Znalibyście autora/kę powieści "Pani Bovary"? Takie pytanie

Optymista :slight_smile: A np. o kupowaniu meczy nigdy nie słyszałeś? O nieuczciwościach w sporcie też nie?

1 polubienie

I tu się z Tobą zgodzę. Moja babcia mówiła, że trzeba znać język swojego wroga, pewnie dlatego tak nie lubię niemieckiego i rosyjskiego :frowning:

Niemiecki mnie męczy.

Niemcy na wakacjach też, jak dla mnie za krzykliwi.

A mnie, niemiecki kierowca zatrzymał się i mnie zabrał, gdy wędrowałem w wielkim upale po Grecji w długich do ramion włosach. Gdyby się nie zatrzymał, nie wiem, czy bym przeżył, bo już ledwo szedłem.

Niemcy ładnie śpiewają, w przeciwieństwie do wycia Polaków.

U mnie się mówi pijany jak Niemiec na Majorce :joy::partying_face:
Choc Anglicy i Francuzi depczą im po piętach.
Fakt, ze alkohol w Hiszpanii jest relatywnie tani.

1 polubienie

Harm przestań ten teleturniej oglądać. Będziesz mieć jeden problem z głowy. Poza tym to tylko TVP.

@harmonik Nie zgadzam się. Wielu Polaków śpiewa rewelacyjnie: muzyka rozrywkowa jak i klasyczna. Żeby docenić dobry śpiew trzeba też mieć dobry słuch :grin:

Nie oglądam, bo jak mam tv włączony między “Wiadomościami TVP”, a “Kastą”, to sam program wpada do uszu bez patrzenia.

Mam dobry słuch jak mało kto. Proponowano mi specjalne badania za wynagrrodzeniem, z czego to się bierze, ale nie skorzystałem, aby nie dać im okazji do manipulacji wynikami.

Na pewno mam rację z tym wyciem Polaków, którzy nie mają piosenek do śpiewania zespołowego, w przeciwieństwie do Niemców., których śpiewu aż chce się słuchać, przy wstydzeniu się wycia Polaków.

Mieliśmy w technikum lekcje PW (Przysposobienia Wojskowego), podczas których ćwiczyliśmy musztrę przed szkołą. Maszerować owszem, potrafiliśmy odpowiednio, ale zamiast śpiewu, to niezdarnie wyliśmy, aż wstyd.