Zapraszam na QUIZ o polskich wynalazkach

Okazuje się, że wiele wynalazków, jakie są w powszechnym użyciu jest autorstwa Polaków. Tylko świadomość o tym, jakoś nie może się przebić do ogółu. A to warto wiedzieć. Nie speszcie się marnym wynikiem, zawsze łykniecie kawałek wiedzy i sporo ciekawostek. Po quizie warto zerknąć do biogramów polskich wynalazców, choćby na Wikipedii.
No to 3…2…1… START:

4 polubienia

Nie spieszę się. Jak pomyślę to tu wrócę.

1 polubienie

15/16 oficerow nie ustrzelilam.

4 polubienia

8/16…Niby przyzwoicie ale znalem tylko odp. na pyt.4,5 oraz 14.Reszty domyslałem sie widząc proponowane odpowiedzi…Faktycznie…Co by ten swiat bez nas począł??? :innocent:

4 polubienia

14 / 16

.a o Ignacym Łukasiewiczu ani mru mru :thinking:

5 polubień

14|16 Było by bardzo łatwe gdyby nie dwie zemsty Bingoli…, tj; urządzenie komputerowe wynalazek z dziedziny energetycznej. O tych dwóch pojęcia nie miałem. A tak pięknie żarło…

4 polubienia

To by było za łatwe.

3 polubienia

A mi napisano:
Pani/panu już dziękujemy.
No, skoro nie wiedzą czy ja pani czy ja pan, to ja nie napiszę ile punktów miałam :stuck_out_tongue_winking_eye: :joy:

4 polubienia

Też tak myślałem z tym Łuksiewiczem, wszyscy go znają

4 polubienia

Mi podziękowano więc nie powiem jaki wynik.

4 polubienia

13 / 16

2 polubienia

Ja tak myslalem o Kettlingu :innocent: No sorry ale doswiadczenie podpowiada ze nie ma regul wobec tego co kto wie lub pamieta.Lub zapomnial :innocent:

4 polubienia

Taki wynik ustrzeliłam.

4 polubienia

Gdzie tam Ketlingowi do Łukasiewicza?

2 polubienia

O aktorach mowa czy o szabli w sluzbie rzeczpospolitej? :wink:

1 polubienie

Tylko 10 na 16.
Cóż zrobić, tylu tych polskich wynalazców. Poza łukasiewiczem mamy przecież jeszcze ojców: patyczków do uszu, spinaczy biurowych, a z poważniejszych np. niebieskiego lasera, hologramu, betonowych podkładów kolejowych, melexów, witamin czy języka esperanto.

5 polubień

Zdaje sie o jednym i drugim :joy:

1 polubienie

Zglaszam protest osobisty
A Maria Curie Skodowska?

2 polubienia

Znów siedem…

3 polubienia

Kopernika też nie dałem. Chodzi o wynalazki, nie odkrycia.

2 polubienia