Zawieszenie prawa do azylu na terytorium zagrożonym działaniami hybrydowymi

W sieci wrze. Tusk ma plan na bezpieczną granicę i ogłosił strategię migracyjną. Tylko jest problem bo niewielu to popiera. Wątpliwości ma chociażby Bruksela.
Koalicjanci z wyjątkiem PSL są na nie. Ochojska, Holland i humanitarni chyba na KO już nie zagłosują.
Spina dotyczy kwestii azylu.
Co o tym myślicie?

Najpierw bym musiała sama znać prawo UE na tyle, żeby skomentować czy mógl ogłosić taką strategię… I tak już mam tyle tych szpiegów i inżynierów w kraju, że …
:thinking:

Bruksela to sama nie wie czego chce.
Tu nie chodzi @Nunu o prawo unijne a inne miedzynarodowe traktaty dotyczace prawa azylowego wlasnie.
Jakoś Meloni dogadala się z Albanią (też to odsylanie nie bedzie takie masowe, bedzie dotyczylo wylacznie mlodych, zdrowych i praktycznie bez szans na azyl, ma przyspieszyc i ułatwić odsylanie)
Kobiety, dzieci i osoby z wyraznymi objawami tortur dale beda przyjmowani na Lampeduzie i relokowani na kontynent, gdzie po podleczeniu maja szanse zostac).
Hiszpania poszla po rozum do glowy i buduje na swoim terenie (wykorzystujac nietrafione inwestycje z lat porzednich) zamkniete osrodki.
Amnesty i komuchy juz podnoszą wrzask, że to niehumanitarne …
Finlandia zawiesila okresowo prawo do azylu. Na stałe się nie da. Ale to pozwala na tzw. “gorące zwroty” - czyli złapanych nielegalnych odsyla się od razu za płot. Bez postepowania azylowego. I ma dotyczyc tylko okreslonej czesci granicy.
Będzie o to krzyk, bo ci ludzie po tym błąkaniu się po bagnach i zimą mogą być w roznym stanie.
Wszysko zależy jak ta ustawa będzie skonstruowana.
I jak będzie wykonywana?
Biedne żubry i inne zwierzątka . Te wojny i płoty to dla nich dopiero nieszczęście.
Poza tym pamietajcie - azyl to zgoda na pobyt czasowy, do ustapienia zagrozenia. I tylko z okreslonych krajów.
A to zdaje się bedzie wymagało też przeredagowania polskiego prawa azylowego, dekretem chyba, bo przeciez PAD znowu będzie sypał piach w tryby.

2 polubienia

Ja uważam, że te obozy nie są bezpieczne. Kobiety, dzieci tam wcale nie są bezpieczni. Nie powinno się tego kumulować w kupie, bo zjeżdża się tam na pewno i element i ten… :frowning:

Popieram gorąco Tuska i jestem szczerze i wielce zaskoczony jego pomysłem.Ostatnia rzecz jakiej bym się po nim spodziewał.

2 polubienia

Cos z tym trzeba bylo zrobić.
A ze rozwiązania pośrednie przynoszą wiecej szkody niz pożytku?
To już wiele krajow na sobie przerobilo i to nie majac po sasiedzku wojny.

1 polubienie

Tusk to bezwzględny człowiek,który skiepścił wszystko gdy dawniej rządził,to teraz szaleje.

On niewiele zdazyl skiepscić, za malo sie przykladal do roboty. A potem szlifował angielski w UE.:wink:
Ja juz to powtarzam ktorys raz na tym forum? Niech Tusk przestanie gwiazdorzyc i wezmie sobie rzecznika prasowego i specjaliste od PR dla partii. Ludzie przyzwyczajeni do pisowskiego populizmu i “wodzowskich” zagrań mistsza kamuflażu cwaniaka udajacego oferme batalionawa, tak łatwo nie przyjma do wiadomosci, że życie na kredyt nie poplaca? Państwo daje i już.
A Kurski ma racje. Ja bym to ujela bardziej “elegancko”? Czego to ludzie nie zjedzą jak jest odpowiednio przyprawione?

Ale problem (i)migracji jest problemem nie tylko Europy.
Pomysł Meloni i Tuska są skrajne, ale nie wrzucajmy wszystkich migrantow do jednego worka. Kraje bogate się starzeją, napływ “swiezej krwi” jest konieczny, ale niech oni na siebie zapracuja…
Na razie mamy taki balagan prawny, finansowy, nie mowiac o opiece medycznej, że potrzebni fachowcy a nie gwiazdy kabaretu. Więc jakikolwiek ruch w kwestii ograniczenia imigracji w modelu Tuska w porownaniu do ilości ( bo tego sie nikt nie doliczył ) wydanych przez PiS wiz ( a ta bomba gdzies tyka, chyba, że byly one terminowe, ale pewnie nie) to pikuś…