Zapowiedziane "rozliczenie"

Jeszcze jeden taki weekend i…
Obejrzałem chyba wszystko co się dało.Wysluchałem,czasem nawet bzdur…
I pomyślałem że Iga a siatkówka to jednak dwa rozmaite tematy.
Więc z pozycji niewidomego,siatka…
O naszej królowej juz chyba było…
Pierwsza rzecz to myśl o igrzyskach.Tam jest coś do udowodnienia.Nie udawało sie ostatnio.Byly wielkie mistrzostwa ale…To może teraz czas na igrzyska?! :thinking:
W żadnej innej dyscyplinie,nie mamy możliwości tak dalece fantazjować
Wiek,na który zwracał uwagę jeden z kolegów,jest po naszej stronie.Ba!Nawet rodzi sie doświadczenie!
Triumwirat Polski ,Włoch i USA wydaje sie być naturalną koleją rzeczy.
Sport ma jednak to do siebie że…Wszyscy wiemy o co chodzi :wink:
Brazylia i Francja wystarczą aby podjarać każdego kibica.5 do 3 medali? :innocent:
A chyba wiecej ekip sie w to włączy…
Słowo o naszych kibicach.Najlepszych na świecie.Z wielką troską pytałem o to wczoraj…I tu jesteśmy niczym twierdza.Stać tych wspaniałych ludzi by oddac hołd zdezorientowanym Włochom i pokazać całej Europie,jak to być powinno.
Wielkie świeto i wielka klasa!
Przynajmniej raz na jakis czas,można być z czegoś dumnym w tym poyebanym kraju…
Chciałem wiecej o samej siatce ale to nalezy do tych co widzą :wink:

4 polubienia

Włosi byli, jak najbardziej w naszym zasięgu, ale wydaje mi się, że dwie kolejne pięciosetówki z takimi tuzami, jak USA i Brazylia oraz krótka przerwa między półfinałem, a finałem zrobiły swoje. Włosi odpoczywali kilka godzin dłużej, a Słoweńcy nie zmusili ich do dużego wysiłku, Nasi padli w drugim secie, a potem robili błędy wynikające z braku zdrowia. Takich byków, to oni na tym turnieju nie strzelali, jak w tym meczu. Zabrakło presji z naszej strony i Włosi, jedna z najlepszych drużyn świata, się rozhulali. Już w pierwszym, wygranym, przecież secie, oddaliśmy 11 błędowych punktów rywalom, czyli połowę, tego, co mieli na koncie. Nasi grali później tak, jak Brazylia w przegranym secie ze Słoweńcami. Brazylia się pozbierała, ale, łatwiej to było zrobić ze Słowenią, bo z Italią też by się nie pozbierali. Jak widać, Słoweńcy Włochów nie zmęczyli, ale za to dali im świetną rozgrzewkę przed meczem finałowym. A myśmy zaliczyli dwa kolejne maratony.

1 polubienie

Tak…
No skoro Słoweńcy Włochów nie zmeczyli to znaczy ze Włosi ,i do tego w FINALE,byli fantastycznie przygfotowani.
Polaków dopadł"słabszy dzień" i to zmęczenie po 5 setówkach,jest zrozumiałe.
Ale…
Nie martwię sie tym.To jest absolutny TOP i teraz pora nastawić się na igrzyska.
Mamy tam coś do załatwienia!

1 polubienie

I załatwimy to złotym medalem. :+1:

1 polubienie

No i tu jest sprawa…By nie skończyć jak dotąd…Lub jak Amerykanie u nas…To okrutne ale tak bywa.Przeciez to druzyna na podium i to minimum,3

1 polubienie

W żużlu też ostatnio nam się udało

2 polubienia

Zmarzlik?
Niestety,nie widziałem.

Ponoć na igrzyskach ma wrócić stary system. Ten nowy jest o tyle dobry, że oszczędza zdrowie siatkarzy, ale ten drugi jest sprawiedliwszy, bo jest ciaśniejszym sitem i z drugiej fazy grupowej, do półfinałów trafiają, faktycznie najlepsi. Albo z ćwierćfinałowej, to zależy od ilości drużyn w turnieju.

1 polubienie

Zobaczymy.System kwalifikacji olimpijskich w siatce,uważam za najgorszy i to od wielu lat.

Tylko na razie nie wiemy, co władzom przyjdzie do głowy, żeby jeszcze gorszego nie wymyślili… Po nich można spodziewać się wszystkiego.

1 polubienie

Nie wiem ale przede wszystkim,nie ufam.
Kto mi zaręczy ze mistrz świata nie bedzie miał automatycznego wstepu? :thinking:

1 polubienie