Znowu...[tytul jest za dluga]

Ta lakoniczna notka tym razem nie drażni ,co jak na wp. jest sukcesem.
O basistach raczej rzadko sie wspomina ale Alan gral na wspanialych plytach!
Wraz z Mickiem Grabhamem doszedl do zespolu z malo u nas znanej grupy Cochise.Procols byli wtedy pieknie brzmiacym,klasycyzujacym zespolem z kapitalnym wokalistą…

Troche sie miotalem,od ściany do ściany,nie wiedząc czym uderzyć…Teraz juz wiem.Pytanie tylko KTÓRA plyta Procol Harum nie da mi dzisiaj spać…

2 polubienia

Something Magic!

2 polubienia

Ha!
A to ciekawe…
Dlaczego?Drzewo i robak?

2 polubienia

Często mi się otwiera nagranie A Whiter Shade od Pale jak mi smutno, jak i kilkadziesiąt innych które mógłbym pominąć, to jednak chyba ? nie przypadek, że mam taką propozycję

1 polubienie

Akurat Alana wtedy nie bylo w skladzie.
Ale faktycznie…Ta smutna informacja,budzi wiele wspomnień.

1 polubienie

Robak i Drzewo, jesli już. Genialny epicki utwór, mogę go słuchać bez końca.

2 polubienia

Ty jestes gorszy od mojej prof. z anglika! :innocent:
Oczywiscie masz racje :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Zauważyłem że mi skasowało Nicka Grabhama, bo miał być

2 polubienia

Witaj w klubie!
Nie mialem nawet najmniejszego pojecia ze Procols tyle dla Ciebie znaczą.

1 polubienie

1 polubienie

I tak sobie po chwili zastanowienia,wracam do albumu Grand Hotel.Rok 1973,a jakże :innocent:
Czy kiedykolwiek sam fortepian byl aż taką siła napędową…
Ale to i tak,mniej ważne
Rock Procolsow byl zawsze daleki od stadionowej szmiry,od pięści w czarnej rekawiczce,od kłaniania sie niedopieszczonym…
Za to próbowal byc tam gdzie wyobraznia innych nie docierała…Poruszal nuty dla rocka co najmniej malo znane.
Taki zespol byl w koncu skazany na porażke…Tak to niestety dziala…Kiedys,pewien krytyk,po ukazaniu sie albumu,Aqualung,Jethro Tull,napisal,“O rany…On[Andreson] każe mi teraz myśleć?!” :thinking:
Nie ma czego oczekiwać po wspólczesnosci.Poza glupotą.Ale zasiane to bylo dawno temu.

3 polubienia

Nie tylko oni. Oni i ja jesteśmy częścią siebie w najlepszym wydaniu, dopuki mi się samoczynnie ukazują niezapowiedziane. Szanuję dobrą muzykę

1 polubienie

Jak to mowia w Anglii,good from You…
Taki poklad pozytywnych wibracji ktory kazdy w sobie ma…

1 polubienie