Zapraszam na quiz geograficzny

Niby łatwy, bo tylko dwie możliwości do wyboru. Ale uważajcie… :slight_smile:

3 polubienia

16/20, czyli mam szanse na 4 w totka :smiley::stuck_out_tongue_winking_eye:

4 polubienia

17/20 … Spodziewałem się lepszego wyniku, ale przy czwartku quizy nigdy mi nie wychodziły …

4 polubienia

Nie wiem czy jest się czym chwalić, ale 10/20

4 polubienia

Ciekawe, w tej chwili 8 osób rozwiązało QUIZ a tylko trzy sie przyznały do wyniku :slight_smile:

18/20 a zle Spała i Szczebrzeszyn.Gogolin i Pacanow to tez tak z drżącą ręką :upside_down_face:
Ale w sumie fajne!

4 polubienia

Pewnie mieli wyniki 3/20, 2/ 20 lub gorsze. Tacy się pewnie nie przyznają … :grin:

1 polubienie

19|20 byłby komplet, żeby nie Nowe Miasto. Pozostałe, z palcem tam, gdzie pana majstra…

3 polubienia

A Nowym Mieście są aż dwa rynki! :slight_smile:

1 polubienie

Jest to jedyna miejscowość, w której nie byłem z podanych w quizie. Ale przejeżdżałem na tyle blisko, że pamiętam drogowskazy. Ale to było w zeszłem wieku. Nie, sorki w tym też. Kiedy robiłem autobusem kursa do Warszawy.

1 polubienie

Sam fakt, że się było , to jeszcze za mało by wiedzieć czy to wieś czy miasto. Wiele z tych miejscowości albo miało kiedyś prawa miejskie, albo je odzyskało w ostatnich latach

1 polubienie

No wlasnie.To jest istota sprawy! W blisko polowie pytan nie bylem niczego pewien.

1 polubienie

Zawsze mozna zrobic licytacje kto da mniej :joy:

1 polubienie

To prawda. Ale w niewielkiej ilości przypadków.

1 polubienie

Mój wynik jest rewelacyjny 10/20.
Nie wpędza mnie on w kompleksy jako iż uważam, że nie mówi zbyt wiele o wiedzy geograficznej. Znam wszystkie miejscowości, potrafiłbym je ulokować na mapie Polski, a jaki jest ich status administracyjny to rzecz drugorzędna. Nawet osobista znajomość, bytność na miejscu tej wiedzy nie daje.
Ale sama świadomość że są wsie (i sporo ich) czyli małe miejscowości które potrafiły się czymś wyróżnić spośród innych, odznaczyć, wpisać do pamięci ludzi, które są szerzej znane, jest interesująca.

4 polubienia

Wyszło mi szesnaście!

3 polubienia