Zna może ktoś nazwę roślin doniczkowych, które często kwitną i potrzebują dużo wody?

Chciała bym babci zorganizować jakieś zajęcia w domu. W nowym mieszkaniu będzie miała duże parapety. Pomyślałam o kwiatach, którymi będzie mogła się zająć. Babcia lubi lać wodę kwiatom często, a gdy kwitną to się cieszy i rozmawia do nich :slight_smile:
Jeśli ktoś zna gatunek rośliny doniczkowej, która spełnia powyższe warunki to będę wdzięczna.
Gdy to się uda, babcia będzie miała już dwa obowiązki -karmienie gołębi i kwiaty w domu.
Może coś jeszcze wymyślę, ale przy jej niesprawności to ciężko.

Pytanie powielam i na tym forum. Bo nie chcę tracić odpowiedzi. Szkoda mi wielu pytań i odpowiedzi z tamtego serwisu. Mam tam sporą bazę. Dodawałam sobie pytania do ulubionych i sama pytałam, do swoich pytań oraz innych użytkowników wracałam czasem.

3 polubienia

Ograniczę się tylko do plusika, za stosunek do babci, ale pomóc nie pomogę, bo w temacie kwiatków, głąb i cymbał jestem. :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Rozumiem, lubię rośliny, ale aż tak się na nich nie znam. Kupiłam babci dwa razy rośliny w kwiaciarni, ale babcia niestety wykończyła je próbując przerobić na bagienne. Pracowita kobitka z niej jest i zajęć sobie szuka. :smile:

2 polubienia

Nie wiem, bo ja z kolei mało podlewam. Ale może anturium potrzebuje dużo wody. Nie wiem.

Poczytam o anturium i zobaczę. :slight_smile:

Zaproponuj babci hodowlę ryżu…:slight_smile:

3 polubienia

A wiesz hydraulicy wczoraj zalali mi pół mieszkanka, woda stała po kostki. Trafiłeś z tematem hahaha.
Tylko mnie poczucie humoru przed mordowaniem ich powstrzymało :wink:

1 polubienie

Podbijam

1 polubienie

Ooo i mamy! :smile:

No i gra gitarrra ! :grinning:

3 polubienia

Paprocie lubia duzo wilgoci.Ale nie kwitna.

2 polubienia

tak jak pisalam - odmiany papirusa
i bagienne (uzywane w terrariach)

Tatarak trawiasty (Acorus gramineus) – Bliski krewniak naszego rodzimego tataraka, jest jednak od niego znacznie niższy, osiąga 30-40cm wysokości. Posiada cienkie, sztywne liście kształtem podobne do traw. Kłącze sadzimy tuż pod powierzchnią gleby najlepiej gdzieś przy tylnej ścianie terrarium by roślina nie zasłaniała widoku. Tatarak jest prosty w utrzymaniu i w odpowiednich warunkach szybko rośnie tworząc efektowną kępę. Rozmnaża się go poprzez podział kłącza.
Syngonium, Zroślicha (Syngonium) – Silnie rozrastająca się roślina z rodziny obrazkowatych, posiadająca strzałkowate liście w różnych odcieniach zieleni i czerwieni (zależnie od odmiany).
Topian (Piscia stratiotes) – Jest to niewielka roślina pływająca tworząca rozetkę, sztywnych, liści pokrytych drobnym meszkiem w pastelowej barwie zieleni. Roślina ta szybko potrafi zarosnąć całą powierzchnię wodną, dlatego też od czasu do czasu przerzedzamy ją. Jest to bardzo dobry filtrator, a jej korzenie dobrze służą jako kryjówka dla kijanek i narybku. Poza tym na jej liściach chętnie wypoczywają niewielkie stworzenia jak np. kumaki dalekowschodnie czy niewielkie traszki.
Salwinia (Salvinia natans) – Jest to polska, pływająca paproć, która świetnie sprawdza się w terraryjnej hodowli. Dzięki niewielkim rozmiarom może być sadzona do zbiorników wodnych każdej wielkości, zarówno tych dużych jak i małych. Gdy zbytnio się rozrośnie, można ją łatwo podzielić, a nadmiar umieścić w innym zbiorniku wodnym.
Żabienica (Echinodorus) – Istnieje kilkadziesiąt gatunków dostępnych w sklepach zoologicznych, jednak większość jest trudna do rozróżnienia. Żabieniec można hodować zarówno w akwarium jak i paludarium. Najlepiej jest kupić egzemplarze młode, takie które będą po posadzeniu całkowicie zanurzone w wodzie. Z czasem jak będą rosnąć, wytworzą liście nadwodne i stworzą niewielki gąszcz idealny dla rzekotek i innych stworzeń lubiących wspinać się po łodygach nadbrzeżnych roślin. Gdy żabieniec osiągnie odpowiedni wiek, wytworzy niewielki kwiatostan z drobnymi, białymi kwiatami co dodatkowo ozdobi terrarium. Rośliny wytwarzają liczne odrosty dzięki czemu w szybkim czasie utworzą zwartą kępę.

1 polubienie

Moja ulubiona nazywa się adiantum Leo i drży, jak puszek na wietrze, taka delikatna jest :slight_smile:
Ale też baaardzo jest kapryśna niestety… :frowning:

2 polubienia

Mam teraz informacje, że upubliczniłeś mój temat 21 godz temu.
Rozumiem, że macie jako admini możliwość chowania tematów naszych, by były niewidoczne dla innych?

1 polubienie

@Kropla , czy to to “zniknięte” pytanie? Ostatni komentarz był 27 dni temu…???

Mam info, że było to 30 MAJA.

Tę informację dostałaś dotyczącą tego pytania?
Możesz napisać jaka jest treść?

Bo to było 30 maja.

1 polubienie