Zdejmujecie okulary i usilłujecie coś zobaczyć? Quiz

Wygrzebane z quizme

Dość tendencyjny dobór. 12/12, przy jednym musialam chwilę pomyslec.

9 Może być jak dla mnie. Łuk triumfalny był dziwny.

2 polubienia

Ruskie omalże mnie nie zagięło.

Akurat nie było trudne.

A poniżej co zostało ukryte?

ZS 01

1 polubienie

11/12, źle Rapa Nui… Dziwnie prosta ta Krzywa Wieża!

2 polubienia

Z tego typu zludzeniami optycznymi miewam klopoty, zaledwie kilka razy zobaczylam co trzeba i to po wydrukowaniu obrazka.
A na smartfonie to klęska.

Ja przy wszystkich. Mylą mnie te kwadraty.

1 polubienie

Koleżanka ma jakoś pecha do tych moich zagadek … :thinking:

1 polubienie

Z tym co “zapodales” zetknelam sie dobrych kilkanascie lat temu, na ekranie mi po prostu te iluzje zwane steregramami (widac nie umiem odpowiedniego zeza zrobic patrzac na ekran) podobnie jak rebusy nie wychodzą .

11/12, krzywej wieży nie rozpoznałem. Reszta łatwa, wystarczy zmrużyć oczy :slight_smile:

2 polubienia

10/12
Faktycznue dziwna ta krzywa wieża
A Rapa Nui po prostu nie wiedzialam.

3 polubienia

Chile to ma chyba wiecej wysp niz Japonia?

1 polubienie

7/12…Tu już tak dobrze nie było ale tez rozpoznanie 2-3 ilustracji,graniczylo chyba z cudem…Fajna zabawa ale traktuje to raczej drugorzędnie.No i wzrok to coś co mi ostatnio najbardziej dokucza…

2 polubienia

Japonia oficjalnie ok. 6800 wysp,
Chile ma ok. 5000 .
Ale szukajac danych znalazlam grafik, który jest z cyklu " nigdy bym nie pomyślała"

W Szwecji i Finlandii 80% tych wysp to mikroskopijne szkiery.

1 polubienie

Ale wyspa jest wyspą, nawet jak na jedno mewie jajko jest miejsce :wink:
Gdzies czytalam, ze tych wysp byloby wiecej na swiecie gdyby komus chcialo sie policzyć. Ale ich istnienie często przedostaje sie do publicznej wiadomosci jak przychodzi do ustalenia stref ekonomicznych czy polowowych. :eyes:

1 polubienie

A w Polsce mamy wysp tyle co kot napłakał. Trzydzieści parę ledwo (nie licząc śródlądowych)

1 polubienie

Ja patrzac na mape Finlandii to sie zastanawiam gdzie tam wyspy a gdzie staly ląd?

1 polubienie