A podobno to III RP była z dykty?

Kaczyści budują IV RP z paździerzy i taśmy klejącej:

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dwa-lata-z-promem-widmo-czyli-najdrozsza-grochowka-w-historii-polski-opinia/9zymssp?utm_source=www.skyscrapercity.com_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

2 polubienia

Liczę ze po zwycięstwie opozycji też tak wszyscy dla robienia afery będą wynajdywac taśmy klejace, brudne buty czy niezwiązane sznurówki po swojej stronie :rofl: bo ta wiadomość o lodolamaczu aż razi jakąś desperacja w poszukiwaniu sensacji… I ten tytuł wielka kompromitacja pis… No większe portale internetowe jednak w porównaniu do tego, zachowują umiar :rofl:

Takie widma czesto, niestety, spotkac mozna…

1 polubienie

O ile wiem spawacz z uprawieniami (muszą być uprawnienia PRS) ceni się.
I nie ma ich dużo w kraju (większość wybiera pracę za graniacą za nawet 10x większe pieniadze - dlatego upadły polskie stocznie).

A zdjęcia moim zdaniem to nie fake. Widać iż miejsca gdzie maja być położone spawy są zabezpieczone profesjonalnie taśmą klejącą a całość zabezpieczona przed korozją…
Raczej to stocznia ukrywa iż ma obsuwę…
Gotowy kadłub to 15% zaawansowania budowy.
Naprawdę czas i kasę pochłania wyposażenie tego. Tu widzę jeszcze większe schody.
Spawy to spawy. Ale zabudowa kadłuba wymaga doświadczenia. Wieloletniego doświadczenia. I świetnej logistyki.

Dziwi mnie iż nie zamówiono kadłuba w istniejącej stoczni. Parę prywatnych jest. Doskonale sobie radzą. Nie znam sie specjalnie ale sądzę iż kadłub pospawałyby w 3-4 tygodnie…

Poszukałem…
Ten lodołamacz ma być gotowy na 31.03.2020 roku. Nigdy nie było planów jego wodowania przed skonczeniem całości na gotowo. Harmonogram budowy zakłada do wiosny prowadzić wszystkie prace w hali produkcyjnej (dla stoczni ten lodołamacz to malutka jednostka.
W ogóle cała ta szopka wymyślona została przez polityków. Chcieli mieć jakiś sukces. To stocznia spełniła ich oczekiwania. Przygotowała kadłub do pokazu i zdjęć. Zatrzymując prace na kilka dni przy tym kadłubie…

Sprawdziłem też ceny lodołamaczy. Nie są wygórowane. I jakoś nie zauważyłem by się dużo stoczni biło o ten przetarg. Co mnie zaskoczyło (tu bym sprawdził czy przetarg nie był ustawiony).
Zastanawia mnie niesamowicie długi termin budowy.
Prototyp budowany jest od początku października 2017 roku (tak 2017 roku!) i obecnie po 22 miesiącach kadłub jeszcze nie jest zespawany !!!
Ja rozumiem prace projektowe, przygotowanie materiałów. Samo spawanie powino zająć do miesiąca!!! To kiedy oni zaczęli??? Bo dotarłem do informacji iż kadłub ma być zespawany na gotowo wg. terminów dopiero na połowę września (za 2 tygodnie)…A całość gotowa za 7 miesięcy…
Termin 29 miesięcy na budowę malutkiej, nieskomplikowanej jednostki jest przerażająco długi…
Nie wiem jak oni chcą zbudowac całość.
Bo zamówiono 4 lodołamacze z terminem odbioru marzec-kwiecień 2020 roku.
A docelowo ma być zamówione kolejne 16 sztuk z terminem odbioru na wiosnę 2021 roku. To kolejne zamówienie ma być podpisane latem 2020 roku.
Co pokazuje jakie powinno być tempo budowy (16 lodołamaczy zbudowane w 8 miesiecy od złożenia zamówienia).

Tu odniosę się do promu…
Niestety w naszym kraju wciąż obowiązuje zasada łatania dziur a nie planowania.
Planuje się wydatki na lata do przodu a nie panikuje gdy coś co działa się psuje…
Tak właśnie w przypadku promów to wygląda. Są potrzebne tylko nikt nie zarezerwował kasy na ich budowę.

Z okazji walki naszego wojska z g… w Wiśle dowiedziałem się iż nasze czołgi nie są w stanie sforsować Wisły, Odry… Poważnie…
Mamy mosty pontonowe… Mają od 35 do 50 lat (te 50 letnie to bardziej na papierze istnieją bo w rzeczywistości są przerdzewiale). Są one zdolne udżwignąć czołg o masie ok. 45 ton (tyle mniej więcej ma zmodernizowany T-72). Tymczasem od lat trzon naszej armii to czołgi Leopard 2 (podarowane przez Niemcy) o masie ok. 60 ton. Mowy nie ma by dały radę skorzystać z naszych mostów pontonowych. Utopią się…
Ze sporej części mostów cywilnych też nie mogą skorzystać, bo są za ciężkie…
Dysponujemy tylko mostami rozkładanymi pozwalajacymi Leopardom pokonywać przeszkody wodne, rowy, itp o szerokości ok. 20 metrów…
Kiedy przeprowadzamy manewry na naszych poligonach korzystamy z mostów zaprzyjaźnionych armii NATO które u nas ćwiczą…
To nawet nie jest smieszne. To jest żałosne…
Gdyby ktoś nie wiedział to pierwsze Leopardy trafiły do nas w 2002 roku (ok. 120 sztuk). Kolejne w 2013 roku ( też ok. 120 sztuk).

