A teraz Quiz Ekstremalny

KLIK
Poszło mi lepiej niz w zwykłym - 8/11
Źle sama geografia :astonished: Park Yellowstone, głębokość pod Niagarą i park Banff.

2 polubienia

10|11 Padłem na ostatniem, czyli na Banffie.

Dla ułatwienia dodam, że Yellewstone otworzono dokładnie 1 marca.

Jest znów błąd, bo powinno być MG 60. Maschinnengewer

1 polubienie

11/11
Kujonstwo zaczyna sie od 12
Wciecie i park trafione

2 polubienia

M60 to amerykanski potomek MG60.
Niedawno u mnie cos tam bylo o tym na Discovery - kto i od kogo sciagal.
Co ciekawe Tokariew (nie TT) tez mial tureckiego przodka.

2 polubienia

Ten amerykański to M-16

1 polubienie

Az sprawdzilam - inny kaliber.

2 polubienia

9/11 a zle glebokosc pod Niagara i armata.Fuksem"dopytki".Wciecie Hansena na wyczucie bardziej choc wybor tylko z 2 opcji…Reszta spokojnie.
Zwykle nie komentuje pytan i NIE KRYTYKUJE niby zbednej wiedzy…Ale sorry…Jak widze pytania w stylu tego o Niagarze to chce mi sie smiac.Komus sie zdaje ze ludzie chodza po swiecie z tego rodzaju wiedza?To dlaczego nie spytac jak dlugie wlosy miala Liv Ullmann na planie “Scen z zycia malzenskiego”?Albo,jak gleboko zarzucal wedka Benedykt Dybowski na Bajkale? :joy:

3 polubienia

Jakaś masakra co wiedziałam to wiedziałam 5 reszta jakieś dane liczbowe i to z geografii. Np ten park który rok -, a tam małe różnice do wyboru, albo Niagara. No wiem - dużo ale ile to nie.

3 polubienia

Masz rację @collins02! Z tą Niagarą to przypomnę sobie jak robili Szwejkowi test na inteligencję i pytali go jaka jest największa głębia w oceanach. On ze spokojem odpowiedział, że z pewnoscią głębsza niż Wełtawa przy moście Karola.

5 polubień

No wlasnie:)))
Czuje sie na silach zrobic quiz z geografii w godzine z okladem wiec nie jest to moja pieta achillesowa.No ale jakis sens powinien w tym byc.

3 polubienia

Osoba redagująca quiz nie powinna dopuszczać pytań typu “jakie jest czwarte największe miasto Wielkiej Brytanii” Bo chociaż ktos może znać wszystkie duże miasta w UK, to jednak trudno przypuszczać by ułożył je we właściwej kolejności.

2 polubienia

Zgadza sie.To sa zagadki dla milosnikow statystyk,jak mawial red.Stefan Rzeszot.Trudno zreszta wiekszosc z odpowiedzi na nie,traktowac jako wiedze.Moze sie zdarzyc ze ktos cos zapamietal albo zna odpowiedz gdy roznice w odpowiedziach w tescie,sa wystarczajaco duze…Ale w tym przypadku???
Poznalem w zyciu [bo nie tylko w szkole] jakichs 5-6 geografow i nie sadze by ktokolwiek z nich potrafil odpowiedziec na takie pytania…
No ale quiz ekstremalny widac,ma rzadzic sie swoimi prawami :wink:

1 polubienie

Na Bajkale to pewnie tyle co mu tam zylki wystarczylo, bo jezioro glebokie… Cos ponad poltora km i jescze troche wody i mulu do dna zostalo.
W kwestii dlugosci wlosow sie poddaje.
A Niagara? Cos mi sie o uszy obilo przez to, ze z glupawych seriali na dokumenty na Discovery i tutejszej panstwowej dwojce sie przestawilam.

2 polubienia

Juz nie chodzi o te z rekawa wziete przyklady ale o sam charakter pytania.

2 polubienia

Niedawno było pytanie Co oznacza słowo *^&%$#@ w języku Indian Mohawków :slight_smile:

3 polubienia

O i tu się zgodzę!

Tak,pamietam :joy:
Jakkolwiek historie zwiazane z Irokezami,zawsze mnie fascynowaly to jednak znajomosc jezykow indianskich moge zwiezle opisac jako…wspomnienie po"Tanczacym z wilkami" :joy:
Tam jednak mialem troche szczescia.

1 polubienie

Przeciez to zabawa.
A pocwiczyc mozg na stare lata nie zawadzi.
Zwlaszcza teraz jak kontakty towarzyskie mocno ograniczone.

1 polubienie

Tę Niagarę oraz Rów Mariański i Filipiński oraz Czarną Hańczę i parę innych, mój najlepszy kumpel z podstawówki wbił mnie do głowy. Nie wszystko z tego teraz pamiętam, ale Nagary nie zapomnę, bo to łączyło się z pewnym wydarzeniem. I tu musiałbym przeskoczyć do tematu kolegi @collins02 o szkole. A Hansena też nie zapomnę, bo jakiś czas stancję dzieliłem z grupą geodetów i to były niesamowite moczymordy, ale ludzie poczciwi, sporo się od nich dowiedziałem. Trudno bym nie wiedział o najlepszym karabinie maszynowym z II wojny. Pozostałe też ocierały się o historię. Tylko ten tendencyjny Banff, o którem pojęcia nie miałem.

Jeżeli chodzi o działo, to odpowiedź jest w nazwie. W sumie, żeby nie ten zatracony Banff, to, jak dla mnie, quiz zupełnie nieekstremalny.

1 polubienie

Zmyłką było to, że Banff, to miejscowość w Szkocji

1 polubienie