Zamówiłam sobie drobiazgi z aliexpress

i teraz jakiś miesiąc od dostarczenia paczki przyszedł list od FedEx-u że mam zapłacić cło 45 zł…

Bo toto opodatkowali.

1 polubienie

To jest właśnie “przyjemność” kupowania na chinskich platformach. Ceny podają bez cła. Lepiej jest kupic w amazon czy allegro, nie masz potem takich niespodzianek.

2 polubienia

Amazon tez opodatkowali???
U mnie na Amazon cło juz wliczone w cene.
A przeciez oni chyba mają w Polsce magazyny?

1 polubienie

@okonek Kupowałam dużo innych rzeczy. Cła wcześniej nie było… Teraz chciałam szybciej przed świętami z FedEx- i mam za swoje…

2 polubienia

@Devil wszystko na alliexpres już jest z vatem. @waranzkomodo nic nie płać. Cło powinno przyjść z urzędu celnego a pobrać powinien kurier przy odbiorze paczki. Na kilka tysięcy paczek tylko raz mi coś oclili. A tak w ogóle za ile ty kupiłaś? bo 45 pln to dużo.

2 polubienia

Ja o tym cle czytalam w ubieglym roku. U mnie tez zakupy na tych platformach są oclone i ile to bedzie rzeczywiscie kosztowac to musisz sobie policzyc sama, na amazonie .es problemu smierdzace jajko niespodzianka nie ma, bo podają ceny z clem.

1 polubienie

To zależy kiedy zrobiłaś zakupy na Ali. W pierwszym momencie (wprowadzenie Vat ) sprzedawcy nie pozmieniali cen w swoich ofertach. Ja kupuję co jakiś czas na Ali (od dawna), wszyscy “moi” sprzedawcy w cenie umieszczają wysokość Vat-u, więc drugi raz go nie płacę. Cło dotyczy towarów droższych, też wprowadzono je niedawno i to clo trzeba sobie wkalkulować w koszt . Mnie to nie dotyczy, bo kupuję drobiazgi nie podlegające ocleniu.

1 polubienie

Na Allegro koszt rzeczy, którą potrzebuję - 35 zł, na Ali - 7,50 z Vat-em. Jest różnica? Spora, Nawet z cłem opłaca się kupić na Ali. Tyle, że długo się czeka na przesyłkę. Ale… jest wybór :slight_smile:

3 polubienia

Podawali do wiadomości, że paczki będą clone wybiórczo, nie wszystkie. Przynajmniej na początku. Nie wiem jak jest teraz.

1 polubienie

Wszystko zależy od potrzeb. Nie mam nic przeciwko różnorodności ofert.
W końcu kazdy ma swoje preferencje zakupowe i szuka najtanszych.

1 polubienie

Paczki clą wybiórczo już z 4-5 lat. A najlepsze jest to że 90% czasu jaki idzie paczka to czas na cle. Procedura celna wygląda tak że dostajesz poleconym prośbę o określenie wartości towaru. Musisz im przesłać dowód zakupu ewentualnie zrzut aukcji. Wtedy paczka idzie do ciebie ale za pobraniem. Podobno statystycznie najwięcej paczek jest clonych dostarczonych przez firmę kurierską.

3 polubienia

@anon18020312 Za 350 zł

@anon18020312 Pozostałe rzeczy szły zwyczajnie, pocztą i było ok, teraz FedEx i cło…

Być może, nie wiem, Moje paczki są wartości 50-100 zł (już z Vatem). Nigdy nie były clone. Śledząc przesyłkę odbywają długą podróż zanim trafią do kraju. Często też długo czekają na nadanie, bo Chińczycy - lud oszczędny preferują zbiorcze, chyba więc tańsze wysyłki. Od momentu gdy trafiły do kraju nie czekałam dłużej niż tydzień. Zdarzało mi się otrzymywać jedną paczuszkę od 3-5 różnych sprzedawców.

1 polubienie

Duża suma cła . I skąd ją wzieli?

Moje paczki zazwyczaj po max tygodniu są na cle. A to i bywa 2 miesiące że leży.

1 polubienie

A mnie się trafiła paleta za 1500 dolarów i nie było cła . A oclili mi moduł elektroniczny i zapłaciłem grosze. Ale o tydzień opóźnili dostawę.

1 polubienie

@anon18020312 https://ask.fedex.com/help/pl-pl/konta-płatnosci/why-pay-duties-taxes

Ale tp była jedna transakcja czy więcej?