4 polubienia

Odniosłeś się do terminów, problemów technicznych itp. mi chodziło bardziej o to, że zrobili sobie propagandowe wydarzenia z rzeczy z góry skazanych na porażkę, tak samo jak zniszczyli stadniny umieszczając w nich swoich “fachowców”, tak robią z upadłymi już stoczniami, próbują zniszczyć przemysł petrochemiczny, bankowość, sądownictwo, prokuraturę, wojsko, przemysł zbrojeniowy itp., itd. :disappointed:

3 polubienia

Czytałem teraz o tych mostach.
Niemcy w 2003 roku czyli zaraz po przekazaniu nam Leopardów zdając sobie sprawę iż potrzebujemy dla nich mostów zaproponowali nam współpracę przy projektowaniu nowej konstrukcji mostu i ulokowanie jego produkcji w Polsce .
ODMÓWILIŚMY !!!
Tak powstał most typu M3 (zakupily go Niemcy, USA i GB). Możemy go sobie kupić. 3,5 mln € jeden segment kosztuje. A mogliśmy go produkować na wyłączność…
Mniejsza z tym. Mamy doskonałe, lepsze, nowoczesniejsze i tansze własne projekty tylko nikt ich nie zamawia…
W ubiegłym roku rozpisano przetarg na mosty dla czołgów (nareszcie!). Z tym że w specyfikacji zapomniano iz czołgi naszego sojusznika z zza oceanu mają minimum 10 ton większą masę niż nasze Leopardy. Chyba sabotaż.
W razie “W” sojusznik nie podeśle nam swoich czołgów bo i tak naszych rzek nie pokonają… Nasze nowe przyszłe czołgi (a zapowiedzieliśmy już że kupimy je u brata zza oceanu, bez przetargu, oczywiście po wygranych wyborach) też z tych nowych zamawianych mostów pontonowych nie skorzystają… Bo będą dla nich za ciężkie… Tak wygląda u nas planowanie…

1 polubienie

IV Rzesza będzie z zasiłku i krzyżyka. To będą jej symbole.

2 polubienia

Skąd wziąłeś tu IV Rzeszę?? Temat jest o Polsce.

1 polubienie

Koledze się Rzesza z Rzeszowem pomylila, tfu co ja pisze IV PiSpospolita😆

2 polubienia

Celowo.

1 polubienie

IV Rzesza = IV Rzeczpospolita PiSowska

Jak sie obserwuje ojczyznę zza oceanu to pewnych niuansów sie nie chwyta od razu…:wink:

4 polubienia

IV rzesza to jest unia Europejska… :rofl:

Zmien ziolo, albo portal informacyjny

1 polubienie

Chyba ten kto porównuję polske do 4 Rzeszy… To to nie ma nic wspólnego ze soba

Trochę ma… Tamta Rzesza też uważała iż ma patent na nieomylność, a wroga trzeba zniszczyć.

2 polubienia

Tylko ze w Polsce nikt nie uważa że jakiegoś wroga(jakiego) trzeba zniszczyć (jak)…
A nazywanie uni Europejskiej jako projektu 4 rzeszy jest powszechnie stosowane i ma podobieństwa… Tylko właśnie nie chodzi o to ze unia pod wodzą Niemiec jest taka wtedy Niemcy… Działa na inny sposób. A nazywanie polski 4 rzesza nie dość że obraźliwe(najchętniej porownalibyscie do 3) to jeszcze wiąże się z takim prymitywny porównaniem że niby ktoś chce kogoś zniszczyć… Nie dość że to zależy od interpretacji że ktoś chce kogoś zniszczyc , to jeszcze porównywanie do nazistowskich Niemiec…

Była już 2 lata IV RP. Za młody jesteś, nie pamiętasz…
To nawiązanie do tamtej IV RP.
I jednak nie mieszkasz w Polsce nie wiesz jaki obraz świata pokazują media sterowane przez ludzi z PiSu. Zagraża nam światowy spisek LGBT (III Rzeszy zagrażał spisek Żydów). Oni (ci LGBT) chcą świństw, zniszczyć katolicką rodzinę, promować pedofilię, seks wśród dzieci, zabijać dzieci, namawiać je do homoseksualizmu, odejścia od Kościoła Katolickiego, odejścia od wartości polskich… Trzeba temu stawić opór… Ratować Polskę, Europę, Świat…

4 polubienia

No i to właśnie o to chodzi. Właśnie taka jest prawda że lgbt zagraża. Nie wszystkie te rzeczy co wyminiles to się zgadzam z tym o lgbt z większością się nie zgadzam bo uważam że to zagraża inaczej tez… Ale przeciez to widać. To nie jest walka o tolerancję tylko narzucanie swoich rzeczy a kto się nie zgadza z tym to jest dyskryminowany… I najgorsze jest to że niektórzy tego nie dostrzegaja… A nie mają do tego nic osoby homo. Takie osoby to tylko narzędzie w rękach tej “zarazy”.

A w polsce to nazizmu nie ma?