać na PW do niedzieli 18 grudnia, dzień później podam rozwiązania.

Rebus 2

Zagadki językowe:

3 Benasek
Mocarze wykrzyknika

4 Homonim
Nie ma ładniejszego miasta na _ _ _ _ _ _ _, (7)
Niż moje rodzinne, nadwiślańskie _ _ _ _ _ _ _. (7)

5 Anagram
W Katarze na stadionie dzisiaj wielka _ _ _ _, (4)
Ogląda ją Arab, na głowie ma _ _ _ _. (4)

6. Kalambur Birbanta
Tłuszcz wielorybi różne gimnastyki,
wożenie wszystkiego, dział to logistyki.

7. Rebus Joko

8. Rebus Birbanta
Rebus 8

9. Z archiwum Antykwy (piękny rebus z 7.06.2018 )
Rebus 9

10. Z archiwum Bingoli (rebus z 28.12.2018 - dalsze przygody piłkarki)

@gra @kocieoczko @benasek @elsie @birbant @ihtiel @Joko @vilemo @nunu

A na rozwiązanie czekają (wciąż nie wszyscy zrobili) moje zagadki sprzed tygodnia! Do dzieła!

2 polubienia

Rozpoznałam tylko Erdogana, Walentynę, Meca i Iwonę zaginioną :thinking: oraz Marię, Alicję i słonia

Nie zrobię faux pas jak to zapodam?

RB 22250

4 polubienia

Jak mi jeszcze powiesz jak nazywa sie ta samochodowa pokraka to nie :joy::wink:

2 polubienia

A to czeba se samemu szukać …

Takie czasy :crazy_face:

A gdzie tam się Erdogan schował? :shushing_face:

1 polubienie

Tiażolyje czasy :wink:

1 polubienie

Une sie umowily? Cztery marki aut mi sie zglosily. Google zglupial czy wywiad gospodarczy?

2 polubienia

Teraz nie mogę, bo by mnie autor pytania psami poszczuł a ja się psów boję …
Ale za tydzień … Za tydzień wszystko elegancko wytłumaczę jak będzie nadal trzeba.

2 polubienia

yy…pomylił misie ten wąsacz :roll_eyes: …to przez tiktoki…Zajrzałam i straciłam rozum. Zadziwia mnie to, co tam jest, bo myślałam, że poziom społeczeństwa jest nie jest aż tak niski …

1 polubienie

Mnie też nieco się pomylił i już nawet wiem, jak się nazywa prezydent pewnego kraju … Może się kiedy przyda :grin:

1 polubienie

W tym aucie sadzac po felgach? Merc?

Tutaj zapodam widoczny fragment zdjęcia …

AB

Cytryna?

1 polubienie

To teraz dotrwac do Maroko góra.

1 polubienie

Jesteś na dobrej drodze. Dalej nie mogę na ten temat tu pisać, bo rozwiązania podaje autor i nie wypada psuć mu zabawy.

Też jestem za Marokiem. W Portugalii mnie okradli, więc ich trochę nie lubię …

1 polubienie

Doswiadczenia ?
Mieszkałam ponad potora roku na pograniczu. Hiszpania Portugalia z klasa szef projektów
Fakt, ze ochrona 24/24 na budowy byla konieczna.

W Hiszpanii wcale nie jest lepiej. Miałem do czynienia z policja portugalską i hiszpańską. Ta druga jest jeszcze gorsza. Znam historię gościa (Na YT ma nick Vincent Van) który był o ile pamiętam w Barcelonie. Mieszka w kamperze i zostawił go na parkingu w markecie niedaleko policjantów. Do kampera wkradli się złodzieje i ukradli m.in. laptopa, prawie na ich oczach!. W laptopie Vincent miał “dyngs” który namierzał skradziony sprzęt i podał adres policjantom, pod którym laptop był. Wystarczyło tylko podjechać, złodziei namierzyć i laptop zabrać. Myślisz, że się tym patałachom chciało jechać? Nie! Dlatego niech Barcelona nie liczy, że się będę nad nią użalał, jeśli stróżów prawa ma równie paskudnych jak złodziei … Dodam również, że osobiście miałem kontakt z barcelońską policją i uważam ją za jedną z najgorszych na świecie. Nawet gambijska była lepsza …

Katalonia? Tam Policía de la Generalidad-Mozos de Escuadra to hmm.

2 polubienia

Nawet te fiuty mnie nie wysłuchały o co mi chodzi, tylko kazały się zameldować w necie …

Barcelona? Nie, dziękuję Raz byłem, wystarczy. Dobrze, że kupili Lewandzinę i stracili w moich oczach kupę kasy …

1 polubienie