A kto słyszał o afantazji?

I czy ktoś z Was tak miał? https://www.mp.pl/pacjent/psychiatria/aktualnosci/126221,afantazja-zycie-bez-dostepu-do-wyobrazni

1 polubienie

Poza prozopagnozją i to w stanie zaawansowania lekkiego problemow z wyobraznia nie mam. Tylko dlaczego zycie zawsze przerasta kabaret??? Hę?

2 polubienia

Ja mam tylko jakąś formę demencji chyba :thinking: ale jak się przelecę cały dzień i padnę na buzię to mi się poprawia.

1 polubienie

Demencja to cos innego.
Osoby z dobrze rozwiniętą wyobraźnią na stare lata zaczynaja miec problem z wlasna lokalizacją. Chaos wspomnien wymieszany z dawnymi pomyslami czesto robi z niego kotołaka.

2 polubienia

Pierwszy raz słyszę o czymś takim. U mnie raczej odwrotnie, to co czytam, czy czego słucham, widzę w swej wyobraźni. Potrafię też tworzyć swoje obrazy w głowie. Dlatego kino na mnie silnie nie działa, ma konkurencję u mnie pod deklem. Obrazy wewnątrz mojego rozumu bywają tak silne i sugestywne, że nie daj Bóg, gdy coś niepowołanego przyjdzie mi do głowy. Przykładów podawał nie będę, bo komuś podobnemu do mnie może zrobić się niedobrze. Czasem muszę zmuszać się do zmian w wyobrażaniu sobie, czegoś czego nie chcę sobie wyobrażać.

4 polubienia

Na brak wyobrazni tez nie narzekam
Kino jak kino, ale adaptacje filmowe książek? Bywa horror
Z teatrem lepiej, bo to kwestia umowna i czasem trzeba aktora z łapanki…
Z projektowaniem czy wizualizacja problemow nie mam.
A generalnie to czasem lepiej, ze nie wszystkie pomysly da się lub trzeba realizować.

2 polubienia

To tam z @devil widac nieźle popijacie… :smiling_face:

1 polubienie

To uczucie jest mi całkowicie obce. Fantazji mam aż nadto!

4 polubienia

Właśnie, otóż to, w kilku filmach to zadziałało na mnie, jak płachta na byka.

4 polubienia

Bo to nawet nie tylko to, że coś sobie wyobraziło się inaczej. Czasem twórcy filmu nie trzymają się książkowych opisów i wszystko psują. Patrzysz na jakąś postać, ale to nie ta postać, którą znasz z książki :anguished:

4 polubienia

Rzadko, ale zarza sie trafienie - przynajmniej dla mnie adaptacje książek Andrei Camilleri z cyklu Komisarz Montalbano sa bardzo udane
Ale? Nad scenariuszem i obsadą czuwal autor serii.
No i wloskie kino jak sie postara to jeszcze conieco potrafi…

3 polubienia

Wyobraźnia jest bardzo przydatna, ba…, nieodzowna do bezpiecznej jazdy samochodem, motocyklem, a nawet rowerem.

4 polubienia

Nadmierna tez niedobra, bo nerwice może spowodowac i fobie rożne.

2 polubienia

Miałem krótko po zawale, w tym ubytki z pamięci. Nieleczone z czasem samo powróciło

1 polubienie