Zagadki nr 206

Ryba to był pikuś, ale te “palniki” zagwoździły mnie na długi czas. I, żeby nie to, że ktoś był mądrzejszy ode mnie wiedział, że to z kuchenką gazową nie ma nic wspólnego, to nie rozwiązał bym tego rebusa.

3 polubienia

Ja wiedziałam co to jest to coś ale i tak sukcesu jakby nie ma. Z tym, że to imię to może rzeczywiści nie być Panczandragon. :smiley: Ale na razie to tylko “może”. Daję mu jeszcze szansę.

3 polubienia

A gotował coś ostatnio, a?

1 polubienie

Dawno już zostało coś takiego wydane …

kkk

4 polubienia

Ostatnio, tzn, teraz czternaste piwo dziś piję.

2 polubienia

Czy koleżanka się na mnie nie obrazi jeżeli naprowadzę na rozwiązanie…?

Otóż, od rzeczonego imienia istnieje zakon katolicki, który istnieje od 1225 roku. Na Węgrzechn powstał, co każdy wie, ale mniejsza o większość. A nazwa rybki ma dość ścisły związek ze sznurem bądź z powrozem.
To dotyczy ostatniego obrazka.
A na pierwszym ludzie się rozstają i mówią sobie powszechnie znaną sylabę przy rozstaniu. I oni są nad ludziem, który tylko jeden raz tę sylabę wymawia.
A przy tej rybce jest jeden przedmiot, który jest rozłożony na czynniki pierwsze i służy do tego, do czego dawniej służył guzik.
A więc od początku; trzy osoby mówią; - pa…, a pod nimi jest jedna osoba mówiąca to samo. Czyli 3 pa…? Zmień kolejność tych słów i masz coś związanego z optyką…, Jaśniej już nie umiem pomóc… :man_shrugging:

2 polubienia

Ten joko mi się podoba lecz nie mam pewniscu czy fobrze go rozkminiłam czekam na potwietdzenie lub nie

1 polubienie

Ostatni obrazek rozgryziony został.
Trzy pa to mi się kojarzą z … Z tym czymś co myślałam długo, że jest w Twoim rebusie ale mi się wydawało, że to jednak nie może być możliwe. :smiley:

1 polubienie

Wskazówki masz powyżej. :stuck_out_tongue:

No ja juz wyslalam

1 polubienie

Ja tam się nie spieszę.

1 polubienie

Patrzac po wskaxiekach… Tak samo. Kombinowalam, więc byc moze ok.
Jrdynietego gresu czy tam terakoty nie mogę…

2 polubienia

Początkowo poszedłem inną drogą, ale Ty jesteś na właściwej.

2 polubienia

Ja się nigdy nie śpieszę :lying_face:

3 polubienia

Tak wyglądały jak były jeszcze razem …

3 polubienia

Mam już od Ciebie trzy, ale staram się o następne.

1 polubienie

A tam wlasciwej skoro nie mogę

Nunu - ja nawet gdybym chciała to przyspieszyć nie dam rady. :smiley:

1 polubienie

Ceramika. Kafelki.

3 polubienia

Joko, jesteś wielka! :smiley:
W końcu się złożyło. :smiley:
Ukłony dla Pana B.

3 polubienia