Zazdrościcie mnie bycia emerytem z bardziej gwarantowanym dostępem

do słonecznej pogody w Polsce, niżbym miał na taką liczyć w ciepłych krajach za 3 tys. zł, bo jako emeryt dysponujący ciągłym czasem wolnym, choć mieszkający w bloku, mogę być za 15 min pieszo, lub 5 minut rowerem, autobusem lub ostatecznie autem, na mojej 300 mkw ROD-działce, plażując się do woli na waleta, po rozstawieniu parawanu, a jeszcze chętnie mógłbym gościć darmo na niej do 3 rodzin?

Pewnie mówicie: - Człowieku emerycie, czego ci zazdrościć, jak ty w każdej chwili możesz kopnąć w kalendarz. - Niby tak, ale mnie życie na tym patologicznym ludzkim świecie nie sprawia wielkiej przyjemności.

  • Nie
  • Tak
  • Trudno powiedzieć
  • Mam jeszcze inne zdanie nt. temat

0 głosujących

Tylko że te ROD-działki są ogrodzone, przez co takie harmonijne dziki czy sarny nie mogą korzystać z ich prawowitego terenu.

Tobie starość nie szkodzi bo zażywasz fajne proszki po których uciekasz w swój świat.

1 polubienie

Kombinuje się, żeby było mądrze i atrakcyjnie…

Ja w wakacje jadę busem w trasę. Mamy miejsce na spanie, na zrobienie jedzenia i mamy się jak umyć. Wszystko w cenie w cenie jazdy. Solary do prądu już czekają by zamontować. W zeszłym roku oświetlenie z 2 aku działało 12 dni ale lodówka niestety nie. Teraz z wyliczeń wynika że solary w dzień wygenerują na 2 dni prądu. Oczywiście tyle ako nie zgromadzi ale…

1 polubienie

To gdzie ta trasa przebiegałaby?

mam zamiar nocować co dzień gdzie indziej
Zaczniemy od mazur skończymy na Krakowie. Jak zbierzemy kasę europa.

1 polubienie

I kto komu zazdrości?

Jeśli się nie ma uprawnień żeglarskich, to jeszcze bywają atrakcyjne spływy po naszych rzekach, wtedy jedni robią za kierowców, drudzy spływają, i na zmianę. Mam do tego sprzęt No i jest niemało atrakcji w Polsce do zaliczenia.

Mam uprawnienia żeglarskie.

2 polubienia

opowiedz o sprzęcie? bo na mały jacht nie trzeba uprawnień. Ja mam Jachtowego sternika morskiego.

2 polubienia

Mam dmuchane kajaki i pontony na 20 osób, namiotów też dla nich.

1 polubienie

Na to nie trzeba uprawnień.

1 polubienie

Ja szukam a właściwie już nie bo nie mam tyle motorówki spacerowej. Kajuta miń na 5 osób. od 30 tyś można kupić

1 polubienie

Kolejny zeglarz?
Teraz slyszalam, ze na srodladzie patent juz niepotrzebny?

Zależy od wielkości łodzi. Ale… patent uprawniający do sterowania dużym wycieczkowcem po jeziorze może zrobić nawet 13 latek… Za to paradoksalnie na skuter wodny ale na morzu już trzeba mieć patent jachtowego sternika morskiego… Więc nasz żyrandol złamał prawo.

1 polubienie