Ach te żabojady?

Francuskie sieci handlowe Auchan, Decathlon i Leroy Merlin nie zdecydowały się na wstrzymanie działalności na terenie Federacji Rosyjskiej — informuje portalspozywczy.pl.
bez zakupow u niech przezyje… :wink:

1 polubienie

Macron w coś gra.

Macron to sie tylko z USA w wojne habdlowa bawil, jak tam zaczeto bojkotowac francuskie wina i sery ,)
a walczyc bedzie do upadlego, az mu sie makijaz z buzi nie posypie

od czasu tej afery jus danych brak :wink:

A co ma Macron do prywatnych firm?

2 polubienia

zasadniczo to nic nie ma.
ale prezydenci Francji zawsze sie angazowali w promocje typu “dobre, bo francuskie”
co prawda wspolpraca Francuzow jeszcze za ZSRR kwitla i mieli w glebokim powazaniu opinie miedzynarodowa (Wlosi zreszta tez nie mieli oporow przed inwestowaniem nie tylko w sowietach, ale i w demoludach w ogole)

2 polubienia

Kasa, kasa, kasa …, kasa ponad wszystko :frowning:
Wyciekło nagranie z rozmowy Macrona z biznesmenami. Uspokajał i kazał czekać, jak już Ukraina padnie, to wrócą do rozmów. Nie wiem dokładnie jakich biznesów to dotyczy, ale Francja już kiedyś pokazał, że umie kolaborować.

2 polubienia

Niech się tak tym ruskim podlizują, to może ruskie zrobią sobie z nich swoją republikę? :wink:
Nawet nie zależałoby mi na tym, by się tak nie stało.

2 polubienia

utajnili? :thinking:

Czort wie. Wtedy placil z panstwowych funduszy reprezentacyjnych, teraz pewnie z wlasnej kieszeni i moze coś utargowal?

McDonald’s wycofał się z Rosji. Mówili w radio że ludziska nie przejęli się że gdzieś jakaś tam woja czy coś tylko ostatniego dnia działalności stali w długich kolejkach żeby zjeść ostatniego Big Maca.

1 polubienie

Pisałam o tym :rofl::rofl::rofl:

Będę dla niektórych tutaj nudny, bom już o tym pisał, ale jedyna rzecz, jaką rozumieją psychopaci z wysokich stanowisk państwowych i korporacyjnych to pieniądze (lub szerzej - zyski), dlatego powinniśmy nawrócić się na minimalizm.

Moim zdaniem margines jest szeroki. Kiedyś ludzie mieli mniej i rzadziej, a też ludziom żyło się dobrze.

:question::question::question:

Ale to amerykance.
Auchan, Decathlon i Leroy Merlin (francuskie) dalej prowadzą interesy z ryskami. U nas już spotkałam się z nawoływaniem do ich bojkotu w Polsce.

3 polubienia

No i przydałoby się ich zbojkotować. Chcą zarobić w Rosji, to niech zarabiają. U nas nie muszą. Gdyby jeszcze inne kraje Unii ich zbojkotowały, to może czegoś by ich to nauczyło.

4 polubienia

U mnie problemu nie ma, konkurencje maja dużą, a jak to bywa z sasiadami? Dokuczyc takiemu to obywatelski obowiazek.

1 polubienie

Są kraje UE, które nie chcą bojkotować Rosji, a co dopiero Francji.

1 polubienie

W razie czego tak im kiedyś pomożemy, gdy będzie potrzeba, jak oni teraz pomagają.

Obawiam się, że oni naszej pomocy nie będą potrzebowali. A jak oni nam pomogli w 39 r, to chyba wszyscy wiemy.

2 polubienia

Macron ma za miesiac swoje byc lub nie byc - czyli wybory prezydenckie.
A czy je wygra?
Ostatnio niespecjalnie interesowalam sie jego konkurencją poza tym, ze obilo mi sie o uszy nazwisko Le Pen.
Ale to by bylo z deszczu pod rynnę.

1 polubienie