Zakochania w młodości są najsilniejsze?

Czy zakochania w okresie burzy i naporu są najsilniejsze?

.
I jeszcze piosenka

Pewnie tak ale już mało co pamiętam :wink:

3 polubienia

Niektóre rzeczy pozostają w pamięci na zawsze.

1 polubienie

Pamiec jest różna Aizhaimer, to czym za mlodu?
Odruch warunkowy?

1 polubienie

No zdecydowanie, tak!
“Do utraty tchu”, do utraty przytomności.Doslownie i w przenośni…
Choć muszę przyznać ze po okresie wyciszenia,dopadaly mnie te miłosne "loty ponad szczytami"i po trzydziestce :wink:

1 polubienie

Czy najsilniejsze? Są inne i nie chcą wyjść z pamięci. A te inne, późniejsze po jakimś czasie znikają. :blush:

2 polubienia

Były, minęły, z jakiegoś powodu się skończyły. Na ulicy się teraz zastanawiam: Matko jedyna, co ja widziałam w tym gościu bez włosów. On pewnie myśli: Co ja widziałem w tej starej babie. :smiling_face:

5 polubień

I tu bym się spierała… Jak coś w kimś widziałam, to już widzę to zawsze, tyle, że w tych młodzieńczych zakochaniach widzę bardziej, tak, jak kiedyś, a w tych późniejszych, to takie jakby ciut bledsze. :smiley: Ja się zresztą nie zakochiwałam tak konkretnie w wyglądzie, tylko w uśmiechu, sposobie patrzenia, głosie, wiedzy, poczuciu humoru itp. A takie przymioty jednak nie znikają. A wygląd? To już mniej, bo znałam zauroczonego mną dawno temu młodzieńca o urodzie "modelowej pod każdym względem. Nawet mi do głowy nie przyszło, że miałby mi się podobać. Był taki jakiś mdły i “akuratny”, bez iskry, bez “tego czegoś”, co mnie przyciąga.

2 polubienia

Potwierdzam - to prawda!Nie chciała mnie :rofl:

2 polubienia

Nadal masz tę modelową wręcz urodę? Aż muszę sprawdzić, bo nie wytrzymam z ciekawości :smiley:

1 polubienie

Tak.Mam klej do peruk z pędzelkiem i wieczorem gdy jest ciemno to wyglądam dobrze :wink:

2 polubienia

Czyli romantyczne schadzki wyłącznie w bezksiężycowe nocki. ::grin:

2 polubienia

Tak.Później ustalimy szczegóły/gdzie i kiedy/ :joy:

1 polubienie

Ok, też się trochę stiuninguję. :disguised_face:

1 polubienie

Siła uczucia nie od wieku zależy, a od charakteru i temperamentu.

Każda miłość jest pierwsza,
najgorętsza, najszczersza…

3 polubienia

Pierwsza miłość z wichrem gna, z niepokoju drży.
Druga miłość życie zna i z tej pierwszej drwi.
A ta trzecia jak tchórz w drzwiach przekręca klucz.
I walizki ma spakowane już …

2 polubienia

Nie wszystko zloto co sie swieci
Moze dlatego akuratny, bo go brali za modela? I nie chcial byc?

Pozostają w nas na całe życie.

1 polubienie

Tak. Chodzi o to że organizm młody to i mózg młody. A jak mózg młody to i wszystkie neuroprzekaźniki, hormony i wszystkie inne „dziwne” substancje działają silniej. Stąd fascynacje mocniejsze ale j rozpacz głębsza.

2 polubienia

Niestety sa tez mlodzi/młode staruszki. Wpływ mają tez wychowanie i przesądy

1 polubienie