A może gdybym tak się przemienił w świetlistą, o wszechpotężną postać

Zobaczysz, jak stanę się świtlistą postacią, która potrafi materializować przedmioty. Dam ci 200 ton złota, i będziesz bogata. :slight_smile:

No dobrze. Koty mogą być. :slight_smile: Willa z krytym basenem, jak chcesz. :upside_down_face:

Ooo, ja Ci obiecam dwa razy tyle tego kruszcu, jak mi obliczysz średnicę kuli, całej ze złota, która waży 200 ton …

3 polubienia

Ja z matematyki dobry nie byłem nigdy. Jestem szczery. Ale, czy to przypadkiem nie jest 2,72 m? Użyłem oczywiście pomocy, w postaci ChatGPT.

1 polubienie

szczym? :grinning:

Jak każdy bedzie mieć 200 ton zlota to straci ono na wartości :wink::grin::grin:

1 polubienie

Wynik podałeś w przybliżeniu prawidłowy, więc gratuluję, jednak nie obliczyłeś go jak sam napisałeś a zerżnąłeś z ChatGPT.

Tak więc 400 ton złota Ci nie obiecam a tylko 100, bo bądź co bądź jakoś sobie z problemem poradziłeś. :grin:

Ja niestety musiałem obliczyć na piechotę. Bo zawsze o ile to możliwe sam sprawdzam różne kwestie. Mam nadzieję, że zrobiłem to dobrze i ChatGPT się nie pomylił…

Swoją drogą ta sztuczna inteligencja do czegoś się przydaje jak widzę. Ja straciłem z 15 minut a Ty zapewne w minutę się dowiedziałeś…

Ta kula wcale nie byłaby wielka …
Kula złota o 2,7 m średnicy ważyłaby 200 ton!

3 polubienia

19,32 gramów na centymetr sześcienny (g/cm³).
A resztę to mozna policzyć jak się nie ma ciekawszego zajęcia…

1 polubienie

szczy to sie tylko do basenów szpitalnych…

1 polubienie

Można koleżanko policzyć jak się wie jak …

Gwiezdnik się przyznał, że z matmy dobry nie jest a ilu będzie udawać że wszystko wie i by rozwiązało gdyby musiało?

1 polubienie

Jeden szczy a inny szcza … Tych innych jest więcej :grin:

2 polubienia

Te wzory to chyba jeszcze pamietam?
Bo tak na wyczucie to mi wyszło niecałe trzy metry, ale liczyłam w pamięci i mocno zaokraglajac. Nie pamietalam tylko gestosci zlota, tego musiałam poszukać.

2 polubienia

Jak koleżanka pierwiastki 3 stopnia w pamięci obraca, to mi wypada się tylko nisko skłonić i już więcej nic nie komentować.

Nie mam żadnych szans z koleżanką
:woman_red_haired: :person_kneeling:

2 polubienia

Jakie znowu pierwiastki?
Te podstawowe, dlatego powiedzialam, ze w zaokrągleniu…

1 polubienie

No przecież aby obliczyć średnicę kuli (równą 2xr) o którą pytam, musisz znać wcześniej jej objętość. Tą obliczysz ze wzoru na gęstość jaką sama podałaś:

Wzór na objętość kuli V = 4/3 πr³

By z tego wyciągnąć r (= 1/2 średnicy kuli) musisz z powyższego wyrażenia po odpowiednich przekształceniach wyciągnąć pierwiastek trzeciego stopnia:

Tak jak 2 do potęgi 3 = 8 tak pierwiastek 3 stopnia z 8 = 2.

Inaczej się nie da. To czysta matematyka, tu nie ma żadnej magii.

3 polubienia

Matematyka ma magię. Ale magia to intuicja. Lub dobra szkoła :smile:

1 polubienie

To byłoby nieuczciwe, gdybym szpanował. ChatGPT podał mi wszelkie obliczenia, jak do tego doszedł, i mógłbym to podać, że niby ze mnie taki wirtuoz. Ale nie, to nie w moim stylu. Musiałbym się nauczyć (w sensie przypomnieć), jak się to oblicza, i pomału sam bym to zrobił. :slight_smile: Ale czasami jestem tak leniwy, i idę na skróty. :wink: Zresztą, mam umysł bardziej humanistyczny, niż ścisły.

2 polubienia

Małe dzieci są bardziej krytyczne wobec rzeczywistości niż ChatGPT.

1 polubienie

Kiedyś bawiłem się chatem, z ciekawości. To jest program. Program dający iluzję inteligencji. Jeżeli chodzi o obliczenia, to ok, wszystko ci obliczy. Ale jak chcesz trollować chat, to robisz co chcesz. Nie wyłapie ironii, nie wie że żartujesz, nie ma pojęcia intencji. Dzieci mają wyobraźnie. Dziecko nie obliczy ci absurdalnej potęgi, ale chatGPT nie ma wyobraźni. Może napisać ci opowiadanie, i to całkiem niezłe, jednak to tylko algorytmy. Tutaj nie ma duszy, tej energii, jak w tekstach, które piszą ludzie.

1 polubienie

O rany, grafomani się trafiaja… :grin:

1 polubienie