20 lipca 1969 ludzie wylądowali na Księżycu

@Szczery_do_BULU Jakieś tam fragmenty tego ich lotu oglądałam ale mało porywające to było…

A dziś kolejna rocznica, 10 lat temu odbył się ostatni lot wahadłowca, od tego czasu NASA praktycznie nie wysyła w przestrzeń swoich kosmonautów, chyba że rosyjskimi “Sojuzami”, których konstrukcja pochodzi z lat 60. ub. wieku (oczywiście po znacznych modernizacjach). Takie typowe ruskie “gniotsa, nie łamiotsa” :slight_smile:

4 polubienia

Ostatnio kosmonauci zaczęli wozić się z Muskiem. :wink:

1 polubienie

Zdrowa, kapitalistyczna konkurencja :wink:

1 polubienie

Obawiam sie, ze newsolapy z WP to furmanki od dylizansu nie odroznia, a Ty chcesz zeby o rakietach pisali?

1 polubienie

Już w latach wojennych ludzie potrafili sami za pomocą tylko głów swoich stworzyć wzory bezbłędnie wyliczające trajektorie i inne potrzebne parametry. Później wymyślono potężne maszyny liczące - lampowe. Wyliczały to samo, co dziś najszybsze komputery, tylko w o wiele dłuższym czasie. I to były lata 60. Ale wyniki te same, bo matematyka jest jedna.

W tym temacie jest bardzo ciekawy wątek. Otóż w czasie wojny Niemcy i Rosjanie, a niewykluczone, że i Amerykanie, wykorzystywali geniuszy matematycznych do obliczeń. Były to osoby upośledzone umysłowo, ale potrafiące błyskawicznie w pamięci robić działania na wielocyfrowych liczbach.

Tacy ludzie i dziś istnieją, wiedzą o tym bardzo dobrze kasyna gry. Na szczęście dla tych kasyn takich fenomenów jest bardzo niewiele, ale w historii hazardu, kilka wielkich kasyn padło, bo ktoś sprytnie posłużył się tymi fenomenami.

5 polubień

Historia maszyn liczacych jest bardzo ciekawa. I roznorodna.
A takie ludzkie komputery to nie ludzie uposledzeni w sensie ogolnym. Najczesciej ukierunkowani autysci, ot kabelki sie czasem splataly :wink:
Co ciekawe znalam kilku analfabetow, ale liczyc potrafili w pamieci moze nie tak szybko jak komputer, ale przecietny czlowiek szans ne mial. A i zapamietywali co uslyszeli niczym dyktafon.
Tak naprawde mozg i uklad nerwowy nie tylko ludzki to sprawa bardziej niezglebiona niz Row Marianski.

4 polubienia

Obecna rywalizacja między USA a Chinami może to zmienić… A w kosmos latają także Indie, Iran, a niedługo pierwszy raz w kosmos polecą Turcy na księżyc… Ale nie że ludzie tylko jakiś satelita czy tam robot chyba raczej…

1 polubienie

I tyle w temacie :crazy_face: XD

Księżyc jest dobrym zapleczem surowcowym dla ewentualnych stacji kosmicznych i rozbudowy sprzętu kosmicznego, który będzie dużo łatwiej wyrzucać w kosmos bo grawitacja księżyca jest dużo słabsza niż Ziemi

To nas oświeć bo mnie się dzisiaj myśleć nie chce :confused:

Nie pamiętam o czym była tutaj mowa, ale może tutaj znajdziesz podpowiedź:

Tobie na pewno nie popsulo, bo czytac nie chcesz…

1 polubienie

Czego niby czytać nie chcę :open_mouth: ?

Tego co wstawiłaś to faktycznie nie przeczytałem, ale możesz mi skrócić haha :smiling_imp: :space_invader: :robot: :smiley: