Zamiast smartfona

Takie coś znalazłem.Co sądzicie o tym?
https://www.money.pl/gospodarka/zamiast-smartfona-kupuja-cegly-ludzie-wracaja-do-starych-telefonow-6749663212546816a.html

1 polubienie

Bleee :face_vomiting:

Ja czekam na powrót budek telefonicznych …

6 polubień

Wlasnie u mnie ostatnią usuneli.
Od dwóch lat nikt się nimi nie zajmowal.
A jednak moim zdaniem sieć tego typu połączeń powinna byc zachowana i nawet rozbudowywana.

2 polubienia

W Niemczech nadal są, jak teraz napotkam, zrobię jakąś fotę.

Mam także budkę z UK jako magnes, ale z takiej nie da się zadzwonić :grin:

2 polubienia

Jest mi to wszystko tak dalece obojętne ze trudno mi o tym pisać…Dostałem w prezencie smartfona.Robi kapitalne zdjęcia,pare innych fajnych funkcji ale, sorry,zeby na tym skupiać uwagę???Ekscytować się tym???
Musialbym chyba otrzymać od kogoś potężny cios w głowę :roll_eyes:
Uczciwie jednak,mozliwosci załatwiania spraw,“bycia na bieżąco”,chwilami faktycznie imponują

4 polubienia

Ja smartfony mam od 11 lat. :grin:
Uczciwie mowiac jak z domu wychodze bez kolczyków i smartfona to czuje sie nieubrana :wink:
Od maseczek (poza tym nakazanym) powoli odwykam.

1 polubienie

Koszmar…

Też tak myślę…!

1 polubienie

Dlaczego?
Kwestia przyzwyczajenia. Przeciez nie musisz spacerowac z nosem w ekranie. Najczesciej nawet nie wyjmuje z torebki, a rozmawiac przez telefon na ulicy nie lubię. Ale zastepuje notes, przydaje sie do listy zakupowej i jako przypominacz.

3 polubienia

Tak…ale wiesz jak by co to są jakieś grupy wsparcia gdzie pomagają rzucić ten zgubny nałóg :joy:

1 polubienie

Rozne są uzaleznienia :wink:

1 polubienie

Trudno się dziwić te wracającej modzie.
Stare telefony były trwałe i bezpieczne. Ładowało się co tydzień. Miały też odpowiedni do męskiej kieszeni rozmiar.

A od mediów społecznościowych warto czasem odpocząć. To bańka z której trudno się wydostać.

1 polubienie

Co jakiś czas pojawiają się rewelacje na podobne tematy. A stare telefony są nic nie warte bo baterie są już stare.

Przede wszystkim baterie sa niedostepne.
A sprawa druga to rozmiary i zamocowanie chipa.

3 polubienia

I stare telefony nie obsługują nowych kart.

2 polubienia

Są fajne telefony z fizyczną klawiaturą tzw.outdoorowe(pancerniaki) - wiele z nich ma b.proste oprogramowanie bez dostępu do internetu ale są też bardziej zaawansowane.
Dla ludzi lubiących mini telefony firma Aiek robi ciekawe te maleństwa.
Oczywiście drogie z androidem i wyglądające jak zwykłe klasyczne bywają także.

2 polubienia

Kiedyś byłem zwolennikiem korzystania z internetu za pośrednictwem komputera i w sumie nadal uważam, że tak byłoby lepiej i dla jednostek i dla społeczeństwa, a tylko by biznes tracił.

2 polubienia