Życzenia

11 polubień

Ja to uniwersalnie …
image

6 polubień

6 polubień

Dziękuję i wzajemnie.

6 polubień

MIKOŁAJ

7 polubień

I nawzajem! :heart:

6 polubień

Będę jutro pijany. Dziś w sumie też
:thinking:

4 polubienia

Tylko sie oplatkiem nie udlaw…

1 polubienie

Bon Nadal - po jakiemu to?

2 polubienia

Katalonski i walencjanski.
Eguberri to euskera czyli baskijski.

5 polubień

Wesołych Świąt
Obraz

8 polubień

I wzajemnie.
Pokłon trzech króli,Velasqueza,specjalnie powiększyłem i oprawiłem w ramkę wzorowana na coś jakby z XIX wieku.Musi nam tu w Anglii wystarczyć…
Tak mi się skojarzyło z obrazem Sw.Rodziny…

4 polubienia

A fajnie trafiles, bo Velazquez rzadko bral się za tematyke sakralną , a jesli to na wyrazne zamowienie.
I trochę narcyzmu ludzkiego tam znajdziesz, bo wg niektórych za modeli posłużyła mu wlasna rodzina.
Wisi sobie oryginal w Prado…
Tylko stamtad trudno byloby to wyniesc :wink:

Ja w tym roku to La Perla Rafaela.

5 polubień

A Craciun fericit to chyba rumunski, najśmieszniejszy z rodziny języków romanskich

2 polubienia

Moim zdaniem porąbany, zwlaszcza w ortografii. Kiedys próbowałam sie tym zmierzyć, ale to bylo dawno i nieprawda.
W koncu dali nam tlumacza.

2 polubienia

Przyłączę się do życzę: Wesołych Świąt dla wszystkich :slight_smile:

7 polubień

Powstańcie

1 polubienie

Przez cale dzieciństwo i, jak to się mówiło kiedyś,na starym mieszkaniu :slightly_smiling_face:,spałem pod wielka kopia"Madonny Sykstyńskiej",Rafaela Santi…
Jake bylo moje zdziwienie gdy w Galerii Starych Mistrzów w Dreznie,gdzie to dzieło się znajduje,okazalo się ze oryginał bynajmniej do “olbrzymów” nie należy :innocent:
Tutaj mamy Maryje wraz ze św.Elzbieta i Janem Chrzcicielem.Rafael uchodził za specjalistę od, nazwijmy to, “malarstwa maryjnego”…

2 polubienia

Wyraźnie chcesz bana?
Jedynym wytlumaczeniem może być fakt, że piwa zabraklo.

2 polubienia

Tak, czasem rozmiary oryginalu potrafia zaskoczyc :wink:
La Perla to zwyczajowe okreslenie tego obrazu, ta tytulowa perła to malutki Jezus umiejscowiony centralnie w kompozycji.
A Rafaela cenię za światłocień.
Zresztą również mistrzem tego był El Greco
No i nie należy zapominać, ze wtedy kiedy te obrazy powstawały miały nieco inna, wyrazistsza kolorystykę. Niestety biel olowiowa z czasem czernieje.

3 polubienia