Znamy budowy polskiego socjalizmu za Gierka, który dążył do zapewnienia

polskiemu społeczeństwu mieszkań z fabryk domów, samochodów, telewizorów kolorowych, a nie tak jak decydenci kapitalizmu, dążący przede wszystkim do koryta, aby się nachapać?

Gierka nie zbesztam. W jego wielkiej płycie jest mi dobrze. Pozostali a jest ich między 10 a 12 mln też pewnie podzielą moją opinię.
W jego Sosnowcu nie chcieli burzyć jego pomników. Szanują. Nie uległ dekomunizacji.

2 polubienia

Wielka plyta to kapitalistyczny wynalazek na szybkie budownictwo socjalne.

Decydenci socjalizmu mieli lepsze intencje, od decydentów kapitalizmu, bezmyślnie wierzących w istnienie zysku w ekonomii, i że wolny rynek zapewni młodym rodzinom mieszkania.

Zapomniałeś dodać, że długi Gierka były spłacane dziesiątki lat … 31 marca 2009 Polska ostatecznie spłaciła wszystkie swoje zobowiązania wobec Klubu Paryskiego (z wyjątkiem 118 mln USD zobowiązań wobec Japonii, które miały być spłacane zgodnie z harmonogramem do roku 2014.

Za pożyczone to nawet dureń coś wybuduje …

Ciekaw jestem, kto jeszcze (oprócz pewnego dzieciaka) traktuje poważnie to co tu piszesz…

2 polubienia

Polska spłaciła zrestrukturyzowane i zredukowane do 40 % i rozłożone na 20 lat zadłużenie, więc to samo uzyskałaby bez zmiany ustroju na głupszy (na wolnym rynku polski dług chodził po 15 %).