Zna kto dobrze Word'a?

Piszę pod hasłem Nauka i Technika jako że chciałbym wiedzieć, nauczyć się, a technika komputerowa płata mi psikusy.

Sprawa jest drobna ale denerwująca.
Jeśli w Wordzie zrobię kreskę przerywaną, ze zwykłego myślnika, o taką:
obraz
i nadepnę Enter, to pod spodem pojawia się kreska ciągła, o tak:
obraz
Problem w tym że nie potrafię się tej dodatkowej kreski pozbyć. Ona jest nietykalna. Mało tego. Ona się przemieszcza i potrafi sie rozmnożyć niespodziewanie. Prawdopodobnie jest niedrukowalna ale przy kopiowaniu tekstu przenosi się wraz z nim.
Wiem że jeżeli w chwili jej pojawienia się czyli po Enter użyję Esc to kreska znika, ale czasem się zagapię albo po prostu nie patrzę na ekran i wtedy klops.

Czy macie też takie kłopoty i znacie jakiś sposób na tę upartą kreskę?

mi sie zglasza jako linia obramowania i wyswietla autokorekta i jest ustawienie zatrzymaj linie cofajace “samodzielne” zachowanie komputera
ale to zalezy tez pewnie od wersji oprogramowania i komputera

Najprościej trzymaj ctl i naciśnij z

To może zależeć od wersji programu a nawet od mojego, może felernego egzemplarza. Twojego wyjaśnienia niestety nie zrozumiałem.

Ctrl Z niestety nie działa bo tej kreski nie można zaznaczyć. Ona jest dla kursora i innych działań niewidoczna.

Wstawiasz trzy myślniki, naciskasz enter, zamienia się na poziomą kreskę, wtedy ctl z, kreska znika i zostają 3 myślniki. Zgadza się? :wink:

1 polubienie

https://www.google.com/amp/s/www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/wstawianie-automatycznych-linii-rozdzielajacych/vjt1p7h.amp

u mnie wyswietla sie znaczek z blyskawica i tam jest wejscie w ustawienia

Jak to mówią po tej stronie Atlantyku - jest wiele metod obdzierania kota ze skóry

1 polubienie

Word czasami mnie strasznie wkurza. Tez mam problemy, że nie mogę np. usunąć jakiejś przerwy w tekście, albo tekst skopiowany z innego pliku wkleja się w jakimś przedziwnym stylu. Najbardziej “rozrabia” przy tekście wypunktowanym, a ponieważ w pracy zajmuję głównie umowami, to mam tę zabawę na co dzień.
PS. sprawdziłęm przed chwilą, u mnie Twój problem nie występuje, w każdym wierszu sa te same kreseczki przerywane:
obraz

Zaznaczasz wiersz powyżej i poniżej akapitów, które rozdziela owa linia, wybierasz funkcję i wyczyść formatowanie.

Czasami te linie bywają bardziej uparte i trzeba zaznaczać większy fragment tekstu, tj. cały akapit przed i po linii, lub nawet całość (Ctrl+A) .

Spróbuj co najmniej trzy podkreślniki dolne i enter, wówczas nadzieja, że zaczniesz mieć problemy. :wink:

Dokładnie tak to się dzieje ale tak jak pisałem, jeżeli przegapię ten moment pojawienia się kreski i wpiszę coś, to potem już Ctrl Z nie zadziała.

Tę metodę kasowania kilku wierszy z zawartą w nich kreską też próbowałem ale nie skutkowało, tekst znikał a kreska zostawała. Chyba że tego tekstu wykasować trzeba dużo. Cóż, przy okazji wypróbuję.

Bardzo dziękuję za tę informację @efka bo nigdy jeszcze z tej funkcji ‘Obramowanie i cieniowanie’ w Wordzie nie korzystałem, nie było mi to potrzebne. Każdy kawałek wiedzy może się jednak kiedyś przydać. Szkoda tylko że tej porady nie uzupełnili informacją jak sie tej upartej kreski pozbyć, ja tego nie doczytałem.
Zrobiłem jednak doświadczenie.
Jeśli kreska w środku tekstu przeszkadza, to zaznaczam cały akapit, w ‘Obramowaniach’ wybieram bez ramki, Enter i kreska przenosi się na początek zaznaczonego tekstu. Już tak nie razi ale dalej zakała tkwi w tekście.

1 polubienie

Ja szukałam i szukałam odpowiedzi i znalazłam taką, że kreski trzeba nosem wciągać :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

A to ktoś jeszcze pracuje na office? Myślałem że wszędzie są już specjalne programy i chmury.

1 polubienie

Wiesz że tego też nawet próbowałem ale jakoś bez efektu, żadnej przyjemności nie zaznałem. image

1 polubienie

Ktoś musi czymś te chmury zasilać. Samo się nie zapisze.

1 polubienie

@Devil Wordy i inne darmowe edytory tekstowe są w ciągłym użyciu.