Zapraszam na QUIZ o polskich wynalazkach

A właśnie, że jest wynalazcą. Podczas obrony Torunia wynalazł kanapkę z chleba i to nie jest żart. Nie liczę już kilku instrumentów astronomicznych.

3 polubienia

Nieprawda! Kanapkę wynalazł niejaki Kanapkow!

2 polubienia

Leżąc na kanapce?

1 polubienie

12/16

1 polubienie

Kettling,z dalekiej Szkocji,ten kraj umilowal i srodze gromil tych co sila złego Rzeczpospolitej uczynili! :wink:
Co do aktorów,akurat w tym przypadku,stawiam obu na tym samym poziomie i tak samo zawsze lubiłem i ceniłem.
Łukasiewicz?No tu zarty sie kończą bo to był wielki czlowiek.
Kiedys jedna z moich polonistek,zboczyla z tematu [nawet nie pamietam jakiego] aby dać upust swemu uwielbieniu dla Ignacego.I tu juz nawet nie o te nafte chodzi,choc wyraznie widac ze bez jego pracy świat jeszcze dlugo potem wyglądalby inaczej…Jego sylwetka przypomina mi zawsze jedna z najlepszych ksiazek ostatnich lat.Andrew Tarnowskiego"Ostatni mazur"czyli portret rodzinny na przestrzeni ostatnich kilku/kilkunastu pokoleń.I tam pojawia sie postac harbiego Jana bodaj.Szlachcic,żolnierz ale i spolecznik ktory cale swoje wsie postawil jak jednego męza przeciwko sowieckiej nawalnicy.Jak bardzo owi chlopi musieli go kochać!
I to jest ten typ czlowieka.Nigdy nie pojme jak tacy ludzie mieścili sie w 24 godzinnych ramach dnia… :thinking:

1 polubienie

Anagramik:

Upadła xxxxxxx, łażą po niej muchy,
xxxxxxx używaj, ruski żel to na karaluchy. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Myślę, że @Antykwa oraz @benasek dali by radę… :shushing_face: :sunglasses:

Razem z Masłowem! :joy: :joy: :joy:

2 polubienia

hahahahaha!!! :joy: :rofl:
Pomagali mu Smalcenko i Margarynin.

3 polubienia

A Wołodia Sznurowadłow powiesił sie na swoim wynalazku!
Malo kto o tym wspomina :wink:

4 polubienia

A to nie był Sznurówkin? :stuck_out_tongue_winking_eye:

3 polubienia

Oczywiście, przecież to komunizm… :joy: :joy:

1 polubienie

Chłopcy, z Wami to sama śmiechówa!!! :joy:

2 polubienia

A pies go drapal.I tak odszedł w niesławie :upside_down_face:Zresztą podzielil los swego dziadka,niejakiego Abla Sznurksteina ktorego dopadly pogromy.
Lina Kabel-Sznurkstein wspomina o tym w swej biografii :joy:

2 polubienia

Spadam stąd, bo za długo z wariatamy, to niezdrowo… :yum:

3 polubienia

Pora do szkoly?
Nie ma to jak byc chlopcem,co kolezanka fajnie uchwyciła!

1 polubienie

Muszę się na czas jakiś od sprzętu odspawać.

A z tą szkołą to niezła koncepcja, szkoda, że już od daaawnaaaa nierealna… :sunglasses:

2 polubienia

Jutro wracam do pracy na 6 dni.W dodatku czeka mnie odświezanie first aid kursu…Minely 3 lata i nawet przez sekunde o tym nie pomyślałem :thinking:

4 polubienia

Niektórych nie znałem / nie słyszałem w życiu

3 polubienia