10 maja 1978 roku w Emilcimie wylądowało UFO

Mogę się też podczepić?

1 polubienie

Teoria panspermii zyskuje drugie życie. Ale ciągle brak odpowiedzi na pytanie podstawowe.

@benasek Dzięki.

1 polubienie

Wysłano. Jak zrobisz takie fotki, podaj nr konta, wyślę tysiączki … :upside_down_face:

1 polubienie

@benasek Tzn na być obiekt i wszystko ma się precyzyjnie odbijać?

1 polubienie

Tak. Po prostu należy wykonać podobne zdjęcia. Potem napisać, jak się je zrobiło, by je można było powtórzyć. Oczywiście, otoczenie powinno się odbijać, tak jak na jednej z fotografii.
Dodam ciekawostkę, że pewna fundacja specjalnie kupiła odpowiedni sprzęt i pojechała w to samo miejsce, by zrobić podobne zdjęcia.
Niestety, mimo prób to się nie udało. Ale próbuj.

1 polubienie

Z grafiką mozna dużo, kwestia cxym dysponujesz. Programy jednak zostawiaja po sobie ślad ingerencji w oryginal.
Lepszym dowodem bylby filmik.

1 polubienie

Bo takich zdjęć nie robi się w plenerze :rofl: no moze część?
Żeby stwierdzic czy to nie fałszywka musiałbyś mieć dostęp do zdjęcia i jego metryczki cyfrowej.

1 polubienie

Jeśli chodzi o zdjęcie ze Zdanów, to były sprawdzane i nadal są przy pomocy każdej dostępnej technologii, jaka w danej chwili jest znana. Jak na razie nie udowodniono, by ktoś przy nich manipulował. Znam historię tych zdjęć, dlatego o nich wspomniałem.
Ktoś wspominał, że nie ma ostrych zdjęć ufo. To nieprawda.
Takimi bzdurami, że na przykład nie ma precyzyjnych zdjęć są ludzie karmieni i powielają je dalej …
To wszystko z braku wiedzy i braku chęci jej zgłębienia w tym temacie.

2 polubienia

Akurat to zdjęcie nie bylo mi znane.
Ja tylko wspmoslam od czego trzeba zacząć sprawdzając oryginalność.
I nie jest to łatwe.
Zdjecia satelitarne czy lotnicze to też puzzle układane z tysięcy ujęć a i tam zdarzają się zagadki co to?
Ja czasem lubię obejrzeć serial What on Earth? A ile tego nigdy nie rozwiązano?
Co prawda zastosowanie tych technologii wymaga czegoś więcej niż nawet bardzo dobrego aparatu i łapka. I wykorzystac akurat żeby UFO w szczerym polu pokazać?

3 polubienia

Zagadnienie ufo to nie to samo, co matematyka, historia czy choćby i astronomia. Nie ma powtarzalności doświadczeń, wymyka się z założeń i wymogów jakie nakłada współczesna nauka. Po porządnym (z dobitnym podkreśleniem porządnym) zgłębieniu się w temat można jednak dojść do wniosku, że z pewnością jest coś na rzeczy i coś się wokół nas dziwnego dzieje. Nie da się niektórych zjawisk na obecnym poziomie nauki wyjaśnić. Ale to wymaga pewnych poszukiwać i raczej nie jest to you tube.
Pracowałem w armii w lotnictwie. Odwiedziłem i miałem dostęp do wyników kontroli lotów na Europę Północną w nieistniejącym już centrum kontroli lotów w Finderup w Danii, rozmawiałem z kontrolerami radarów i wysoko postawionym wojskowymi z Polski i Danii. Jakim cudem opowiadania oficerów na temat ufo były zbieżne z tym, co wiedziałem już wcześniej?
Wiem że niezidentyfikowane obiekty się pojawiają i wojsko na to musi reagować. I reagowało. Takie informacje nie dochodzą jednak do opinii publicznej. Oficjalnie nikt z odpowiedzialnych osób za dużo nie powie, jednak sprawa się diametralnie zmienia, gdy rozmowy są w kuluarach, w zaciszu domowym. Czy ktoś tu stąd ma tego typu doświadczenia? Nie jest łatwo się w tym wszystkim połapać, skoro choćby w USA są specjalne instytucje tylko po to, by podawać zafałszowane dane na ten temat i by sprawa wyglądała nieco śmiesznie. Pytanie czemu tak? Dlatego przede wszystkim opieram się na tym, czego sam doświadczyłem lub co słyszałem od osób, którym powiedzmy ufam. Mam w rodzinie właśnie taką sytuację, przeżyła kontakt drugiego stopnia z UFO, ale to już temat na kiedy indziej. Filmów lub zdjęć w których czasem aż nos urywa od fake’ów w necie tysiące, nie są wiarygodnym źródłem. Nic nie opieram na wierze a na faktach.

Ale i tak ktoś przyjdzie, napisze że ufo nie ma i jak ten przysłowiowy gołąb nas.ra na szachownicę, poprzewraca pionki i sobie odleci …

3 polubienia

@benasek Dzięki za podsunięcie tematu. Urozmaiciłam sobie dzień w pracy czytając o facecie z Nautilusa, który prowadził dochodzenie dotyczące tych zdjęć. Podobno było ich 8. Piąte zdjęcie zostało ponoć wykasowane bo w „obiekcie” odbijała się postać jednego ze świadków - wysoko postawionego policjanta :grin:

1 polubienie

Wiem, wiem. Chyba 10 razy tą historię czytałem i co jakiś czas wracam …

A nóż widelec czegoś się wcześniej nie dopatrzyłem … :grin: