Zapraszam na Quiz Ekstremalny

KLIK
Tym razem nie było tak łatwo - 8/12
Źle: Ogniwo, Piosenka o Sobótce, odmiany owoców i tytuł królów Szwecji. Reszta bez problemu

4 polubienia

10/12
Strzelec bramek zle. Ale zespol ustrzelony.
A i harmonijne owoce zostawiam innym.

3 polubienia

Wynik mocno niekujoński. A ponieważ pytania nieco spoza życia to szczegóły przemilczę. W każdym razie 5 prawidłowych odpowiedzi wziąłem z własnej głowy.

4 polubienia

8/12 a zle kognitywistyka czy jakos…Mickey Mouse,odmiany i Szwedzi.Plus kompanologia gdzie wybieralem z dwóch i trafiłem :innocent:

2 polubienia

Myszka Miki ma narzeczona Minnie.
A na lesbijke nie wyglada.
Gorzej jest z ustaleniem plci Kubusia Puchatka, bo w oryginale to dziewczynka :laughing:

2 polubienia

Przyznaje ze zgłupialem przy tym pytaniu.I pewnie jeszcze nie raz mi sie to przytrafi.

1 polubienie

9|12 Źle; Ogniwo, Rio, Evita z temy innem…

2 polubienia

To jest doprawdy fascynujace,skad nagle wszyscy kojarza Justa Fontaine’a.Wrecz budujące :wink:
Sam stawialem na Kocisa ale traf chcial ze wlasnie robie inny quiz…
Ech…

3 polubienia

Po pierwsze, ja nie jestem wszyscy, a po drugie, gdybym ja tego nie wiedział, to ze wstydu pod ziemię bym zapadł… :crazy_face:

Już przebieram nóżkami w oczekiwaniu na Twój quizzz…

Skoki zaraz…

3 polubienia

Spokojnie…Nie skoncze tego quizu dzisiaj…Nie ma szans.

2 polubienia

obecna stolica Brasilia jest tworem nieco sztucznym - zaprojektowana od poczatku do konca jako miasto idealne i uznana za stolice w 1960 roku. jak zwykle bywa z takimi miejscami zanim stanie sie czyms wiecej niz osrodkiem administracyjnym kraju to duzo wody w Amazonce uplynie…
bo co to jest za miasto 4 miliony mieszkancow przy ponad 21 w Sao Paulo czy prawie 7 w Rio? (dane sa sprzed pandemii, covid tam kosi rowno, moze sie okazac, ze Brasilia zaprojektowana z rozmachem bedzie przyjazniejsza od ciasnoty w/w megalopolis)

1 polubienie

No raczej calkowicie sztucznym :innocent:

1 polubienie

pewnie wczesniej jakies chatki tam staly?
a swoja droga to podziwiac architektow, ktorzy byli w stanie zaprojektowac ladne (bo trudno powiedziec, ze Brasilia jest brzydka) miasto zdolne, tak na moje oko, przyjac 10 milionow ludzi bez odczuwania tloku.
inna sprawa, ciekawe jak z infrastruktura typu odpady i transportem?

2 polubienia

Juz 10???
Szybko to idzie…
Tak,nalezy to traktowac wrecz jak cud.

2 polubienia

ja pisze, ze zdolne przyjac 10, na razie mieszka tam tylko 4 miliony ludzi.
ale kto wie? klimat pewnie tam taki - bo to wysoko polozone i daleko od morza, ze nie zacheca do osadnictwa.

Trudno to przewidziec…Brazyliskie molochy przyciągają morzem a odrzucaja fawelami i bandytyzmem.
A co jesli nie ma morza?

1 polubienie

gory? jezora (zalewy) i dzungla dookola?
miasto jest polozone w cieplym klimacie, ale to tez niesie za soba niebezpieczenstwo roznego rodzaju plesni.
nigdy nie jest tak, ze da sie wszystko uwzglednic.

A pamiętasz ile wtedy zdobył bramek? :slight_smile:

1 polubienie

13 w 6 meczach.

1 polubienie

A ile główką? :slight_smile:

1 polubienie