Zostańcie w domu?

Kilkanaście dni temu
Kasia Kowalska apelowała do naszego rozsądku (szczególnie ludzi młodych)
Zostańcie w domu!
A tymczasem…

2 polubienia

gf-GqKN-yn66-42qU_koncert-kasi-kowalskiej-w-ciachanowie-zagrala-w-urodziny-corki-664x442-nocrop

Ta, widzialam!

1 polubienie

Jako matka nawet rozumiem jej radość, córka wyleczona, wirus zwalczony.
Ale czy ona pomyślała o tych dzieciach, które przybyły na koncert?

3 polubienia

Tu mam mieszane uczucia. Ja rozumiem chec pokazania sie i zagrania niczym przedwojenny muzykant podworkowy - sam pomysl zly sam w sobie nie jest.
Ale w nieusluchanym spoleczenstwie w Polsce? Nie wódź na pokuszenie? Pretensje nalezy miec do ludzi za glupote, a nie do Kasi.
Ale jak zwykle oberwie sie muzykantom, a nie durniom, ktorzy kazda fajna inicjatywe rozwala

2 polubienia

A ktos tych dzieci przypilnowal? Gdzie byli rodzice, ze zadam tradycyjne pytanie?
To juz z okna czy balkonu nie mozna obejrzec/posluchac?

3 polubienia

Rodzice maja w dupie, dzieci także!

1 polubienie

No i tu jest problem…

1 polubienie

Ja mam odmienne zdanie.
Podobno jej córka niespecjalnie stosowała się do zakazów, przez co naraziła się na wirusa.
Tym bardziej Kaśka powinna wiedzieć, że młodość rządzi się swoimi prawami. Nie wspomnę o tym, że ich psychika związana z izolacją w najlepszej formie nie jest.
Sprawa ma też drugie dno.
Tak ogromne skupisko ludzi, imprezka na całego, a normalnych wyborów się boją.

2 polubienia

Dorośli też tam byli.

Ja juz dosc dawno przestalam trafiac za tym co dzieje sie w Polsce. Lata poza nia swoje robia. A to co piszesz? Jakos w innych krajach potrafia sie stosowac do przepisow w przypadku zagrozenia? A w ogole to gdzie byli nasi dzielni chlopcy-radarowcy? Na posterunku zadekowani?
@efka, wybacz ale to nie do konca wina muzykantki, tym bardziej, ze na to byla zgoda wladz miasta i nie tylko ona miala grac.

1 polubienie

Sprawą podobno zajmuje się prokuratura, to już nie moje zmartwienie.
Zgadzam się @okonek, że w Polsce jest jeden wielki rozpiździel. Co innego mówimy, co innego robimy, mandaty się sypały za pierdoły, a nad koncertem nikt zapanować nie potrafił.
Co do innych.
Mój dzieciak wysyła zdjęcia z wycieczek ( jest w Niemczech), na kilku zdjęciach widać w tle grupki ludzi bez masek, taplających się w wodzie.

To juz inna sorawa. Ludzie tez nie zawsze prezerwatyw uzywaja, a ryzyko wieksze niz z koronkowym :woozy_face:
Mozna miec tez watpliwosci co do jakosci prawa - jak mieszkasz z kims w tym samym mieszkaniu to juz na spacer pod reke pojsc nie mozesz?
Jesli nas jest tu kilkanaście osob to się sami zorganizujemy wg wakazowek jak się chronic, tak zeby dzieci troche pobiegaly po terenie, a dorosli tez mogli tych kilka rundek dookola budynku zrobic oprocz wyjscia po zakupy.
windy i schody zdezynfekujemy, kartke wywiesiliśmy - kiedy i kto ostatnio to potraktowal antywirusowo.
Ktos jechal dalej po zakupy to zapytal czy czegos nie kupic czy odebrac zamówienia ze sklepu.
Czasy ciezkie to trzeba sobie radzic.
Ze takie zamkniecie nie wkurza? Pewnie, ze tak. A jeszcze bardziej wkurzaja niektorzy politycy, ktorzy juz by wszystko chcieli po staremu. I caly wysiłek ma pojsc na marne?
A ze nieco zmienily sie obyczaje? Odrobina higieny niektorym nie zaszkodzi. A fryzjerzy nawet przy ograniczeniach beda mieli zlote zniwa, najbardziej pozadana usluga jest farbowanie wlosow. Ja mysle, po 8 tygodniach :joy::joy::joy:

1 polubienie

Będą żyć…
Ale Kowalska? Rozumiem gdyby to był Zenek albo jakiś modern Talking :rofl: na Kasi to ja bym zasnął na stojąco…

1 polubienie

U nas od dzisiaj więcej sklepów otworzą :stuck_out_tongue_winking_eye:
Ewcia już pazurki ostrzy, mam zamiar się poszlajać po większym terenie.
Fryzjera ma w nosie, sama cieniowałam sobie włosy, nawet jestem zadowolona z efektu. Farbuję zawsze sama, jak mam taki kaprys, obejdę się bez (jeszcze):wink:

1 polubienie

Wymagasz mądrości od społeczeństwa. Ten koncert zadziałał jak zapalnik. Wielu pewnie pomyślało, że skoro ONA inicjuje koncert, to wie co robi; nic się nie stanie.

A na zdjęciu widzę dorosłych, nie dzieci bez opieki.

Masz rację!

1 polubienie

@gra, właśnie taki był zamysł, dlatego zorganizowali koncert między blokami.

u nas otwarcie stopniowo - zaczelo sie od spacerow - sa ustalone godziny dla poszczegolnych grup wiekowych - tak zeby przede wszystkim dzieci nie mialy stycznosci z osobami po 70 roku zycia - wynika to niestety ze statystyk - dzieci zwykle koronkowego przechodza prawie bezobjawowo, a wsrod osob starszych statystyki sa nieublagane. a w koncu tez troche swiezego powietrza im sie nalezy.
sklepy na razie otwieraja male. duze supermarkety techniczne i odziezowe od poczatku ratuja sie sprzedaza w necie.
no i uslugi ruszaja pelma para.
kilka wysp juz ma poziom pierwszy - czyli dopuszczalne wieksze grupy na zewnatrz i stopniowo otwieraja gastronomie na wiecej niz jedzenie na wynos. poza tym idzie lato, a koronkowe slonca nie lubia.
a i maseczki obowiazkowe wprowadzili w komunikacji zbiorowej - wiekszy ruch to musieli, zwlaszcza w duzych miastach.

1 polubienie

To powinni być jacyś cicie, którzy publiczność by rozganiali. Ona ze sceny też mogła reagować.
Trudno to oceniać i kogoś oskarżać, bo szczegółów nie znam, ale skoro mieli zgodę władz na koncert, to jak to jest z ochroną? Policja chyba powinna też być. Zarobili by na mandatach :upside_down_face:

2 polubienia

Sprawą podobno zajęła się prokuratura. Dalej nie śledzę, bo piszę, szyję, w kuchni grasuję :wink:

2 polubienia