Zło jest złem kiedy zabija?

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,25688361,usa-ksiadz-z-rhode-island-pedofilia-nikogo-nie-zabija-a-aborcja.amp

1 polubienie

Tak.Jest nim kiedy zabija.I byc moze nawet,przede wszystkim.
Ale ten ksiadz nawet chyba sobie nie zdaje sprawy,ile szkody robi tym swoim relatywizmem.
To jest nie tylko obrzydliwe ale i niebezpieczne.Jak kazdy przyklad idacy z góry,pociąga za sobą nasladowców.Wole nie myslec o tym co moze byc jesli teraz ktos uzna ze"nie jest wcale taki zly"lub najgorsze z mozliwych,“wszystko wolno”.
Z pewnoscia za jakis czas uslyszymy ze nie taka byla intencja.A jaka byla do coorvy nedzy???I jak dlugo to ma sie jeszcze ciagnąć?
Jak dlugo tacy debile bedą dostarczac paliwa wszelkim patologicznym antyklerykałom?Az koscioly opustoszeją?
Chrystus znowu zostal wykolegowany.Ktos wyslal znowu wiadomość w stylu:Spadaj bracie bo nie pasujesz…
Juz nie mowie o dyktacie zbiorowosci nad jednostką bo to osobny temat do ktorego ów ksiadz z NY widac nie dorósł.

1 polubienie

Nie zdziwił bym się jakby takie wypowiedzi by opłacone i napisane celowo w walce z Kościołem xd

1 polubienie

Nastepny zbok?
Ja dzis uslyszalam jak przedstawiciel ultrasow czyli partii Vox w czasie dyskusji o legalizacji eutanazji, a raczej jak to okreslili samobojstwa na zyczenie (z udzialem osob trzecich) stwierdzil, ze proponowane rozwiazanie jest programem oszczednosciowym w kwestii wydatkow socjalnych na leczenie i opieke nad smiertelnie chorymi. Ramon Sampedro w grobie sie przewraca. (to pierwowzor glownego bohatera filmu W strone morza, Mar adentro)
Moze biedaczek sie obawia, ze jego katolicko - postfrankistowskie otoczenie zionie taka miloscia blizniego i empatia, ze nawet nie czekaliby na chorobe?

1 polubienie

Można pójść dalej, znaleźć jaką skałę i zrzucać z niej ludzi starych, chorych, niedołężnych. :frowning:

3 polubienia

@gra
O ile sobie przypominam (interesowalam sie kulturami Mexyku ale bardzo dawno) robiono tak wlasnie w Panstwie Aztekow

2 polubienia

Skały nie trzeba daleko szukać. Pewnie istnieje jeszcze w Rzymie Skała Tarpejska którą do podobnych celów wykorzystywano.
W Sparcie chyba też taka praktyka była znana.

3 polubienia

Sa jeszcze tansze metody. Wystarczy wyslac do Polski.

Ani tańszy, ani pewniejszy. Nawet w Polsce mogą jeszcze długo pożyć i niepatriotycznie pobierać emerytury, czy renty.

1 polubienie