Zastanawiam się czemu Amerykanie zaraz po rozpadzie ZSRR nie obalili reżimu Korei Północnej i nie doprowadzili do zjednoczenia obu Korei w jeden proamerykański kraj

Dzisiaj Stany Zjednoczone byłyby w lepszej sporo sytuacji niż są obecnie …

Jestem ciekaw co Ty @birbant na ten temat sądzisz, ale nie wiem czy czujesz się na siłach po tym co się ostatnio u Ciebie wydarzyło, aby mi odpisywać :confused:

1 polubienie

mieli inne problemy. na przyklad przeciagnac na swoja strone kraje postkomunistyczne? co prawda te kraje jednak wybraly droge NATO jako pakt wojskowy (gdzie USA graly pierwsze skryzpce) i Unie Europejska, a wlasciwie EWG z perspektywa , bo UE taka jaka znamy teraz byla dopiero projektem-
mozesz rownie dobrze zapytac czemu po pierwszej wojnie o rope zatrzymali sie na Kuwejcie, a nie zaatakowali Iraku?
odpowiedz masz chyba dzis - Bush poszedl dalej, Saddam upadl i konflikt chyba sie nigdy nie skonczy - slaby Irak tylko wzmocnil Iran i nie bylo Trampa chcacego walczyc z Chinami.
a te Kima popieraja.
poza tym w Korei nie ma ropy.

1 polubienie

Niby tak, ale jednak powinni zdawać sobie sprawę z tego jaki mają Chiny potencjał tym bardziej, że wszyscy tam lokowali swój kapitał …

Mozna pojść dalej i spytac,czemu mial miejsce Wietnam gdzie barbarzynska partyzantka wykolegowala najwieksza armie swiata…
Jedyna odpowiedz to kwestia rownowagi we wszechswiecie.Alternatywa sa bowiem Chiny i Sowieci.
Dlatego zawsze i wszedzie,na kolanach do Czestochowy,w podziece za USA!

2 polubienia

za USA jak USA, ale za stworzenie modelu panstwa, ktore pomimo( a moze wlasnie dlatego, ze sa) roznic kulturowych nie rozlecialo sie po kilkudziesieciu latach? Jak sowiety? to podziekowac ojcom zalozycielom. zawsze jakas nadzieja na przyszlosc.
tylko Indian szkoda…

2 polubienia

Oczywiscie.Co oni maja krwi na rekach to inna sprawa.Ale nie chcialbym doczekac innego żandarma…

2 polubienia