18 miaja Światowy Dzień Muzeów

Kiedy ostatni raz byliście w muzeum? :wink:
I quiz?

Komplecik, ale Holandia rzutem na taśmę

2 polubienia

Jakies 2 miesiace temu.
Odwiedzilem wreszcie poznańskie Muzeum Narodowe i jestem zachwycony.
Balem sie jakiejś prowincji…Owszem,szatniarki i caly ten “personel” to babcie klozetowe.Ale Muzeum Dawnych Mistrzów w Dreżnie,cierpi na to samo…
Imponująca kolekcja malarstwa polskiego.Moze nie akurat tego które lubie najbardziej ale i tak,od Chełmońskiego czy Pankiewicza,oczu oderwać sie nie da :slightly_smiling_face:
No i Malczewski!

3 polubienia

Ja porządny człowiek.Po muzeach się nie szlajam.Dziwne ale nie za dobrze mi poszło :wink:

3 polubienia

Nie wiedzialem ze to quiz…
7/10 Zle holenderska nazwa muzeum,muzeum amerykanskie i oraz Durer…To ostatnie mnie zaskoczyło ale ogólnie,nie wiem gdzie co leży.

3 polubienia

Komplet

2 polubienia

8/10
Źle Adam i Ewa oraz Wenus.

2 polubienia

Quiz łatwy, komplet.
A ostatnio byłem w muzeum muru berlińskiego, w marcu.

4 polubienia

Odwiedziłem sobie w ostatnich latach kilka muzeów, najnowszy łup to Muzeum Watykańskie, za duże jak na jeden dzień, a koszt wejścia raczej słony… Oczywiście tam Kaplica Syktyńska ze swoim stworzeniem świata, muzeum jest warte swojej ceny, lecz fizyczne ogarnięcie muzeum jest wykańczające. Też jak Collins chyba ze 3 lata temu byłem… po raz pierwszy w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Byłem tam z koleżanką z Ukrainy, ja zapłaciłem pełną cenę, a ona… chyba prawie nic.
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, też kilka lat temu.
Co do quizu to skromne 6, i myślę, że dobry to wynik, faktycznie nie wiedziałem tego, czego nie wiedziałem…

3 polubienia

W niedzielę ale nie wiem czy się liczy. Byłem u rodziny gdzie czas się zatrzymał w latach 60 ubiegłego wieku. Istny dom-muzeum. najnowszym elementem w tym domu jest telewizor tak na oko ma z 30 lat.

2 polubienia

Hmmm…National Gallery w Londynie jest za darmo…Po covidowej przerwie,jade tam za tydzień.
“chyba prawie nic” i to przed wojną?O co w tym chodzi?

2 polubienia

Choć nie mam talentu malarskiego,zazdroszczę.

Myślę, że dlatego, że jest to we Włoszech, mimo wszystko kraju na dorobku, oczywiście w państwie Watykan, ale mimo wszystko.

Do muzeum napojów alkoholowych bym poszedł.
Kiedy ostatnio? W podstawówce.

1 polubienie

Ja znam takie, niekoniecznie typowe muzeum - w cene biletu wliczona konsumpcja, przejażdżka po terenie, a wychodzisz przed sklepik gdzie mozna nabyc odpowiednie pamiątki :wink:
Jerez de la Frontera, Bodega Tio Pepe.
Twórca biznesu (1835 r) dorobil się pomnika
image
(w tle katedra), a dorobił się na skonnosci Anglików do dobrego mocnego napitku (bo nazwac to winem? podobno się da, jak zwal tak zawal, dobre jest :wink:), ktory w celach marketingowych nazwano sherry. Z czasem wszystkie tego typu produkty z Andaluzji zaczeto tak nazywac, choc na miejscu uwazane jest to za duże uogolnienie.

2 polubienia

Dziś, właśnie wróciłem. Tylko czy to muzeum? Trudno powiedzieć. Dawna klinika neurologiczna i ortopedyczna zostawiona samej sobie w sporej części pożerana przez przyrodę.

Na dachu zdążył wyrosnąć już las!

A także spacerowałem ponad drzewami ok. 30 m nad ziemią, obserwując to wszystko

4 polubienia

U nas w Żywcu,w muzeum browaru jest tak samo. Piwo w cenie biletu. Jest tam coś fajnego. " Winda czasu" I nagle stajesz na ulicy miasteczka z lat 30 z całym jej urokiem… szczekający pies,bar, postacie…cudo.

3 polubienia

Ja pier…Co to za forteca???
Pod Poznaniem jest takie cuś…Pozostałość po wariatkowie…Nie pamiętam nazwy ale pod horror…Plenery za darmo :face_with_raised_eyebrow:

3 polubienia

Dawny rosyjski szpital - ok. 40 km na zachód od Berlina. Tutaj jest nieco więcej grafiki. Miejsce kozackie, polecam.

4 polubienia

Nie zanosi się… :innocent: Ale,jak juz napisalem wczoraj,czekam na inny sygnał :laughing:
Juz wiem…To są Owińska.Opiekunowie przybytku sprzedają nawet koszulki wampiryczne…Ze niby kasa na ratowanie ruin…Coś to sie dziwne wydaje… :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

Fajnie, ze takie muzea, po części skanseny powstają. Czasem interaktywne, nawet jak masz do czynienia z replikami. To znacznie ciekawsze niż wędrowanie w kapciach ochraniaczach między gablotkani :wink:

2 polubienia