Znacie? Znamy. No to poczytajcie.

Przeglądałem moje stare zapiski na pytamy.pl. Takie sentymentalne powroty do dawnych świetnych czasów. Mają to wszystko zlikwidować, unicestwić, więc postanowiłem sobie moje wyczyny przypomnieć a niektóre nawet zachować. I tak natrafiłem na ten tekst. Dziś jest idealna okazja aby go przypomnieć a jest tego wart. Wstęp jest mój.

Wczoraj było Boże Ciało
Więc nie bardzo wypadało
Aby takie ludzkie ciało
*Nam się tu prezentowało. *
Ale dzisiaj już po Ciele.
Kto poznaje, tak, po dziele,
Kto wyśpiewał słów tych trele?

W Boże Ciało
Boskie ciało
Do mnie na wieś przyjechało,
Posiedziało,
I na upał narzekało
Pięknie przy tym wyglądało –
Jak to ciało
Boskie ciało
A jak wstało
Się ujrzało
Że na sobie mało miało
Bo pod Słońce przeświecało,
Bardzo śmiało
Przeświecało.
Ale zaraz odjechało,
Boskie ciało
W czas procesji to się działo
Ale się nie oglądało
Mą samotnię odwiedzało,
Szczebiotało Ciało,
Wzrok absorbowało
Boskie ciało.
Wtem zagrzmiało
I polało.
Więc się Panu dziękowało
Że choć to tak krótko trwało
Nie tak mało
Ukazało
Boskie ciało
W Boże Ciało.

I kto spłodził ten lekki, dowcipny wierszyk „W Boże Ciało”?
A może ktoś go jeszcze pamięta sprzed sześciu laty.

7 polubień

To ja bym musiał całą swą zajebistą działalnośc tu zaserwować. :crazy_face:

2 polubienia

I masz rację @birbant .:open_mouth:
Ale ja tu nie prezentuję mojej działalności.

Inna sprawa, że w odległej przeszłości, kiedy skład pytamowiczów był zupełnie inny, można znaleźć takie publikacje które warto by przypomnieć.

2 polubienia

To ja wkleję mój ulubiony muzyczny ze starego :slight_smile:
Na wieczną rzeczy pamiątkę…

https://pytamy.pl/kat,13,title,uwielbiam-francuski-klimat,pytanie.html

2 polubienia

Ktoś? Coś jeszcze? :))

Cała galeria francuskiej muzyki.
Czy takie prezentacje i dyskusje również tu będą się odbywały?

1 polubienie

Podobno idzie nowe,a ja tak tylko z sentymentu zapodałam…
Jednak takich prezentacji nigdy dość ! - 80 wpisów, to nie byle co @Antykwa :slight_smile:

2 polubienia

Nigdy nie zapomnę tego pytania
https://pytamy.pl/title,czy-wci-gni-ty-odkurzaczem-paj-k-ma-szans-wyj-z-niego-o-w-asnych-si-ach,pytanie.html
To pytanie zadała obecna @Lykke oczywiście było więcej odpowiedzi, ale nie wiem co się z nimi stało.
Zastanawiające, że taki mały pajączek, a temat do dyskusji na kilka dni.

3 polubienia

Pewnie odpowiadali arachnofile, zagorzali obrońcy wszelki stworzeń, małych i dużych, albo wprost przeciwnie.
Mnie się kiedyś pojawiły w kuchni muchy, dojrzałe, zielonkawe i w dużych ilościach. Nie doszedłem do tego skąd się wzięły. Wygonić ani wybić sie ich nie dało. Wziąłem więc odkurzacz i wszystkie wessałem. Po wyjęciu węża z odkurzacza muchy cale i zdrowe zaczęły się z otworu gramolić, więc szybko wystawiłem maszynę na balkon i muchy sobie poleciały do innej kuchni.

Pytamy.pl to było pytamy, dyskutowało się na różne tematy. Mam nadzieję że i tu tak będzie.:smiley:

3 polubienia

Ja już widzę, że fajne się robi to miejsce, zresztą od samego początku czułam się tutaj jak u siebie.
Mam nadzieję, że nie zabraknie tematów i ludzi skorych do dyskusji.

4 polubienia

Nie wiem kto spłodził wierszyk, ale wczoraj kolega podesłał mi adekwatną ilustracją do wierszyka: :smile::smile::smile:

3 polubienia

Strój jest ekscytujący, tak jak wierszyk, ale jednak nie adekwatny. Tamten był prześwitujący pod słońce tylko, a ten prawie nie istnieje jako strój.
Tym niemniej obiekt godny zauważenia i kontemplowania.:crazy_face:
Godna ozdoba tego wątku.:blush:

2 polubienia

Miałem podobnie, lecz nie można wszystkiego skopiować :smiley:
No nic, pochłonie to otchłań, ale dzięki Tobie przeniosłem jedna rzecz -ważną.

Przy okazji może wyjawisz jaką to ważną rzecz zachowałeś @janusmakroniusz .
Ja skopiowałem trochę zagadek i naczytałem się sporo ciekawych wypowiedzi. Doszedłem do wniosku że tamten poziom moich wypowiedzi teraz jest dla mnie nieosiągalny. Przykre ale prawdziwe.:face_with_raised_eyebrow:
Jeszcze jest parę dni, może jeszcze zajrzę.

1 polubienie

Czy ze mną jest coś nie tak , że niczego nie skopiowałam ?

1 polubienie

:smiley: @anon75849589 .

1 polubienie

Może wszystko się idealnie nie zachowa, ale tak całkiem też nie przestanie istnieć.

Z jakiegoś powodu z dawnych pytań przypomniało mi się “czy Smerfy mają sierść?” oraz “Jak nazywała się Mamusia Muminka przed urodzeniem Muminka?”.

2 polubienia

Zastanawiam się, czy oni pytamy.pl faktyczne zamrożą, żeby można było wejść na stronę i poczytać, czy całkowicie zamkną bez żadnego dostępu?

1 polubienie

Cholera ich wie? Może zniknąć całkowicie, ale nie wykluczam, że po 25 nadal sobie będzie spokojnie funkcjonować. A może jakiś czas będzie wisieć bez możliwości zadawania pytań? Gdy się obserwuje to całe WP, to wszystko jest możliwe. WP to miejsce pracy niemotów i łachmytów, sądząc, po sposobie zawartości tego dziennika internetowego.

2 polubienia

Chyba masz rację i znając ich mogą zapomnieć jaki umieścili komunikat na naszej stronie.
Wszystko się może zdarzyć łączne z tym, że pytamy będzie dalej funkcjonowało.

1 polubienie