Znalibyście autora/kę powieści "Pani Bovary"? Takie pytanie

o autora/kę tej powieści dziś zadał “mądry” T. Sznuk w teleturnieju “Jeden z dziesięciu”. Powieści są tysiące. Czy znajomość ich autorów//ek? czyniłaby mnie i innych mądrzejszymi?

  • Nie
  • Tak
  • Trudno powiedzieć
  • Mam jeszcze inne zdanie nt. temat

0 głosujących

Raczej bym tego nie pamiętała, chociaż pamiętam, że omawialiśmy to w liceum jako lekturę uzupełniającą, bo przeznaczoną chyba dla rozszerzonego polakiego.
Pamiętam też na pewno, że tego nie przeczytałam ani chyba nawet nie miałam tej książki w rękach :wink:

1 polubienie

Poza tym 1 z 10 to nie teleturniej na mądrość, a na erudycję, a Pani Bovary jest chyba ważną powieścią.

Flaubert.
Diabli wiedzą czemu mizogini mają najwiecej do powiedzenia w sprawie kobiecej psychiki?

3 polubienia

Właśnie dlatego, że są mizoginami i uważają, że tylko oni widzą prawdziwą kobiecą naturę (złą do szpiku kości :smiling_imp:)

2 polubienia

Wg mnie, taki wynalazek jak tv, nie powinno być marnowane na nieistotności.

Moim zdaniem tego komentarza raczej nie powinno się odnosić do “1 z 10”, które zawsze było programem na tzw. “poziomie”, a do paradokumentów, polskich komedii romantycznych, setek reklam oraz do wiadomości jedynej słusznej TV :wink:

1 polubienie

Tam startują ludzie oczytani, więc trudno by nie znali Flauberta, i jego Panią Bovary choćby z tytułu, jeśli nie z treści.
Za to bardzo istotne są w TV reklamy :frowning:

2 polubienia

Myślisz, że mądrymi będą Ci, którzy przeczytają tysiące powieści, które obejrzą tysiące filmów fabularnych, z których też pytań nie brakuje u Sznuka?

Ty tylko TVP oglądasz?

1 polubienie

Każdy normalny ogląda tvp gdy coś mu się na tym tvp podoba…

Mam włączone tvp na oglądanie lub słuchanie wiadomości, a w tym czasie zajmuję się inną wiedzą.

Na TVP tylko sport. Tam jeszcze nie kłamią.

1 polubienie

Wiem, że kłamią w 3/4.

O boże wyjmij z tvp informacje i możesz oglądać a nie zachowuj się jak jakiś totalny… opozycjonista :rofl:

Aha… Zrozumiałem że tylko harmonik ogląda tvp

Nie jest czymś niemądrym znajomość przeciwnika.

1 polubienie

Znam autora “Pani Bovary”. A nawet czytałem tę książkę,

3 polubienia

Sznuk jest w TVP??? Dawno nie oglądałam

Czy są mądrymi? Nie wiem, myślę, że mądrością życiową - tak, zależy zresztą, co czytają. Ale ja nie pisałam że są mądrzy, tylko oczytani.

1 polubienie