Zaświeciła intelektem niczym żarówka OSRAM?

Pójdę dalej: proponuję zniesienie przez anglików (ze swojego słownika) słowa “wars”, bo to wszystkim znającym angielski kojarzy się z wojną :slight_smile: Zniknie słowo “wojna”, to i wojny nie będzie.
Idiotów nie sieją, sami rosną :frowning:

3 polubienia

Nie każdy wie, co do znaczy ad fontes…

Gdyby przejrzeć słowniki, to z każdego języka zniknęłoby wiele słów. Może się przecież okazać, że to co w języku suahili oznacza “drzewo”, po hawajsku znaczy “dupa”, itd, itp.

4 polubienia

Kiedys, jeszcze jak istnialo pewne bardzo sympatyczne hiszpanskie forum bawilismy sie w wyszukiwanie slow “dwuznacznych” - lista była długa :joy_cat:
Zresztą az za Pireneje nie trzeba, wystarczy slowacki czy czeski :rofl:

1 polubienie

Akurat kojarzy…

Moim zdaniem ziarnko problemu tu jest. Przecież swego czasu ponoć czekolada ISIS i piwo Corona miały niższą sprzedaż z powodu skojażeń właśnie.

Ciekaw jestem, jak to jest ze sprzedażą w Polsce żarówek OSRAM? :grin:

Ludziom się nud(Z)i

1 polubienie

Teraz robia LED-y.
Ludzie śmieją sie i kupują.

1 polubienie

Stanisław Barańczak popełnił kiedyś taki tekst, który można było przeczytać zarówno po polsku jak i angielsku i w obu językach zachowywał on jakieś pozory sensu, pamiętam niektóre fragmenty:
Ten pies i owe forty. A lot much to handle Buddy.
A top ten list, pal go I won! :slight_smile:

1 polubienie

Tak…
Podobnych kretynek i to najprawdopodobniej nieuleczalnych juz od dawna,mamy w świecie coraz więcej.
Ostatnio wpadł mi w ręce stary komentarz do Seksmisji,Machulskiego który zostal określony przez jakąś bodaj Szwajcarkę jako akt"antyfeministycznej przemocy".
Jakim trzeba być półgłówkiem aby coś takiego urodzić?Nie wiem… :thinking:

3 polubienia

Perfect.Dokładnie.
Dodam tylko że to sie wpisuje idealnie w pewien rodzaj występów zachodnich prawdziwków z wypranymi mózgami…
Kolejna szwajcarka [juz nie chyba a na pewno] domagała sie ostatnio zlikwidowania wszelkich symboli Bożego Narodzenia z uwagi na islamców… :rage:
Jestem niemal dumny że nie pamietam nazwiska bo mozliwości mojego żołądka są ograniczone.

2 polubienia

Nie zapomninajmy o barszczu…tej co popiła go flaszką…To nawet nie było śmieszne …:frowning:

1 polubienie

Niemcy też mieli taki pomysł. Natomiast w jednej ze szwedzkich gmin, już parę lat temu dokonało się publiczne palenie książek Astrid Lindgren. Powód ? Przygody Pippi zdaniem władz tej gminy mogą być odbierane jako rasistowskie.

1 polubienie

Jak juz zaczynaja palic ksiazki???

Tak,slyszałem o tych ludzkich śmieciach…
U mnie w firmie rozesłano list w którym ani slowa o Wielkim Tygodniu,natomiast wobec ramadanu mam chodzić na paluszkach :rage:
Na szczescie Muzeum zakazało w trybie natychmiastowym,jakichkolwiek przejawów"wplywania ramadanem na wykonywaną pracę".I nie mają żadnego prawa wychodzić na papierosa w godzinach pracy!
Od razu pozbyliśmy sie trzech.Jeden to moja zasluga!

1 polubienie

Wszystko, żeby nie urazić islamistów - wtedy. Teraz tak robić, żeby nie urazić Putina - na szczęście nie wszystkie rządy dbają o komfort psychiczny tego ludobójcy.

2 polubienia

Niepokój pozostaje od 90 lat,ten sam.Wtedy też oddawano Europe Hitlerowi ze strachu przed wojną [do której wtedy,w przeciwienstwie do dzisiaj,faktycznie nikt przygotowany nie był].

1 polubienie