Zmarl Max Von Sydow

Wielki szwedzki aktor,znany na calym swiecie z filmow Ingmara Bergmana.
Miec 90 lat to piekna sprawa.A tak bogate i spelnione zycie,to juz rzadkosc…
Dla mnie jeden z najwspanialszych,niezwykle charakterystycznych aktorow europejskich.O “jego” filmach Bergmana mozna gadac przez cala noc ale ja chcialbym w ramach wspomnienia,dodac dwa inne tytulu.To filmy jednego z moich ulubiencow,Bille Augusta.“Pele zwyciezca"i"Dobre checi”.Ten drugi zreszta wg.scenariusza Bergmana.
Aktor z najwyzszej ligi,nie do zastapienia.Trudno sie smucic wobec nieuchronnego tym bardziej ze tej smierci nie ma jakiegos dramatu czy tragedii.Niemniej po tak wielkich tworcach,pozostaje jakas pustka ktorej zapelnic sie nie da…

3 polubienia

Aż trudno dać serduszko :neutral_face:

3 polubienia

Slysze to przez caly dzien
Ostatnio ogladalam go w sfilmowanych powiesciach Agaty Christie

1 polubienie

Faktycznie,o wiele elastyczniejsze sa te zolte ikonki…

1 polubienie

Bo jestes w kraju w ktorym najwyrazniej wiecej sie mowi o sztuce.Na wp. tymczasem,ani slowa.

2 polubienia

@collins02
W koncu ja slucham tylko NDR Kultur i NDR Info - (inne stacje mnie nie interesuja) tam jest wlasnie to co dla mnie wazne, ostatnio nawet oprocz muzyki klasycznej czasem jest i inna (ale zawsze dobra) muzyka

3 polubienia

wlasnie uslyszalam
co prawda wiadomosc byla dopiero na koncu dziennika - ale dobre i to.
czas prawdziwych aktorow powoli dobiega konca.
niedawno Kirk Douglas, Doris Day, Rutger Hauer, w ogole niestety ci, ktorzy sie nie wykruszyli wczesniej tez wieczni nie sa.
najwazniejsze, ze zostaly filmy i przy odrobinie wysilku mozna nie byc skazanym na transformersow i kolejne prequwle czy sequele czegos co sie kiedys udalo.

2 polubienia

Czytałem o tym dziś. Kolejna legenda kina odeszła …

2 polubienia

Nieznosne jest to ze najwiekszych sie nie zastapi.
Ale faktycznie,filmow jest tyle ze starczy do konca zycia by skutecznie bronic sie przed debilizmem wspomnianych tarns-cos tam,cos tam…

1 polubienie

Niestety, czytałam…

Nie ma ludzi niezastąpionych. Nigdy nie mów nigdy. :wink:

Jest ich mnostwo.W sztuce tak jest od wiekow.

Niezapomnianych tak, ale nie niezastąpionych…

1 polubienie

To ciekawe.Kto zastapil Twoim zdaniem Leonarda Da Vinci?

W dziedzinie nauki np Tesla, Edison i wielu innych, w malarstwie połowa twórców eksponowanych w Prado,. w medycynie wielu by się znalazło. Nie ma ludzi niezastąpionych.

Gadasz z prfzeproszenim,jak trep dla ktorego człowiek jest tylko numerem statystycznym.
Wszyscy oni byli wielcy ale tylko rozwijali to co przed nimi wymyslili inni.Bo kazdy czlowiek jest inny.Nie bylo drugiego Leonarda tak jak nie bylo i nie bedzie drugich The Beatles.

O nie. Tak jak mówię, są ludzie niezapomniani, ale wszyscy są do zastąpienia. Gdyby tak nie było, to rację miałby niezapomniany Charles H. Duell :wink:

Bez drugiego zdania zgadzam się! KAŻDY jest inny!

1 polubienie